Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pysio30

GF 470 za 900-1000 zł

Polecane posty

Witam

proszę o pomoc w wyborze najlepszego z GF 470 w przedziale cenowym 900-1000 zł ( nie chcę przepłacać ale i badziewia się ustrzec )

komp do giercowania oparty na:

Xeon x3440,

płyta gigabyte ga-p55-usb3,

pamięć goodram play 2x2gb 1600 cl8,

dysk 2x samsung 500gb 16mb 7200 f3,

dvd samsung sh-s223c-22x sata,

obudowa cooler master gladiator 600,

zasilacz corsair cmpsu-650hxeu 650 w

wentylator scythe mugen 2 rev b- 1366/1156/775

monitor benq g2220 hd

ewentualnie popatrzcie na zestaw ( mam na wszystko 4000 zł ) - nie wiem czy zasilacz ok do tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku. Zasilacz bardzo dobry (choć to też zależy w jakiej cenie). Przemyśl tylko czy naprawdę potrzebne Ci dwa dyski.

Co do karty, to kieruj się w stronę najlepszego GTX470 na rynku - wersję SOC od Gigabyte.

http://www.camino.pl/geforce-gtx-470-1280m...,twr,45638.html

Porządne chłodzenie i ulepszona sekcja zasilania. Nic tylko kupować. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zotac czy gigabyte SOC ?

a może zwykłego gigabyte ( firmowo podkręconego do 630 mhz i pokręcić nim jeszcze trochę :))

monitor mam tylko 21,5 cala ( z konieczności bo wymiarowo pasuje ) to może referent wystarczy??

poza tym co do zotaca to zajuje 3 sloty ( grubasek...)

zasilacz wziąłem taki z myślą o kręceniu ( kosztuje koło 450 zł ) i podobno niezawodny, a nie chcę spalić sprzętu bo oszczędzałem 100 zł...

niedługo wychodzą nowe karty radeona 69..- może poczekać ( będą lepsze to kupić ) dodatkowo szansa że GF obniży ceny. Chociaż z drugiej strony niedługo święta i VAT w górę... a jak jeszcze dolar podrożeje pewnie znowu ceny pójdą w górę..

jeszcze jedno odnośnie procka - faktycznie w grach xeon leje i5 760? czy to tylko zakup przyszłościowy? bo jak mam czekać parę lat żeby wykorzystać jego moc, to trochę bez sensu... Prawda z PC jest taka, że co około 5 lat trzeba to wymienić w całości...

ps. zazdroszczę konsolowcom - wezmą albo xboxa albo ps3 albo obie i mają spokój :) i dużo taniej...

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwójki Zotac - Gigabyte zdecydowanie lepiej Gigabyte. Jest on nieco mocniej podkręcony, ale przede wszystkim ma ulepszoną sekcję zasilania, co czyni go podatniejszym na podkręcanie. Zdecydowanie warto dopłacić względem "zwykłego" GTX470. GB zajmuje 2 sloty.

650HX to dobry zasilacz, ale cena 450zł jest przesadzona. Za 30zł więcej można dostać jeszcze lepszego Seasonica X-650. http://www.proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X-650

Xeon w grach nie leje i5, bo żadna gra nie zrobi użytku z ośmiu rdzeni logicznych. To zakup czysto przyszłościowy. Jak już się pojawią gry wykorzystujące więcej niż 4 rdzenie (wg mnie kwestia roku czy dwóch lat), to i5 zostanie daleko w tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisał yojo wynika że zakup xeona na dzisiaj to niekoniecznie sensowny zakup- przy założeniu, że platforma służy do grania. nie wiadomo, kiedy w grach będzie wykorzystany, a za parę lat cały komp i tak pójdzie do wymiany

w takim razie taie pytanko- jak nie xeon to co, mając na uwadze stan dzisiejszy ( gry wykorzystujące max 4 rdzenie )

w takim razie taie pytanko- jak nie xeon to co, mając na uwadze stan dzisiejszy ( gry wykorzystujące max 4 rdzenie )

moja pomyłka- chodziło oczywiście o 2 rdzenie... bo na 4 rdzenie przez ostatni rok pojawiły się chyba ze 3 gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo wiele gier, które wykorzystują 4 rdzenie. Gdzieś Gi3r3k podawał taki spis. Odnośnie procka, który może być zamiast xeona to i5 760. Chodź xeon jest bardziej opłacalnym wyborem, bo dzięki temu iż ma więcej rdzeni jest przyszłościowym wyborem, bo procka rzadziej się zmienia. Podsumowując za jakiś czas xeon prawdopodobnie wystarczy do komfortowego grania, a wystarczy wymienić grafe, ewentualnie dodać RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"z tego co napisał yojo wynika że zakup xeona na dzisiaj to niekoniecznie sensowny zakup"

Otóż wcale tak nie napisał, napisał natomiast, że zdecydowanie nie opłaca się opierać kompa na platformie AMD. Jak najbardziej możesz kupować tego Xeona, który wystarczy Ci na całkiem długo bez konieczności wymiany (technologia HT), ogólnie rzecz biorąc ten procesor to jest taki i7 tylko z obniżonym taktowaniem.

Natomiast niewłaściwie myślisz, że mało gier wykorzystuje 4 rdzenie, ponieważ większość nowych gier bezproblemowo je wykorzystuje, a im więcej (do 4) tym lepiej. Weź na przykład takie gtaIV, BC2...

W każdym razie na Twoim miejscu zamiast tego i5 chyba jednak bym się skusił na tego Xeona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

799 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

399 zł

Wentylator:

Zalman CNPS10X Extreme

199 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Play

279 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

205 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 470 Super OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1069 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 430 (black)

199 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream2 600W

269 zł

Monitor:

Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI)

499 zł

Suma: 4016 zł brutto [esc.pl]

To będzie najlepszy wybór. Xeon + świetne chłodzenie, GTX470 SOC, mobo z usb3 w standardzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział bym to tak:

2 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x Gigabyte GeForce GTX 470 Super OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1 x Samsung SH-S223C SATA (black)

1 x Crucial 4GB(2x2GB) 1600MHz CL8 Ballistix

1 x Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

1 x Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1 x Benq E2220HD (16:9, 5ms, DVI, HDMI, USB, 2x1.5W)

1 x Cooler Master Elite 430 (black)

1 x Seasonic S12II-620 620W 80 Plus Bronze

3932zł

xeon jak Ci bardzo potrzebny to możesz kupić ale i tak nie wykorzystasz HT w grach bo tego nie obsługują. No chyba, że wykorzystujesz kompa do zastosowań profesjonalnych.

Jest jeszcze jedna opcja, żeby trochę poobcinać i kupić monitor na patrycy ips.

Za jakiś czas proponuję dokupić chłodzenie na procka i go kręcić, nawet jeśli nie chcesz kręcić to się przyda, będzie ciszej i chłodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...