Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PLDan

Rozwiązany: Kino domowe do 1600 zł

Polecane posty

Witajcie drodzy forumowicze. Piszę ten temat z nadzieją, że ktoś zna się na tym sprzęcie i pomoże mi wybrać jakiś fajny zestaw do 1600 zł. Mam w zasadzie tylko jeden warunek - sprzęt będę mógł kupić w Media Markt, w Saturnie albo w sklepach Euro chyba, że istnieje jakiś sklep, w którym przesyłka takiego sprzętu nie przekracza 100 zł, albo w którym będę mógł zamknąć się w kwocie 1600 zł nie tracąc przy tym na jakości sprzętu, bo dostarczenie do domu może trochę kosztować :/. Aha, jeszcze jedno - zależy mi głównie na dobrej jakości dźwięku, raczej nie na możliwości oglądania filmów w 3D, czy nawet odtwarzania BluRay, choć za tą kwotę to pewnie każdy zestaw ma już taki patent. Czekam na propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku to niestety będzie trzeba trochę dołożyć np:

YAMAHA RXV363S DVD663S PRISM ONYX100 - 1659 zł

http://www.multiagdrtv.pl/produkt,kino-dom...4,fstrona-0.htm

lub:

PIONEER VSX-519B+420B JAMO S-416 - 1699 zł

http://www.mixelectronics.pl/pioneer-jamo-...ark-apple,29024

w euro.com.pl najtaniej:

Yamaha Orion 120 DVD-S663, RX-V365, Prism Audio ONYX 100 - 1829 zł

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...html#content_3c

dlaczego tak ?? w tej cenie nie opłaca się kupować kin "plastikowych" gdyż równie dobrze możesz kupić kino w "plastiku" za 1000 zł i jakość dźwięku będzie ta sama co w zestawie za 1500 zł

więc jedynym logicznym wyjściem jest albo dołożenie i zakup kina w "drewnie" lub kupienie taniego "plastika"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co u nich na stronie widzę to nie wożą tych kin, można tylko na sklepie odebrać, zobacz gdzie masz najbliższy ich sklep

tylko pamiętaj że trzeba jeszcze kable do podłączenia kolumn dokupić, no i kable do podpięcia źródeł dźwięku

najlepiej poszukaj kabla z miedzi beztlenowej o przekroju 1,5 ewentualnie 0,75

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Bydgoszczy nie ma żadnego sklepu Mixelectronix, więc odpada :/ Jedynie w grę wchodzi ten zestaw za 1659zł, tylko musicie mi wyjaśnić pewną kwestię - jak ma się sprawa z gwarancją - jeśli coś się zepsuje to kto pokrywa koszt wysyłki do firmy? Bo nie chcę później bulić 2x 100 zł za kuriera, który przecież musi przewieźć kino tam i z powrotem. Aha, bym zapomniał - ile wyniesie łączny koszt kabli? Pewnie będę je musiał kupić na Allegro, bo nie widzę żadnych na stronie tego sklepu :/ Kolejne pytanie - czy zestaw bez suba dobrze oddaje basy? Nigdy nie zetknąłem się z takim rozwiązaniem, więc mam pewne wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli oddajesz sprzęt do gwaranta (producenta) on powinien pokryć wszelkie koszty transportu sprzętu na serwis i do klienta

co do kosztu kabli to zależy ile metrów potrzebujesz i jaki to będzie kabel, ale jeśli kupujesz na allegro powinno się zamknąć w 100 zł góra

niestety w tej cenie nie kupisz subwoofera odwzorowanie basu nie będzie super idealne, ale pamiętaj że do kin z osobnym amplitunerem zawsze można podłączyć subwoofer aktywny, więc będziesz mógł go później dokupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że nie opyla mi się kupować tego kina. Dlaczego? Po pierwsze koszt kabli - kolejny wydatek, na który nie mogę sobie pozwolić po wydaniu większej ilości kasy na wspomniane kino. Po drugie - jeśli odwzorowanie basu będzie słabsze niż w zestawach 5.1, to jakość dźwięku znacznie spada, bo będzie taka sama co w lepszych plastikach - sub zawsze polepsza doznania. W zestawie 5.0 musiałbym go dokupić , ale nie chcę w przyszłości "wkładać" pieniędzy w to kino, bo wydatków na kolejne lata mam coraz więcej - nowa karta graficzna by się przydała itd. Tak więc mam pytanie - czy jakość dźwięku znacząco spadnie w zestawach plastikowych z subem (5.1) i czy warto kupować kino kosztujące więcej niż 1000 zł w plastiku - jakie są zalety zestawów za, powiedzmy 500 zł więcej i czy w ogóle jakieś są?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakość basu w kolumnach Prism Onyx 100 czy Jamo 426 będzie taka sama jak w lepszych zestawach "plasikowych" natomiast odwzorowanie średniego i wysokiego pasma dużo lepsze, to że nie ma subwoofera nie znaczy że kolumny nie zadudnią

