Skocz do zawartości

Half Life (seria)


Gość kabura

Polecane posty

heh niedawno kupilem sobie Half Life 2

Nie wiem czemu ale w ogóle nie chce mi sie w to grać.

Doszedłem gdzieś do połowy i straciłem chęci do gry...

Nie wiem czy ze mną coś nie tak czy gra nie jest dość dobra :D

A może po prostu nie lubisz gier tego typu?? Nie rozważałeś takiej opcji??

Dotrwaj do końca, pograj trochę w Episode 1, ale lepiej w ogóle sobie go odpuść (nuda, najgorsza część) i przejdź do Episode 2, który jest mistrzostwem swiata.

Tak omiń ważna część fabuły, i rozpocznij następny wątek fabularny zastanawiając się

Kim do cholery są ci ludzie i co to kurna jest nad tym miastem, zaraz nad zgliszczami cytadeli.

. Świetny pomysł. Pomysłodawca powinien dostać nobla.

Swoją drogą, wczoraj zasysnołem sobie "garrys mode". Narzędzie to daje mnóstwo zabawy, zwłaszcza " fizyczny gun" :).

fajnie wygląda zwłaszcza efekt rozrzucanej piramidy z ciał. Dodatkowo program ten będzie działał również z słabszymi maszynami dając full efekty EP2 przy maszynie zdolnej udźwignąć HL2 na średnich detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh do FPS nic nie mam. Bardzo lubie ten gatunek jednak Half Life 2 nie przypadl mi do gustu

No nie wiem może się przełamie i dotrwam do końca...

IMO pierwsza część Half Life wraz z dodatkami była lepsza

Też grając w Half-Life 2 miałem taki moment, że na miesiąc zupełnie przestałem w niego grać. Dopiero jak mój brat zaczął w to grać i zaczął mnie "doganiać" to doszedłem do wniosku, że nie może on skończyć gry szybciej niż ja i to mnie zmotywowało do dalszej gry. I grało się przyjemnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Half Life 2, oba epizody, portala i nie mam w co grać... :angry: Niech VALVE pośpieszy się z Epizode three... nie mogę się doczekać zakończenia tej wciągającej historii :D

Jak na mój gust lepiej niech się nie spieszą, tylko stworzą zakończenie naprawdę godne tej genialnej serii (chociaż i tak wszyscy wiemy, że będzie kolejny HL po ep3). ;)

Heh, widzę, że jestem tutaj jedynym, niemal, fanatykiem, który skończył HL2 zaraz po premierze 2 razy pod rząd, a w ogólnym rozrachunku bodaj pięciokrotnie. B)

Co do Ep1 - może i faktycznie jest to najsłabsza cześć, ale wcale nie znaczy to, że jest po prostu cienka. Przecież musi być ktoś najgorszy wśród elity. :P Choć z drugiej strony, jeśli ep1 miałbym nie z Orange Boxa, a z edycji premierowej za 60zł, to nie byłbym zbyt zadowolony, głównie ze względu na długość rozgrywki. Myślę jednak, że to samo tyczyłoby się również ep2, mimo tego, że wprowadza on więcej nowości niż pierwszy odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie genialnym zakończeniem byłby ślub Gordona i Alyx udzielony przez Ojca Grigorija, cudem ocalałego z Ravenholm. Wcześniej podróż tej dwójki przez portal na rodzinną planetę Combine i wysadzenie w powietrze przywódcy (jakiegoś hiper-giga-ultra robala) i przy okazji G-Mana, który nie będzie chciał śmierci bossa, tylko przejęcia nad nim kontroli. Dodatkowo oprócz Alyx powinien towarzyszyć nam Adrian Shephard znany z dodatku Oposing Force.

Czyli tak jak w wiekszosci filmow...

To zakonczenie jest zbyt przewidywalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedziałbym, że raczej nazbyt mdłe ( soap opera czy co?). Takie happy endy są w 90% filmów 60% sztuk teatralnych itp.

Zakończenie z przytupem nie musi oznaczać happy endu ani nawet śmierci super hiper (beka) robala, powinno być po prostu dobrze przemyślane i logiczne. No i możliwie jak najwięcej wyjaśniać ( patrz czytaj inne niż np. zakończenie Matrix Revolution).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też zostawiać jakąś niewiadomą, jakąś furtkę dla nowej, niezwiązanej bezpośrednio z HL serii, której akcja może toczyć się w podobnych do HL realiach. Bo chyba nikt nie wierzy, że Valve przejdzie na zawodową emeryturę, a jesli zdecydują sie na nowy projekt, to na pewno pod pewnymi względami będzie on przypominać HL, od tego nie uciekną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

IMO rejestracja przez Steam, by pograć w singla to przez Valve przegięcie... Ale to jeszcze nic... Programiści z Kirkland postawili raczej na technologię i to moim zdaniem był błąd.

Oczywiście, graficznie jest dobrze itd.... ale brak klimatu znanego z pierwszej części.... I grywalności...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO rejestracja przez Steam, by pograć w singla to przez Valve przegięcie... Ale to jeszcze nic... Programiści z Kirkland postawili raczej na technologię i to moim zdaniem był błąd.

Oczywiście, graficznie jest dobrze itd.... ale brak klimatu znanego z pierwszej części.... I grywalności...

