Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chudymer

Chłodzenie CPU

Polecane posty

Witam. Poszukuję skutecznego chłodzenia na mój procek. Posiadam taki zestaw:

Zasilacz Corsair 550W CMPSU-550VXEU

Płyta gł. Asus M4A77TD PRO

Pamięć Kingston HyperX CL9 1600MHz

Procek Athlon II x4 AMD 620 2MB

Karta Asus HD5770 1GB

Wiem, ze spokojnie mogę pościć tego procka na 3300MHz, ale boxowe chodzenie nie daje rady. Jakie można polecić wydajne chłodzenie w okolicach 150zl. Może lepiej dozbierać do czegoś lepszego

Sorki za pisownie ale troszkę klawa nawala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to ten Zalman to niezła propozycja. Myślę jeszcze o Cooling Corator DS. Limit ceny lekko podniosłem do 200zł i ani grosza więcej.

obiło mi się o uszy, że Zalman wymaga wyjęcia całej płyty głównej a Cooling Dorator DS też, ale.. Montaż wymaga wyjęcia płyty głównej z naszej obudowy (chyba, że dysponujemy bardzo nowoczesnym modelem, który posiada specjalne okienko, które umożliwia przykręcenie podstawki montażowej na spodzie płyty.[...] pcfoster Czy moja płyta ma to okienko? Szczerze mówiąc to nie bardzo chciałbym się bawić w rozbieranie całego pc'ta. Nawet się lekko obawiam czy złoże to prawidłowo potem do kupy.

Edit: W teście Cooling DS przeprowadzonym przez benchamrk.pl widnieje zaś zdanie, że Sam montaż jest intuicyjny, więc także osoby zaczynające przygodę z komputerami będą zachwycone.. Zaś tu, jak już wspomniałem, pisze o wyjmowaniu całej płyty główne. To jak w końcu z tym jest? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 200 zł mógłbyś się skusić na Zalmana Extreme. Bardzo dobry cooler. W zestawie masz również bardzo dobrą pastę. Odnośnie zakładania chłodzenia, to gdybyś sobie nie poradził to możesz iść do serwisu i powinni za drobną opłatą wymienić chłodzenie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjmowania płyty głównej to zależy od tego, czy twoja obudowa (nie płyta główna!) ma wycięte oknienko z tyłu na montaż backplate. Przykładowo:

CM690-II_Advanced_Motherboard_Fan_Positi

Z tego co wiem najlepszym chłodzeniem w cenie 200zł jest Akasa Venom. Ewentualnie Prolimatech Megahalems czy Thermalright TRue + wentylator, albo Zalman Extreme.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...