jeśli chodzi o "plastikowe" kina to nie opłaca się ich kupować za więcej niż 1000 zł dlatego że oferują taką samą, lub tylko nieznacznie lepszą jakość dźwięku

zaletą takiego kina jest na pewno to że jest tanie :P i bardziej kompaktowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po urodzinach przejadę się do Saturna/Media Marktu i tam zobaczę, czy mają coś ciekawego w drewnie, oczywiście przy rozsądnej cenie :) Jeśli nie, to kupuje coś plastikowego pewnie za trochę więcej niż 1000 zł - do wydania mam więcej, więc kupię coś z BluRayem, żeby było na przyszłość. W razie czego tematu proszę nie zamykać - jeśli znajdę coś ciekawego w rzeczonym MM/Saturnie to ponownie napiszę w tym temacie. Niemniej - SAMEdi - dzięki za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam dziś do tematu z prośbą o poradę. Czy myślicie, że po świętach cena tego typu produktów może spaść? Bo coraz bardziej zastanawiam się nad kupnem kina nawet nie zaraz po świętach, a nawet po Nowym Roku. Ostatnio, jak kupowałem TV, to w lutym zobaczyłem ten sam model o 250 zł taniej, więc chyba jest szansa, co? Pytam, bo jutro jadę się zorientować co i jak w Saturnie i ew. w MM, a cena pewnie nie będzie niższa niż w necie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na forum nie ma wróżki :P

może być bardzo różnie ... sprzedawcy mogą wykorzystać wzrost VATu do podbicia cen

złotówka może się umocnić i ceny mimo większego VATu spadną ...

nic tylko fusy i wróżyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w Saturnie i muszę przyznać, że ceny są... prawie takie same, jak w necie. Kino YAMAHA RXV363S DVD663S PRISM ONYX100 stoi za 1800 zł, czyli prawie to samo, co w necie, bo przecież przesyłka jeszcze, a z tą nawet jest problem. A PIONEER VSX-519B+420B JAMO S-416 kosztuje prawie równe 2000 zł, co jest lekkim przegięciem wg. mnie - kino z wyglądu przypomina tani plastik, ale w sumie nie wygląd się liczy ;).

Tak więc wybrałem już kino (wybór jest chyba oczywisty), teraz tylko muszę przemyśleć okres zakupu, lecz myślę, że podwyżka Vat-u to wystarczający "bat", który pogoni mnie do zakupu kina jeszcze w tym roku. Jeszcze tylko pytanie o kabel HDMI - czy jego długość będzie miała wpływ na jakość obrazu? Bo widziałem 1,5 metrowe Panasonica za 100 zł i chyba metrówki o 30 zł taniej, też firmy Panasonic. W sumie bez różnicy jaki wezmę - do półki, na której będzie znajdowało się kino od TV jest nie więcej niż 0,5 metra :).

Czy sam kabel HDMI wystarczy? Co jeszcze będę musiał zakupić, aby móc się cieszyć pełną jakością dźwięku i obrazu? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania powyżej nadal aktualne :)

Dziś robiłem przegląd stronki Euro.com i są tam nawet niezłe zestawy w rozsądnej cenie. Proszę tylko o ocenę niektórych:

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...html#content_3c

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...s-fcr6000.bhtml

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...-wisniowy.bhtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Bo kino nadal nie kupione, a nie chciałbym nabyć jakiegoś bubla.

Ostatnio byłem o krok kupna tego Kenwooda z subem, ale okazało się (i to w dwóch sklepach Euro), że mają tylko egzemplarze z ekspozycji i to albo z uszkodzonym subem, albo z zagubionym. Pracownik szukał go chyba pół godziny, ale niestety nie znalazł. Mówił tylko, że na pewno w nowym roku będzie dostawa tychże Kenwoodów, więc wtedy mam próbować go kupić, lecz pewnie za wyższą cenę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanie o kabel HDMI - czy jego długość będzie miała wpływ na jakość obrazu?

powyżej 2m najlepiej stosować kable wzmocnione

]Czy sam kabel HDMI wystarczy? Co jeszcze będę musiał zakupić, aby móc się cieszyć pełną jakością dźwięku i obrazu?

zależy co chcesz podłączyć pod to kino, napisz jakie urządzenia i jakie mają wy. audio

co do tych zestawów dobrze że żadnego nie kupiłeś bo wszystkie mają kiepskiej jakości kolumny ...

szukaj czegoś z Jamo 416 lub wyższe oraz Prism Onyx 100, Odyssey 100, Wharfedale ...

np.

