Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Alarm podobny do budzika, wydobywający się w wnętrza obudowy

Polecane posty

Witam

Jestem świeżo po wymianie padniętej Barracudy serii 11 na HD103SJ Samsunga. Dziś po uruchomieniu GTA IV z wnętrza obudowy zaczęło wydobywać się ciche, jednostajne pikanie w stylu tego z tanich, bazarowych budzików... W sieci znalazłem informację, że może to być przegrzewający się procek, albo mechaniczne uszkodzenie dysku...co do tego drugiego, to HD Tune twierdzi, że wszystko jest "ok".

Jak sprawdzić o co dokładnie może chodzić? Jeśli po raz drugi pada mi dysk, to chyba się załamię...

Konfiguracja kompa:

grafika -Gigabyte GeForce GTX 260 OC

procek - Core 2 Duo E8400

płyta gł. - Asus P5Q Pro

zasilacz - chieftec CFT-560-A12S

HDD - samsung HD103SJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na standardowym chłodzeniu GTA IV może nieco podgrzać proca, a obudowie pewnie też brakuje przewiewu?

Generalnie, o ile nie zamierzasz w ciągu następnych paru miesięcy zmieniać komputera, zmiana chłodzenia na coś lepszego zalecana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa to cooler master elite 330. niedawno czyściłem wnętrze sprężonym powietrzem i patyczkami do uszu :), więc wielkiego syfu tam być nie powinno.

czy jest to zwykłe grzanie się proca, czy np. awaria jakiegoś wentylatora? No i czy twardziel jest bezpieczny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest awaria jakiegoś wentylatora to pewnie nie będzie się kręcił - sprawdź. Może spróbuj wymontować boczne ścianki obudowy i wtedy sprawdzić czy problem występuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręciłem bok obudowy. Wszystkie 3 (procek, grafika i ten ogólny) wiatraczki zdają się kręcić w swoim normalnym tempie. Popykałem 10 minut w GTA i pikania nie było (wcześniej pojawiło się już przy wczytywaniu...komp działał wcześniej 2 godziny, ale był to tylko pulpit).

EDIT:

pomęczyłem procek 45 minut orthosem i wg coretemp temperatura max to 57 stopni. pisków nie było.

i przy okazji SMART z HDTune:

KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chłodzenie procesora do zmiany, trzeba też nałożyć nową porządną pastę termoprzewodzącą. Poza tym, jeśli to możliwe, pozostawiłbym zdemontowaną lewą ściankę (patrząc od przodu) budy. Posprawdzałbym też i podociskał wszystkie kable i wg mnie powinno być OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...