Skocz do zawartości

Rozwiązany: GOTHIC II - błąd podczas uruchomienia


pk14

Polecane posty

Słuchajcie niebywałe. Dzisiaj grałem w grę ,chodziła normalnie, zapisałem stan gry,a następnie wyszedłem z gry. Kiedy ponownie później ją uruchomiłem znowu pojawił się ten sam błąd co poprzednio. Więc wyinstalowałem grę ,zainstalowałem później jeszcze raz i znów ten błąd. Następnie wgrałem (VDFS patch do Gothica II) i znów ten sam błąd. Więc zainstalowałem jeszcze raz sterowniki karty graficznej (gdyż za 1 razem to podziałało) i okazało się ,że gra uruchamia się bez błędu. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy da się wyeliminować ów błąd na stałe? Aha przy okazji zauważyłem ,że podczas uruchamiania gry kiedy był jeszcze ów błąd na początku pojawiały się 2 filmiki reklamowe ,a teraz gdy nie ma błędu nie ma na nich obrazu tylko sam dźwięk ,ale gdy damy "nową grę" to filmik mówiący o pokonaniu śniącego przez naszego bohatera ma i obraz i dźwięk. Przy okazji przed wyskoczeniem na ekran ów błędu obraz migotał pokazując raz menu gry na pełnym ekranie raz czarny obraz ,a raz obraz w okienku też czarny to tyle. Co wy na to. Radźcie. :rolleyes:

Dodatkowo przed sekundą wyskoczył kolejny błąd.

post-75405-1293654927_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie niebywałe. Dzisiaj grałem w grę ,chodziła normalnie, zapisałem stan gry,a następnie wyszedłem z gry. Kiedy ponownie później ją uruchomiłem znowu pojawił się ten sam błąd co poprzednio. Więc wyinstalowałem grę ,zainstalowałem później jeszcze raz i znów ten błąd. Następnie wgrałem (VDFS patch do Gothica II) i znów ten sam błąd. Więc zainstalowałem jeszcze raz sterowniki karty graficznej (gdyż za 1 razem to podziałało) i okazało się ,że gra uruchamia się bez błędu. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy da się wyeliminować ów błąd na stałe? Aha przy okazji zauważyłem ,że podczas uruchamiania gry kiedy był jeszcze ów błąd na początku pojawiały się 2 filmiki reklamowe ,a teraz gdy nie ma błędu nie ma na nich obrazu tylko sam dźwięk ,ale gdy damy "nową grę" to filmik mówiący o pokonaniu śniącego przez naszego bohatera ma i obraz i dźwięk. Przy okazji przed wyskoczeniem na ekran ów błędu obraz migotał pokazując raz menu gry na pełnym ekranie raz czarny obraz ,a raz obraz w okienku też czarny to tyle. Co wy na to. Radźcie. :rolleyes:

Dodatkowo przed sekundą wyskoczył kolejny błąd.

Wczoraj przeszedłem Gothic 2 ,okazało się ,że gra działa od razu po zainstalowaniu jeżeli od razu po instalacji uruchomi się ponownie komputer. Uruchomi się tak kilka razy do czasu ,aż nie wyskoczy błąd ,który podawałem na początku tematu. Później instalacje i ponowne uruchomienie trzeba powtarzać. Szukałem innych odpowiedzi na innych forach i udało mi się znaleźć to ,że na najnowszych kartach graficznych rodziny nVidia Geforce tj. np. GTX 470 gra ma błędy tego typu gdyż jest to stara gra i nVidia nie ma akurat do Gothica 1 i 2 dobrych sterowników ,które na chwilę obecną eliminowałyby ów błąd. Aha w internecie znalazłem także pliki ,które miałyby niby eliminować ten błąd (teraz zacytuję tekst z tego forum)

"Znalazłem rozwiązanie by G1/G2 NK chodzil na Windowsie 7 /Vista 64 bit. Sam mam W7 64 bit i G2 mi nie działał. Mój problem polegał na tym ze jak wychodzilem z wiezy xardasa obraz sie "pierniczył" i nie dało sie grac:D Odpowiedz na ten problem znalazlem na jednym z forum http://forums.nvidia.com/index.php?showtop...4636&st=360. Ten problem jest chyba tylko na kartach GeForce bo na Radkach chyba nie wystepuje.

By Gothic działał na w7 trzeba:

- Zainstalowac Gothica :D

- Ściągnąć http://rghost.ru/1873208

lub http://depositfiles.com/files/hq9bsd81o

lub http://rapidshare.com/files/398315202/system32.rar.html

- Skopiować te 4 pliki (d3d8.dll, ddraw.dll, libwine.dll, wined3d.dll) do katalogu Gothica (dokładnie to do folderu System)

- Ustawić w trybie zgodności z Windows XP Service Pack 3

- Trzeba chyba jeszcze ustawić rozdzielczość bo w opcjach nie mogłem ustawić (moze tylko u mnie sie niedało :P)

Więc by zmienic rozdzielczość otwieramy plik Gothic.ini i szukamy czegos takiego:

zVidResFullscreenX=tutaj swoja rodzielczość ja ustawiłem na 1280

zVidResFullscreenY=tutaj swoja rodzielczość ja ustawiłem na 960

zVidResFullscreenBPP=32 <--- 32 bity lub 16 :P proponuje 32 ;p

Teraz wystarczy włączyc nową gre i do dzieła :D

Jeśli chodzi o Gothica 1 to trzeba zrobic tak samo.

Mam nadzieje ze pomogłem :)"

U mnie ta technika niestety nie działała lecz pliki te pobrałem i umieściłem w folderze pod adresem C:\Windows\system32 i nie wiem czy to pomogło gdyź gra już wcześniej uruchamiała mi się kilka razy do czasu pojawienia się tego błędu. Powyższa opcja u mnie niedziałała , a po wgraniu plików do powyższej lokalizacji "C:\Windows\system32" 1 z powyższych plików nie wgrywałem bo już się tam znajdował gra opisaną przeze mnie metodą uruchamia cię kilka razy ,a później nie ogarnia i operację trzeba powtarzać ,czyli instalacja i ponowne uruchomienie komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...