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...nyx-100-1.bhtml

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli, to już wiem - głośnikowe kupiłem już w markecie z przekrojem 1.5 o dziwo 10 metrów za 50 zł, więc opłacało się. Jeszcze tylko się zastanawiam nad kablami do tylnich głośników, bo chyba kupię 0.75 także 10 m.

Jeśli kino ma 2 wejścia HDMI + 1 wyjście, to trzeba podłączyć amplituner z dvd i dvd z telewizorem, tak?

To mówisz, że ta Yamaha będzie dobra? A nie lepiej kupić tego Kenwooda i mieć suba tak jakby gratis? Czy "wynagrodzi" on wszystkie niedoskonałości głośników Pure Acoustic? Bo patrzyłem na suby dostępne osobno i w miarę dobry kosztuje w Euro prawie 400 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne kolumny mają mniejszą moc więc powinno starczyć

można to połączyć na 2 sposoby:

1. Sterowanie z TV

podłączasz dvd z amp za pomocą kabla coaxialnego lub optycznego a dvd z TV za pomoca Euro lub HDMI

plusem jest to że nie musisz mieć cały czas włączonego amplitunera żeby oglądać TV

2. Sterowanie z amp.

podłączasz dvd z amp za pomocą kabla HDMI i amp z TV za pomocą HDMI

ta Yamaha będzie lepszym wyborem niż Kenwood z subwooferem, miałem okazje obu posłuchać i zdecydowanie lepiej wypada Yamaha, narazie z subwooferem daj sobie spokój zobacz jak będzie to po rozstawieniu i podłączeniu u Ciebie grać

będziesz coś tam jeszcze podłączał ?? jakiś dekoder ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dekoder Echostar z Cyfrowego Polsatu, jakiś stary model, ale to chyba bez znaczenia. Jak skończy mi się umowa, to biorę w HD ;) Jak będę go musiał podłączyć, aby wszystko grało? Dvd z dekoderem za pomocą Euro? Czy DVD przez HDMI z TV? Posiadam już 1 kabelek HDMI, który zakupiłem tanio, a szkoda by było go zmarnować. Chyba, że po prostu poleży on w szafie, aż zakupię dekoder HD.

Zamówiłem już ten zestaw, bo tak jak wspomniałeś posiada głośniki Jamo, a i mocą jest lepszy od tej Yamahy za 1799. Przesyłka dotrze 28. grudnia :). Jeśli dźwięk nie będzie mnie zadowalał (w co jednak wątpię, bo nie jestem audiofilem ;)), to dokupię później jakiś subwoofer.

EDIT: Co do kwestii suba, to zdecydowałem się jednak na zakup, lecz zamówienie złożę dopiero po nowym roku - najpierw zobaczę, jak grają te kolumny bez głośnika basowego. Jeszcze tylko pozostaje kwestia modelu. Wybrałem ten: http://www.megamedia.pl/subwoofer-jamo-sub...8b10-8ce78398ce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/subwoofer-jamo-sub200-su...1373650599.html

Subwoofer zdążył się wyprzedać na powyższej stronce, lecz na Allegro znalazłem ten sam za podobną kwotę. I tu pytanie: czy warto kupować taki sprzęt właśnie na Allegro? Zamówienie będę musiał złożyć najpóźniej jutro, bo po tym całym wolnym od szkoły w domu nikogo nie będzie, żeby mógł przyjąć paczkę od kuriera. I nie wiem też czy będę musiał jeszcze dokupić jakieś kable oprócz tego jednego HDMI, którego posiadam. Proszę kogokolwiek o odpowiedź, bo czasu mam mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, temat do zamknięcia, kino przywieźli, ja na szczęście wszystko ładnie podłączyłem i co ważne wszystko pięknie gra ;)

Dziękuję użytkownikowi SAMEdi, bo bez niego pewnie mój zakup nie doszedł by do skutku - jeśli mam polegać na opiniach pana sprzedawcy/doradcy, to lepiej wcale nie kupować sprzętu, bo zapewne pan by mi wcisnął jakiś kit i to bez gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...