Skocz do zawartości

Neverwinter Nights - przycina się na mocnym komputerze


Elipse

Polecane posty

Witam, wczoraj zainstalowałem sobie pierwszą część gry Neverwinter Nights która powinna bezproblemowo śmigać na moim "nowym"(dwu-letnim) komputerze (dwa rdzenie po 3.06GHz grafika 512MB GeForce 9600 GT i 3GB RAM). Ale zaraz po stworzeniu postaci gdy otworzyłem plecak i zmieniłem pancerz gra zaczęła się bardzo brzydko ciąć, kamera oszalała a wyjść z gry mogłem jedynie za pomocą alt+F4. Dzieje się tak na wszystkich ustawieniach do dam że na starym komputerze gra chodziła bez zarzutu (900MHz GeForce 2 i 512MB RAM)

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni - Cragir

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to to, lecz stare gry często nie dają rady obsługiwać 2 procesorów i zaczynają szaleć. Spróbuj po włączeniu Neverwinter Nights wejść w menadżer zadań. Wziąć zakładkę procesy, kliknąć prawym klawiszem myszy na proces o tytule np. Neverwinternights.exe lub podobnie. Wybierz opcję "ustaw koligację" i odznacz jeden procesor. Mam nadzieje że pomoże.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałabym coś poradzić bardziej co do gry, niż sprzętu. Może to znak boski, że gra Ci się tnie i nie chce chodzić. Może ktoś chce Cię uchronić przed wielkim rozczarowaniem. No a teraz serio. Gra jest bardzo średnia (a jestem maga fanką DnD i wiem co mówie). Fabuła aż poraża. Jedno z największych rozczarowań grą. Także może nawet nie próbuj nic robić w tym kierunku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałabym coś poradzić bardziej co do gry, niż sprzętu. Może to znak boski, że gra Ci się tnie i nie chce chodzić. Może ktoś chce Cię uchronić przed wielkim rozczarowaniem. No a teraz serio. Gra jest bardzo średnia (a jestem maga fanką DnD i wiem co mówie). Fabuła aż poraża. Jedno z największych rozczarowań grą. Także może nawet nie próbuj nic robić w tym kierunku ;)

System to Windows XP. W NwN'a grałem już nie raz i dlatego chcę ją na nowo przejść, możesz być sobie "mega fanką" ale

ta gra mi się podoba i tyle. Co do wyłączenia jednego procesora to nic z tego gra sama wyłącza go automatycznie. Jeśli chodzi o serowniki pojęcie "stare" jest bardzo względne btw gdzie tego szukać na nvidia.pl znalazłem tylko najnowsze sterowniki :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić w trybie zgodności ze starszymi systemami, lub poszukaj jakiejś łatki, która możliwe że naprawi ten problem.

Jak post wyżej, na nowszych systemach podobno są problemy z niektórymi starszymi grami, np.Gothic 1 i 2. Możliwe, że z NWN jest to samo.

G1 i G2 zarówno jak pierwsza część NWN chodzą mi na Viście bez zarzutów. ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze sterowniki powinieneś mieć na płycie, dołączonej do karty. Ustaw na karcie antyaliasing i filtrowanie anizotropowe na, niech zdecyduje aplikacjaw(wątpię żeby to pomogło, ale cóż można spróbować). A mysz masz nową, czy ze starego komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma do tego mysz, ale jest nowa. Mam też Diablo 2 i pierwsze UT z nimi nie mam takich problemów

E: Właśnie wyłączyłem zgodność z systemem 98/ ME odpaliłem pierwszą lepszą postać i zadziałało. Jeśli ten stan się utrzyma temat można uznać za rozwiązany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...