Ja się tam ani trochę nie zwiodłem, a wręcz przeciwnie - spodziewałem się odcinania kuponów od jedynki, a dostałem grę, która nawet nie mając za soba legendy pierwozworu stałaby się kultowa. W HL2 nie brakuje niczego: jest świetne AI, sa pojazdy, są ciekawe i zróżnicowane lokacje, jest rozwalający klimat zaszczucia i zniewolenia, są wyraziści i zapadający w pamięć bohaterowie, jest świetna fizyka i wiele momentów do twórczego korzystania z jej dobrodziejstw, jest super oprawa audio-wideo. Naprawdę trudno mi znaleźć jakikolwiek znaczący słaby punkt, a to w moim wypadku - jako że ogólnie czepiam się szczegółów i podchodzę z początku do każdej gry jak do jeża - bardzo "rzadka rzadkość"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ach... monotonia mnie dzisiaj dopadła (trochę też ciekawość) i postanowiłem zanabyć drogą kupna "Orenżowy Boxicek" (jak pewnie nazywa się Orange Box w Czechach :P)... wszystko zaczęło się od instalacji... która jeszcze trwa...

O tak! Zacząłem to g**** "instalować" o godzinie 19:30 (!!!) i jeszcze nie skończyło (BA! 5 minut temu zaczęła się dopiero właściwa instalacja) teraz muszę się zapytać bo to mnie gnębi okropnie. Na ch*** mi dvd-rom kupiony w sklepie za ciężką kasę (no w każdym razie kasę) skoro potem muszę czekać dobre 2 godziny aż Steam "łaskawie" ściągnie potrzebne pliki z sieci, po czym raczy jeszcze je wykorzystać! Myślałem że od premiery HL2 kłopot ten naprawiono ale jak widzę nie.

Rezultatem tego od dobrej godziny rzucam mięchem jak... jak(eeee)... jak na początku liceum! Ja rozumiem "aktywacja przez internet" (ok mi to pasi), rozumiem też ewentualne ściąganie patczy (chociaż to powinno już zależeć od decyzji gracza) JESTEM W STANIE przełknąć też to, że za każdym razem gdy chcę sobie w HL2 pograć muszę włączyć tego &*@()%^@)!(&^@(%^ Steama. ALE DO JASNEj CHOLERY! Nie mogę znieść tego, że większość plików trzeba ściągnąć a tworzenie Catche trwa wieki (dlaczego!?!?).

O! Właśnie cholera mi pokazała komunikat "instalacja zakończona" dziękuję OB serdecznie cię pier**** i nie tknę cię przez najbliższy miesiąc nawet palcem! Odebrałeś/aś mi wszelką chęć do grania, A KYSZ!

Edytowano przez MadeinHell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy robisz coś nie tak, czy może ja źle zrozumiałem, ale mi się wszystko z płyty zainstalowało... A z neta tylko patche... Co prawda instalacja trochę trwała, ale daleko było 3h jak w twoim przypadku O.o

Właśnie o to chodzi że nie wiem. Taki na przykład Medieval II + dodatek instalował mi się 15 minut (a to przecież koło 15 giga + zmiana płyt i rozpoczęcie instalacji) czyli dość mało.

Pamiętam że podobny problem miałem gdy kiedyś kupiłem "czystego" (jeszcze przed wyjściem dodatków) HL2, Steam działał wtedy od niedawna (chyba że mi się coś wali), tylko że tam sama instalacja trwała może 10 minut, 2 godziny zajęło "uruchamianie" gry (pojawiło się okienko "przygotowanie do gry" i tak stało...).

Ja nie wiem czy to jest coś z konfiguracją Steama czy co...

PS. Tak teraz sobie pomyślałem... Seba jakie masz łącze? Może po prostu u ciebie cały proces przebiegł dużo szybciej, ja od kilku (ba! Tygodni) działam na prehistorycznym 256 kb... (download... do uploadu wstyd się przyznać) w sumie chyba szybciej by było gdybym swojego rzęcha podłączył do komórki :P (telefonu znaczy się)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje "pomarańczowe pudło" instalowałem co prawda w wakacje, ale nie instalowało sie aż tak długo. :D Co prawda instalowało sie dłużej niż zwykle gry mi sie instalowały (w końcu to 5 gier.... :rolleyes: ), ale nie przesadzajmy, nie trwało to chyba nawet godziny licząc ściąganie tego wszystkiego z neta. Chociaż muszę przyznac, że mogliby tak dać wszystko to co trzeba ściągać na płytkę od razu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ten Gordon.F coś powie, bo taka ładna pani obok niego czasem jest, i nic nie mówi, nawet jak zginie nie wydaje krzyku tylko jakieś BIB BEEEB.

To ma swoje plusy, np. gdy Alex (czy może Alyx) mówi w pierwszym epizodzie (na początku) pewien NAPRAWDĘ kiepski dowcip... milczenie Gordona jest kwintesencją tej całej sceny, wystarczy wyobrazić sobie jego twarz z okładki i lol murowany :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy. Postawcie się na miejscu Gordona. Chłop non-stop siedzi w podziemnych laboratoriach lub w innych tego typu miejscach i widzi tylko starych zdziadziałych profesorów. Jak już jest jakaś pani doktor lub profesor to zawsze mamy doczynienia z "ryczącą" staruszką. I tu nagle Vavle daje Gordonowi za towarzyszkę niezwykle apetyczną młodą pani pseudo-naukowiec, na co nasz bohater jest na pewno trochę speszony i onieśmielony :D bardziej woli trzymać w ręku łom niż dobierać się do Alyx - może jest gejem? :lol:

Edytowano przez Vatherland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...