Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sewek10

Jakie wybrać słuchawki?

Polecane posty

Ja ogolnie uwazam, ze HD555 sa troche przereklamowane. Owszem, detale, przestrzen i pozycjonowanie sa na porzadnym poziomie, ale... to zamulenie jest dla mnie duza wada. Faktem jest, ze 80% ludzi, ktorzy kupili HD555, zatrzymalo sie na tych sluchawkach i nie porownywalo ich do konkurencji, bo te calkowicie spelnily ich wymagania. Tak powstal juz prawie mit, ze HD555 w swojej kategorii cenowej sa najlepsze i swietne do grania i tak dalej. Moim zdaniem sa bardzo dobre, ale mniej zamulone sluchawki moga byc zdecydowanie lepszym wyborem. W grach czlowiek nie skupia sie tak na dzwieku, a na ekranie i przydalyby sie sluchawki nadajace dzwiekowi lepsze kontury i majace jasniejszy ton. Takie, ktore pokaza detale bez zmuszania sluchacza do skupiania sie na nich. HD380 oferuja dzwiek bardziej dynamiczny i czystrzy, co moze byc swietnym rozwiazaniem. Przestrzen tez maja bardzo dobra, jak na zamkniete sluchawki w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie wiem o jakie zamulenie chodzi bo HD555 mają u mnie świetną ocenę. W tym tygodniu dostane inne słuchawki w swoje pandzie łapki to ocenię. Bo ogólnie HD555 brzmią mi świetnie we wszystkim. czy to hardcore, trance, metal czy jazz. dużo lepiej grają niż głośniki (JBL Creature III - nie jakieś wbitne ale nadają się) no i wygodne są tak że szok. Będę miał przez nie sentyment do otwartych wokółusznych. W porównaniu do AKG K514 które miałem to wogóle inny świat. Stuprocentowo będę mógł dopiero za jakieś dwa tygodnie ocenić, ale i tak będą miały ogromny plus. Na HD380 też mam ochotę ale to kiedy indziej.

P.S. Ostatnio porównywałem efekt na różnych dziurkach. Na mp3 jest jak na integrze. Na głośnikowym jest ok, ale jakoś tak dziwnie. A na wzmaku dostają jakby życia. Może mi się wydaje ale dopiero tu dają radochę i bas się odmula :) na głosnikowje jest więcej szczegółów, ale bas taki jakiś bez kopa. (właśnie powtórzyłem i tak jest...). Z czym mam HD555 z wyciągniętymi gąbkami co podobno odmula troche bas... I to co prezentują naprawdę mnie cieszy. Może po prostu lubię torszkę zamulony dźwięk? xP i nawet jeśli to nie jest jakieś wybitne, to jestem strasznie ciekaw lepszych słuchawek :) czy to leci scooter czy qlimax czy sabaton czy bill evans czy la vela puerca naprawdę dźwięk bawi xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie wiem o jakie zamulenie chodzi

Posluchaj przez dwa tygodnie sluchawek z lepsza dynamika i dzwiekiem z mocniej zarysowanymi konturami np. SR60i lub SR80i. To Ci swietnie pokaze jak zamulone sa hd555.;)

Osobiscie nie uwazam, zeby w zamuleniu HD555 bylo cos zlego. Po prostu taki sposob prezentacji jest - moim zdaniem - niezbyt odpowiedni do gier. Sluchawki powinny mocniej rysowac kontury i miec lepsza dynamike. Wtedy dzwieki docieraja do ucha 'mocniej' i trudniej w ferworze walki zagubi jakis dzwiek. To tym wazniejsze, ze podczas grania wzrok dominuje nad zmyslem sluchu i niektore dzwieki po prostu gubimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD485 brzmia bardzo podobnie do HD555. Jedyna roznica jest taka, ze HD555 sa trudniejsze do napedzenia, ale lepiej sie skaluja. Biorac pod uwage, ze HD2 ma duza mocn na wyjsciu sluchawkowym optymalnym wyborem bedzie HD555, szczegolnie biorac pod uwage wysoka cene i slaba dostepnosc HD485 w Polsce.

Bierz HD380 lub HD555. Z tej dwojki osobiscie bralbym HD380, ale oba modele beda dobre i do gier i do muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka jest juz w Polsce. Przyszedl do mnie list ze paczka jest w oddziale celnym i musze im wyslac kilka dokumentow takie jak :

1.Faktura, paragon, potwierdzenie transakcji ( ja mam tylko to )

2.Seria i nr dowodu osobistego , numer pesel, adres zameldowania

Jeszcze sa inne ale nie wazne.

I mam pytanie jesli jestem niepelnoletni to jaki mam wyslac ten nr i serie dowodu osobistego? Taty lub mamy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Ile te sluchawki trzeba wygrzewac? To polega na tym ze wlaczasz jakas muze przez sluchawy i je zostawiasz np. na noc?

Sluchawki wygrzewaja sie z uzyciem i jest to proces rozciagniety w czasie na kilkadziesiat lub kilkaset godzin. Nie znaczy to, ze sluchawki 'musimy' wygrzewac lub zostawiamy wlaczone 24/7. Po prostu dzwiek bedzie sie ksztaltowal przez pewien czas po zakupie. Zostawienie sluchawek grajacych na noc to nie jest zly pomysl, jesli zalezy Ci na szybkim wygrzaniu, ale nie jest to konieczne.;)

A ja troszkę z innej beczki:P

Jakie sklepy intenetowe polecacie na zakup słuchawek, chodzi mi o duży wybór i szybką przesyłkę:)

Osobiście odradzam yooki.pl, chcieli mnie wykiwać na 200 zł ale to już inna historia.

Jest gdzies chyba odpowiedni temat na taka dyskusje. Chyba nawet w dziale sprzetowym.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:D Czy uzywać sluchawek na zintegrowanej karcie czy poczekac az mi przyjdzie hd2 bo bede ja mial poniedzialek/wtorek a sluchawki jutro chyba. Czy to ma jakies znaczenie?

j/w napisal juz jeden z forumowiczow - mozesz sluchac na integrze. Z reguly integry nie sa tak zle, zeby sluchawki je calkowicie 'zjezdzaly' i sprawialy, ze muzyka zmieniala sie w g. A jak juz bedziesz mial lepsza dzwiekowke, to sluchawki rozwina swoje mozliwosci.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...