Skocz do zawartości

Minifelietony


Smuggler

Polecane posty

kurde zapomnialem o swietnym reality show:BAR(oczywiscie wszystkie czesci) ktorego akcja takze rozgrywala sie we Wroclawiu co sprawilo ze oczy calego panstwa zwrocily sie na Wroclaw:P Dobra tu jest temat minifelietony zgadzam sie z wczesniejszymi postami ze ankiety sie juz przejadly a felietony wzbogaca lekture game walkera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 983
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
kurde zapomnialem o swietnym reality show:BAR(oczywiscie wszystkie czesci) ktorego akcja takze rozgrywala sie we Wroclawiu co sprawilo ze oczy calego panstwa zwrocily sie na Wroclaw:P

Moge tylko wyrazic ubolewanie, ze Wroclaw miazdzacej wiekszosci spoleczenstwa kojarzy sie wlasnie z Kiepskimi i Barem, a nie np. z Wratislavia Cantans czy pieknym Rynkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zapomnialem o swietnym reality show:BAR(oczywiscie wszystkie czesci) ktorego akcja takze rozgrywala sie we Wroclawiu co sprawilo ze oczy calego panstwa zwrocily sie na Wroclaw:P

Moge tylko wyrazic ubolewanie, ze Wroclaw miazdzacej wiekszosci spoleczenstwa kojarzy sie wlasnie z Kiepskimi i Barem, a nie np. z Wratislavia Cantans czy pieknym Rynkiem.

Rynek aż taki piękny nie jest, chociaż, jakąś duszę w sobie ma :).

I nie zapominaj, że we Wrocławiu jeszcze jakiś marny serial kręcą, bodajże "Pierwsza miłość" :cool:... A ostatnio obok mojej szkoły w restauracji "Ibiza" kręcili coś do "Kryminalnych" :].

PS. Moim znajomym zza granicy Wrocław kojarzy się z "City of meetings"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiedzialam(cegly z Wroclawia) a o gustach sie nie dyskutuje.Swoja droga czy nadal na liscie honorowych obywateli Wroclawia wciaz figuruje Adolf Hitler?

Z tego co wiem, to tak. Goering i Goebbels niestety tez. Ale to akurat wielkosci miasta nie umniejsza - wynika po prostu z historii. Proponuje jednak skonczyc offtopic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiedzialam(cegly z Wroclawia) a o gustach sie nie dyskutuje.Swoja droga czy nadal na liscie honorowych obywateli Wroclawia wciaz figuruje Adolf Hitler? Kiedys cos o tym slyszalem a ze nigdy nie sprawdzilem....

Czy masz NADAL tylko 1 jajo? "iedys cos o tym slyszalem a ze nigdy nie sprawdzilem...." :)

A serio - juz dawno nie. Nie mamy tez Sejmu :)

A, no to na szczescie mam przestrzala informacje. Podawalem je za "Encyklopedia Wrocławia" z 2001 roku - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felietony w tym numerze były całkiem, całkiem. Szczególnie spodobały mi się felietony Eugeinusza, CormaCa i Elda. Notabene miałem podobny problem... Rozczarowują trochę felitonu Huta. IMO to są mini recenzje/reklamy.

Komentarz do felietonu Smugga >>> Night fever, night fever.We know how to do it. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają te felietony :D

Poruszają sprawy, ktore czesto denerwują :P

Smug, czy jesli napisalbym ( ja lub jakis inny czytelnik CD-A ) mifelieton, ktory by się spodobał szefostwu/Tobie/reszcie redakcji/redakcyjnym zwierzetom czy kim tam jeszcze, to wydrukowalibyscie go?

Jesli cos napisalem nie zrozumiale przepraszam, ale oczy mi sie kleją, a poza tym chyba jestem chory na jakąs grype czy inny syf, wiec cos co mnie sie teraz wydaje normalne wam moze sie wydac anormalne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smug, czy jesli napisalbym ( ja lub jakis inny czytelnik CD-A ) mifelieton, ktory by się spodobał szefostwu/Tobie/reszcie redakcji/redakcyjnym zwierzetom czy kim tam jeszcze, to wydrukowalibyscie go?

Heh felietony czytelników są, nawet w ostatnim numerze jest. Jest taka rameczka w GW zatytułowa "Czytelnicy Nadesłali", już bodajże dwa razy była. :) Tak więc jak napiszesz coś naprawdę dobrego/ciekawego to masz szansę być wydrukowany. :wink:

EDIT: Z tego co wiem to wyrażenie "bo zupa była za słona" było hasłem promującym akcje przeciwko biciu kobiet przez mężów "bo zupa była za słona" (czyli kobieta niechcący przesoliła, a facetowi nie podobało się to i z pięściami wyskakiwał...). Coś mi się tak obiło o uszy, nie wiem dokładnie, to było bodajże w czasach kiedy ledwo odrastałem od ziemi. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v57 :D

Pokusa wielka, ale przeciez nie bede pisal na sile :-)

Jak mnie cos zdziwi, rozmieszy lub wkurzy, stworze arcydzielo :D

Oczywiscie pod warunkiem, ze m.in. zupa nie bedzie za slona :P (BTW: skad pochodzi ten tekst? Bo sam w sobie jest mocny, pare razy juz go czytalem w CD-A wiec co to moze byc? :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie pod warunkiem, ze m.in. zupa nie bedzie za slona :P (BTW: skad pochodzi ten tekst? Bo sam w sobie jest mocny, pare razy juz go czytalem w CD-A wiec co to moze byc? :D )

