Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buczek93

Win XP Prof. SP3 vs. Phenom II X4

Polecane posty

Witam. Tak jak w temacie - aby móc pograć w gry zabezpieczone starforcem musiałem migrować na XP. Pomimo udanej migracji nadal mam problem ze złym wykorzystaniem potencjału 4 rdzeni. Prosty przykład - oglądam teledysk na youtube. Obraz idzie bez zarzutu, dźwięk natomiast potrafi się zaciąć na max. 1 sekundę (chodzi o fakt powtarzania tego samego fragmentu, np. 0.05 sekundy po 20 razy - kto choć raz doznał BS'a z powodu złej instrukcji na procesorze ten pewnie łapie o co chodzi). Po tym wraca do normalności. Bardziej irytuje to jednak w grach - w Age of Empires II nie jestem w stanie rozegrać sesji dłuższej niż 20 minut. Powód jest prosty - gra w pewnym momencie blokuje się na tej instrukcji, po czym powtarza ją w kółko. Pół biedy, jeżeli windows uzna to za błąd i wyłączy grę. Czasem mam jednak tak, że ze strony systemu jest kompletna olewka - wtedy ten sam kawałek muzyki leci w słuchawkach tak długo aż łaskawie nie zresetuje komputera. Domyśliłem się że to nie jest stuprocentowe wspieranie 4 fizycznych rdzeni przez XP. Na 7 podobnych problemów nie zauważyłem. Na forach piszą wprawdzie, że obsługa i tak jest lepsza niż w takim 2000 czy 98 (a kysz!), nie zmienia to jednak faktu że everest home edition 2.20 pokazuje nieznany, do tego 2 rdzeniowy procesor - pod 7 pokazuje już wszystko zgodne z prawdą. Nie pomogło mi zainstalowanie sterowników płyty gł.

Any ideas ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... szczerze mówiąc nie pamiętam jak to jest w xp`ku (przesiadłem się szybko na Viste a potem na se7en), ale możesz spróbować..

chodzi o ustawianie koligacji dla poszczególnych procesów.. w Se7en to się robi tak: odpalasz aplikacje, potem ctrl+shift+esc, zakładka procesy, wybierasz proces, prawy, ustaw koligacje i ustawiasz np. jeden rdzeń (core 0).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom msconfig w XP. Przejdź na kartę Rozruch, a następnie kliknij Opcje zaawansowane i tam pobaw się opcją Liczba procesorów. Czasem pomaga w takich sytuacjach. W różnych sytuacjach sprawdzają się jednak różne ustawienia.

Jeśli chodzi o StarForce w Windows 7, to należy uaktualnić sterownik StarForce i wszystko powinno działać. Tu masz te sterowniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...