Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nanowaty

Rozwiązany: Stary vs Nowy - Problem?

Polecane posty

Nigdy nie miałem tego chłodzenia, ale czy ten wentylatorek nie powinien być zainstalowany z drugiej strony? Nie powinien wdmuchiwać zimnego powietrza pomiędzy żeberka i wypluwać do tyłu obudowy wentylatorkiem zainstalowanym na obudowie (którego swoją drogą tutaj nie ma = samobójstwo przy tej konfiguracji). IMO tu nie ma właściwej cyrkulacji powietrza. Nie wiem, w którą stronę kręci się ten zamontowany na Scythe, ale coś tu jest nie tak...

Nie chce mi się teraz obudowy otwierać, ale u mnie jest AC Freezer 64 Pro i jest on tak zamontowany, że wdmuchuje zimne powietrze z dołu obudowy pomiędzy finy a od góry zasilacz je wyciąga i wyrzuca na zewnątrz. W przypadku intela montuje się to trochę inaczej i 80x80/92x92/120x120 z tyłu obudowy wyciąga to powietrze. Tak więc w każdym wypadku zawsze to powietrze jest wyciągane na zewnątrz w jakiś sposób, a tutaj wygląda jakby coś nie w te stronę...

Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry przepraszam Sevard że odświeżam stary temat, ale po ponad dwóch tygodniach walki z tym moim dziadostwem udało się rozwiązać.

a więc tak, w grach miałem mało fps i ogólnie komputer chodził jakby chciał a nie mógł - aż do dziś.

Dzień jak każdy inny, przyjechał do mnie znajomy ze swoim komputerkiem ( troche gorszym), zaczeliśmy wymieniać części z jego do mojego(wszystko oprócz płyty głównej).

Próbowaliśmy wersji 8gb ram, 4gb oraz 2gb. Zamiana procesorów, graficznej - bezskutecznie.

Chłodzenie ( scythe mugen) zostało ściągane i nakładane kilkakrotnie ( bez nakładania pasty)

Lekko zirytowani zaczeliśmy jeść chałwę (waniliowa chyba :P ) po chwili do komputera wpada kawałek chałwy :trollface: którego nie wyjeliśmy.

Uznaliśmy jeszcze że zbędnie mam wypalarke dvd i zwykły napęd dvd więc ten zwykły napęd powędrował do szafy.

Komputer skręciliśmy na szybko (prawie szybko bo z przykręceniem chłodzenia był problem), odpalamy sprzęt i naszym oczom ujrzały się temperatury. Jak to na polaka przystało nazwaliśmy rzecz po imieniu czyli krótkim "o kur%^&czę" Procesor 36 stopni? Co jest grane?? (przedtem było 50 na starcie, w stresie 80+)

Odpaliliśmy OCCT i zaczeliśmy męczyć procesor, po 15minutach temperatura nie chciała przekroczyć 47 stopni? :rage: (przedtem program się wyłączał po 2-6 minutach z powodu zbyt wysokiej temperatury CPU)

Przyszedł czas na test ostateczny. Battlefield Bad Company 2 Multi.

Odpalamy gre na detalach ( low/srednie AA i cala reszta wylaczona) i gra działa normalnie (50+ fps). Po chwili odpaliliśmy wszystko na high łącznie z cieniami, AA x32 CSAA/ filtr anizotropowy x16 (max wsio co się dało) odpalamy grę a tam działa! na normalnych fps !

w skrócie:

-wystarczyło wrzucić kawałek chałwy i wszystko działa

a tak na serio:

-wykręcony jeden napęd dvd

-około 10 razy rozkręcony i skręcony komputer

-wrzucony kawałek chałwy

temat ( i tak nieużywany) można oficjalnie zamknąć - problem ROZWIĄZANY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przeoczyłem ten temat wcześniej. Jak zobaczysz sobie na wykresy OCCT dotyczące procka, to widać tam, że coś się przegrzewa. Teraz już nawet widzę, gdzie był problem. Jeśli zdejmujesz chłodzenie z procka, to musisz wymienić pastę. Tu nie ma zmiłuj się. Tu najprawdopodobniej po prostu za którymś razem chłodzenie zaskoczyło. Pytanie jednak, czy za jakiś czas problem nie powróci. Jeśli powróci, to zamontuj chłodzenie jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...