Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Breados

Modernizacja "3-latka"

Polecane posty

Przede wszystkim ubolewam nad tym, że działam już na nieco przestarzałej konstrukcji mobo P35, do tego mój e6850 i jego ubogi cache średnio mi wystarcza. Na chwilę obecną w budzie siedzi:

c2d e6850 3.0ghz

GA-EP35-DS4

2x 2GB Patriot DDR2 800mhz

nVidia GTX285 1GB

Seagate Barracuda 250GB 32mb

Corsair 550VXEU

X-Fi Xtreme Gamer

7-letnia karta sieciowa Realtek (:P)

Na pierwszy ogień na pewno przydałoby się wymienić podstawy, mam na myśli mobo wraz z prockiem i ramem. Z kartą graficzną raczej mi się spieszyć nie będzie, zwłaszcza że co chwilę wychodzą nowe gpu, które przeważnie zmieniają się głównie pod względem większych numerków. To co oczekuję, to zmieszczenie się w granicach 1000zł, najlepiej na konstrukcji Intela, zależy mi raczej na poprawieniu jakości w grach, a nie renderingu, dlatego też nie napinam się na 4 rdzenie. Również nie jestem maniakiem o/c, dlatego nie przyjmuję możliwości zakupu procka w wersji OEM + osobno radiator, zresztą osobiście mam zaufanie do aktywnych chłodzeń od producenta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Intela Cię nie stać. Chodzi mi o opłacalność. Proponuję:

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

539 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

220 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

230 zł

Suma: 989 zł /esc.pl/

W tym masz szybki 4 rdzeniowy procesor w rewizji C3 z odblokowanym mnożnikiem, dobrą płytę główną i 4GB RAMu. W przyszłości kupisz lepszy cooler i podkręcisz procesor. Takiego procka grzech jest nie kręcić, bo nie dość, że będzie osiągał lepsze osiągi w grach i nie będzie ograniczał karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...