Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aeshmadeva

Uszkodzona karta graficzna - na co wymienic?

Polecane posty

Witam! W komputerze corki zepsula sie karta graficzna - GeForce 7600. Komputer nie jest nowy, ale uzywany do przegladania Internetu i sluchania muzyki, wiec chcialbym, aby byl sprawny. Nie wiem tylko jakiej karty szukac - konfiguracja jest za slaba, zeby bylo sens kupowac jakas szybsza karte (Pentium Core 2 duo 2Ghz, 1GB RAMu, plyta glowna z gniazdem PCI Express). Kupujac z kolei uzywana, boje sie trafic na taka, ktora tez szybko wysiadzie... Co radzicie kupic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta sie nie spaliła, tylko źle wyświetla kolory tzn. w trakcie uruchamiania systemu na ekranie na czarnym tle pojawiają się zielone prostokąciki, a po uruchomieniu ekran ma dziwne paski jakby narysowane ołówkiem. Ponadto na białym tle pojawiają się różowe przebarwienia ekranu - sprawdzałem kartę na innym komputerze i efekt jest taki sam.

Co do zasilacza, to teraz marki nie sprawdzę (nie ma mnie w domu). Komputer był kupowany w 2007r. w Komputroniku (nie wiem jakich firm oni zasilacze montują). Moc będzie chyba ok 350W. Jeśli chodzi o cenę, to nie ukrywam, że chciałbym wydać jak najmniej, ponieważ córka nie grywa w wymagające graficznie gry (simsy;) i głównie korzysta z netu i słucha muzyki/ogląda filmy. Radeona 4850 mam w swoim kompie i to chyba trochę za mocna karta do jej komputera? Poza tym mój Radeon korzysta ze złącza PCI Express 2.0, a płyta główna w tym kompie ma złącze PCI Express - czy będzie działać poprawnie?

EDIT: Co do zakupu RAMu, to na razie nie zamierzam inwestować w ten komputer (jak córka będzie potrzebowała mocniejszego kompa, to pomyślę o jego wymianie - na razie spisywał się idealnie jeśli chodzi o jej potrzeby...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc zasilacza jest OK, ale nie mniej ważna jest kwestia jakiej firmy jest to zasilacz i co to za model. Dobrze by było jakbyś sprawdził co to za cudo.

4850 do tego komputera byłby OK, przy czym jak się dużo nie gra to można wziąć coś słabszego - np. 4670 albo 9800GT. Co do PCIExpress to nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...