Tekst pochodzi ze spolecznej akcji przeciw przemocy w rodzinie przeprowadzonej kilka lat temu. Na billboardach byla posiniaczona kobieta i haslo "Bo zupa byla za slona".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć? Do kogo ten serial był adresowany...? Bo ja wciąż nie mogę odgadnąć, a widzę, że ty znasz odpowiedź na to pytanie męczące mnie od urodzenia... :D

Nie chce tu nikogo obrazic, ale moim zdaniem adresowany byl generalnie do malo wybrednej czesci spoleczenstwa, ktora sie mogla dowartosciowac tym, ze w telewizji pokazuja jeszcze glupszych od nich. U mnie osobiscie Kiepscy wywolywali uczucia bedace mieszanka zazenowania i obrzydzenia. I niech sobie rezyser gledzi farmazony, ze to "miala byc taka parodia ble ble ble" - jako parodia byloby to moze zabawne jako 15-minutowy skecz kabaretowy. Obawiam sie, ze jako tasiemcowaty serial trafialo to tylko do ludzi, ktorzy nie byli w stanie odczytac go jako parodii. Nie chce wywolywac tu zadnej wojny z fanami Kiepskich - pytales, wiec wyrazilem swoje zdanie.

Mam dokladnie to samo zdanie...

Cormac.

Mam nadzieję, że obaj się mylicie.

O ile pamiętam pilot Kiepskich puszczany był wraz z innymi pilotami. Zdaje się były ze 3 lub 4 seriale do wyboru. Widzowie wybrali Kiepskich.

Wolę myśleć, że żenująco niski był poziom pozostałych seriali (od których kiepscy wypadli lepiej), niż myśleć tak o poziomie rodaków.

Może nawet i wy trochę dramatyzujecie. Fakt. Były takie odcinki, że po prostu, nie wiadomo. Śmiać się, czy płakać i czasami, aż wstyd oglądać coś takiego. Jednak trafiały się takie, przy których szczerze się uśmiałem.

(wałęsa przyszedł po wróżby, a babka kiepska do ferdka zza drzwi : "oddawaj moje sto milionów" )

Szkoda tylko, że taki aktor jak pan Grabowski, teraz przez większość jest (będzie) postrzegany, przede wszystkim jako Ferdek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac.

Mam nadzieję, że obaj się mylicie.

Ja nie wyglaszam tu jedynych slusznych prawd. To bylo moje zdanie.

O ile pamiętam pilot Kiepskich puszczany był wraz z innymi pilotami. Zdaje się były ze 3 lub 4 seriale do wyboru. Widzowie wybrali Kiepskich.

Ale to wcale nie musi swiadczyc dobrze o serialu. Producenci traktuja odbiorcow jak matolow, bo maja do tego podstawy. Przeciez to, co sie puszcza w telewizji to totalna zenada. Poza tym "biedne miliony widzow MUSIALY ogladac te szmire, bo nie bylo nic lepszego"? Tak wynika z Twojej wypowiedzi. Biedne miliony nie wpadly oczywiscie na pomysl, zeby zajac sie czyms innym (np. nauczyc sie czytac)?

Wolę myśleć, że żenująco niski był poziom pozostałych seriali (od których kiepscy wypadli lepiej), niż myśleć tak o poziomie rodaków.

Stary, jakich Ty potrzebujesz argumentow, zeby uzmyslowic sobie poziom rodakow? Malo Ci moherowych beretow? Radia Maryja i Rydzykow? Wypowiedzi Kurskiego ("wiedzielismy, ze z tym Wehrmachtem to bzdura, ale poszlismy w to, bo ciemny narod wierzy" - cytat dokladny niemal co do slowa)? Mlodziezy Wszechpolskiej obrzucajacej manifestacje homoseksualistow kamieniami? Eurodeputowanych gwalcacych prostytuki? Ogolnego przekonania, ze "Polska rzadza Żydzi"? Popularnosci szmatlawcow typu "Fakt"? Polska to ciemnogród.

(wałęsa przyszedł po wróżby, a babka kiepska do ferdka zza drzwi : "oddawaj moje sto milionów" )

No przezabawne po prostu. A jakie oryginalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, jakich Ty potrzebujesz argumentow, zeby uzmyslowic sobie poziom rodakow? Malo Ci moherowych beretow? Radia Maryja i Rydzykow? Wypowiedzi Kurskiego ("wiedzielismy, ze z tym Wehrmachtem to bzdura, ale poszlismy w to, bo ciemny narod wierzy" - cytat dokladny niemal co do slowa)? Mlodziezy Wszechpolskiej obrzucajacej manifestacje homoseksualistow kamieniami? Eurodeputowanych gwalcacych prostytuki? Ogolnego przekonania, ze "Polska rzadza Żydzi"? Popularnosci szmatlawcow typu "Fakt"? Polska to ciemnogród.

Patrząc w ten sposób,to pół świata jest ciemnogrodem.Włosi-ksiądz został postawiony przed sądem przez ateistę za swoją pracę(czyli mówienie o Bogu)Ameryka-G.W. Busz + zakaz nauczania teorii Darwina w niektórych szkołach.Niemcy-Steinbach(tak się to pisze?) i jej "Centrum".Rosja-wyczyny z gazem Putina.Nie oceniajmy całego narodu po części oszołomów.Nawet jeśli stanowią oni 3/4 społeczeństwa,mamy tą 1/4 ludzi inteligentnych.

Poza tym Polska to nie ciemnogród,bo w końcu mamy CDA,a CDA nie jest czytane przez ciemniaków :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...