Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Godzilla211

Minecraft - Czarny ekran.

Polecane posty

Podbijam pytanie. Też mam taki problem. Włączam grę, pogram chwile i buch - czarny ekran. Nic nie reaguje, czarny ekran. Jedyne co można zrobić, to zatrzymać proces "javaw". Poprzedzam poprzednie pytanie, gra jest oryginalna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest chyba problem nie do rozwiązania. Każdemu z was kasuje save od tego? Jak jest czarny ekran spróbujcie włączyć pauzę i poczekać trochę, może się zapisze. Mi tez się to zdaża, ale jeszcze ani razu nie pożarło mi zapisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem z Minecraftem w multiplayerze. Nie pomogło zainstalowanie nowej javy. Jednak po ostatnich aktualizacjach problem sam się naprawił. Możecie popróbować ze sterownikami do karty graficznej. W innym razie radzę odinstalować starą wersję javy i zainstalować nową. Nie nakładać instalacji nowej na starą, tylko odinstalować starą, zrestartować komputer i dopiero zainstalować. Sprawdzcie też czy wasz dysk nie jest zbytnio zawalony, bo zbędne pliki mogą często powodować błędy. Czyszczenie rejestru i komputera ze śmieci powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Mam dokładnie taki sam problem. Z tym, że często zapisuje mi się gra, ale nie zawsze do końca - czasem zapisuje się tylko stan posiadania i miejsce w którym się znajdowałem w czasie wystąpienia problemu. Czasem po takiej niespodziance znajduję się w ścianie...

Javę mam najnowszą, śmieci nie mam, gram na laptopie z windows 7 (nie wydaje mi się, żeby było więcej potrzebne ponad to, że mam kartę nvidii, ale jak komuś to potrzebne to mogę podać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kazdego jest ten problem, tyle ze jak sie gra przez neta to wszystko zapisuje sie na serwerze ;) tak wiec polecam te wyjscie

tyle ze mi nigdy save nie skasowalo, po prostu czarny ekran i reset aplikacji ;p

moze jave najnowsza zainstalujcie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam javę najnowszą.

Jakoś nie zauważyłem, żeby wszystko się na serwerze zapisywało... Chyba, że tam jakaś kopia jest, w co wielce wątpię, bo gra zapisuje się też/tylko na dysku twardym (w windows 7 w folderze users/nazwa konta/appdata/roaming/.minecraft/saves, w XP documents and settings/nazwa konta/dane aplikacji/.minecraft/saves mac i linuks, to nie moja broszka). Chyba, że coś nie rozumiem kiedy piszesz "gra przez neta". Wiem, że jest tryb offline. Otóż nie gram w trybie offline.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam javę najnowszą.

Jakoś nie zauważyłem, żeby wszystko się na serwerze zapisywało... Chyba, że tam jakaś kopia jest, w co wielce wątpię, bo gra zapisuje się też/tylko na dysku twardym (w windows 7 w folderze users/nazwa konta/appdata/roaming/.minecraft/saves, w XP documents and settings/nazwa konta/dane aplikacji/.minecraft/saves mac i linuks, to nie moja broszka). Chyba, że coś nie rozumiem kiedy piszesz "gra przez neta". Wiem, że jest tryb offline. Otóż nie gram w trybie offline.

gra zapisuje tylko singla, poczynania na multi zapisuje serwer, jak to dziala ? odpal swoj serwer testowy wejdz sobie na niego to skumasz jak dziala ten system;) ps. serwer sie nie zawiesza i mozesz po tej zwieszce z czarnym ekranem wejsc sobie ponownie i bedzie wsio co bylo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale ty masz na myśli multiplayera. Na takowym chyba nie wszystko działa, a przynajmniej kiedyś tak było. Nie jestem pewny czy to się aplikuje do stanu obecnego.

Prawdopodobnie znalazłem rozwiązanie. Zauważyłem, że problem występuje tylko u ludzi, którzy mają Win7 64 bit. Na stronie Sun nie ma łatwego dostępu do javy se, napisanej specjalnie pod systemy 64 bitowe, więc myślałem, że to nie ma znaczenia. Okazuje się, że ma, a instalator jest dobrze ukryty na tej stronie (nie jest tak "wskazywany palcem" jak wersja 32 bit)...

link do javy 64 bit (u24)

Niech osoby, u których problem również występował się wypowiedzą. Mi się wydaje, że problem rozwiązany, ale nie mogę mieć 100% pewności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sir_doom

Problem nie jest rozwiązany, bo ja mam XP pro, więc nie występuje tylko u ludzi z 7.

@Skreedi

Nie wystarczy. Przez pół dnia chodziłem na najniższych ustawieniach, łącznie z RD na najmniejsze i dalej to samo...

---

Poprzedzam kolejne posty w stylu "Zrób update javy", bo jave aktualizowałem od niedzieli z 5 razy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne prawdopodobne rozwiązanie do przetestowania (sam nie mam za dużo czasu niestety).

Zrób plik txt i wklej do niego to:

java -Xmx1536M -Xms1024M -jar Minecraft.exe

Zmień rozszerzenie tego pliku na .bat (np miencraft.bat). Umieść plik w tym samym katalogu co minecraft.exe

Jak nie zadziała spróbuj:

java -Xmx512M -Xms512M -jar Minecraft.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle zrozumiałeś, co chcę żebyś sprawdził. Stwórz nowy plik txt. Wklej do niego to co podałem i przemianuj ten plik na np minecraft.bat Trzymaj go w tym samym katalogu co minecraft.exe (plik który pobrałeś ze strony minecrafta - ten sam którym uruchamiasz launcher). Jeżeli chcesz cofnąć zmiany w katalogu (w plikach gry żadnych zmian nie będzie) to po prostu usuniesz mienecraft.bat Traktuj to jak uruchamianie gry z parametrami. Parametry te są odpowiedzialne, za zmianę ograniczeń dostępnej dla minecrafta pamięci, gdyż pojawiały się raporty o tzw wycieku pamięci. Czyli teoretycznie jest to problem, którym musi się zająć Notch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dwa pierwsze komentarze:

Przez ten mod jest teraz jeszcze gorzej, bo za każdym razem jak wchodzę w minecraft?a, to przez chwilę jest Black Screen, a potem jakiś error mi wyskakuje.

niewiele mi to dało. za każdym razem jak wchodzę na serwa mycraft.pl, mam black screena po jakiejś minucie.

jave 64 najlatwiej pobrac przez ie 64 bit, ale to i tak nic nie daje, gra jest w fazie bety wiec bedzie trzeba czekac do full ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...