Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xswistaqx

Rozwiązany: Windows 7 - problemy z grupą domową

Polecane posty

Po pierwsze, raczej zły dział. Do Sieci z tym.

Po drugie - nie napisałeś w jaki sposób połączono komputery.

-------

Z sieci jestem rzodki jak barszcz. Na początek ustal w połączeniach sieciowych czy samo połączenie jest włączone (prawy -> włącz). Następnie sprawdź ...

a) stan zapory systemowej, antywirusa w koputerach, firewalla w routerze.

b) czy komputery są w tej samej grupie roboczej.

c) IP kompa w właściwościach połączenia sieciowego komputera i pingnij do niego z któregoś lapka (cmd.exe na następnie ping ADRES_IP)

d) czy sięć na komputerach jest wszędzie ustawiona jako domowa,

e) a także spróbuj tymczasowo powyłączać na wszystkich 3 kompach protokół TCPIP v6 we właściwościach połączenia sieciowego.

Tyle moich pomysłów na tą chwilę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście temat powinien wylądować w sieciach no ale nic.

Wszystkie 3 PCty są podłączone do routera. Lapki bezprzewodowo, stacjonarka po kablu. Lapki są już w jednej grupie domowej tylko stacjonarka ich nie widzi.

Grupa robocza dla wszystkich ta sama (workgroup), zegary zsynchronizowane, sieć wszędzie ustawiona jako domowa. Później jak będę miał czas to spróbuję pobawić się z IPv6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał sprawdzić aczkolwiek wszystkie są zabezpieczone z czego stacjonarka i jeden z lapków mają dokładnie takiego samego antywira (G Data Total Care 2010, na lapku firewall od GData jest w ogóle nie zainstalowany), drugi lapek ma noda (też bez firewalla).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już jest lepiej bo PC dołączył do sieci i GData już nie blokuje w niej połączeń (dodałem do firewalla wyjątek dla adresów z zakresu 192.168.0.1 do 192.168.0.200) jednakże jak to z windowsem bywa nic nie może działać do końca. Ze swojego PC (tego, który nie widział w ogóle sieci) mogę "buszować" po 2 z 3 laptopów (3 jest w sieci ale jest niewidzialny-może dlatego, że tak naprawdę nic nie udostępnia ale z mojej drukarki może korzystać) ale żaden z tych 2 nie może wejść do folderów, które udostępniam. Kod błędu jaki się pojawia to 0x80070035.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Tylko to jest tak. Dostęp z zewnątrz następuje u mnie przez router z firewall + mój firewall. Wewnątrz sieci nie mam haseł bo są mi niepotrzebne. Tak, jak ktoś przebije się przez router to ma dostęp do wszystkiego. Rzecz w tym, że ja nie udostępniam całego dysku, tylko wybrane katalogi...w najgorszym razie ktoś mi wykradnie pliki z tymczasowej wymiany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...