Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

filipbawol

GTX470 czy HD6870?

Polecane posty

Witam!

Rozważam zakup nowej grafiki. Wybór padł na GTX470 bądź HD6870.

Teraz mam dylemat bo za GTX470 przemawia Physx, natomiast za 6870 to, że jest chłodniejsza. Wydajność mają bardzo podobną.

Na grafikę mam max 900zł i ani grosza więcej.

Lepszym wyborem będzie GTX470 czy może HD6870?

Z góry dziękuję w pomocy dokonania wyboru.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamz675 - nie przesadzajmy. Karta jest mocna. Niewiele słabsza od 470, ale cena jednak jest ciut zbyt duża, ale to nie znaczy, że karta nie jest godna uwagi.

Jeśli filipie nastawiony jesteś przede wszystkim na wydajność, to IMO lepiej brać GTX'a. Kreci się lepiej, a jeśli zadbasz o jakiś obieg powietrza w budzie, to karta się zbytnio nie spoci. Z resztą komu jak komu, ale Tobie nie trzeba robić na ten temat wykładów ;) Bawiłem się niedawno tym wynalazkiem i nawet po OC temperatury nie były kosmiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena GTXa470 = cenie 6870

To prawda, ale patrząc na możliwości, to Radek jest ciut za drogi. Chyba, że liczy się mniejsze zużycie energii i niższa temperatura kosztem OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A skoro wodujesz kompa, to co się przejmujesz wyższymi temperaturami 470 ;) Jeśli chłodzenie będzie działało jak trzeba, to karta na pewno się nie spoci ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jeszcze zależy za ile mi się sprzeda GTX280. :tongue:

Na tego GTXa470 mam chętkę, ale grafiki od czerwonych jeszcze nie miałem i to mnie kusi. :icon_razz:

Prawdopodobnie wybiorę GTX470. Jeszcze zobaczymy za ile uda mi się go wyrwać.

Co do LC to na chwilę obecną nie woduje. Stwierdziłem, że bez 1000zł w ręku nie ma co podchodzić (ale kase już szykuję). :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc sam nie wiem, co polecić. Obie karty mają swoje wady i zalety. GTX 470 ma lepszą wydajność w DX11 no i więcej można z niego wykrzesać, jeśli chodzi o OC. Z drugiej strony jest bardzo głośny i pobiera znacznie więcej prądu.

Jeśli myślisz nad zwodowaniem karty w przyszłości (BTW może chcesz odkupić ode mnie MCW-60? :wink: Sprzedaję, bo chłodnica nie wyrabia, zwoduję tylko CPU), to możesz brać GTXa 470. Jeśli nie, to jednak kupiłbym HD6870. W końcu polecaliśmy HD5850, kiedy kosztował niewiele mniej niż GTX 470, więc teraz możemy polecić HD6870, który przecież wydajnościowo stoi pomiędzy HD5850 a HD5870.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ode mnie do wyboru masz:(jak zwykle sklep km2.pl)

Twintech GTX 465 - możliwy mod @470 za 750zł

ASUS DirectCu 1GB GTX 460 za 640zł

Palit GTX 470 z czarnym PCB 843zł

ASUS Radeon HD6870 1024MB DDR5/256b D/H PCI - niewiem jakie PCB ale to ASUS (Voltage Tweak itp)- 860zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...