Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

varamir

wymiana grafy...

Polecane posty

Płyta asus P5B

2x1GB DDR2 CL6 GOODRAM

Radek X1950 PRO 512 z nową pastą

procek E2140 1.6 podkręcony do 2.6 z silentiumpc spartan i nową pastą

zasilacz modecome MC-350 ATX 2.0 PFC 350W

czy opłaca się zmienić grafę na HD4850, ze zmianą zasiłki i obudowy? czy może zbierać na nowego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta obudowa właściwie nie posiada przepływu powietrza, więc przydałoby się wymienić. Co polecam? Jest kilka typów. Nie wiem ile możesz przeznaczyć, więc może zacznę od tańszych (do 200zł).

~130zł Gigabyte Luxo

~140zł Xigmatek Asgard

~170zł Xigmatek Asgard II

~160zł Cooler Master Elite 430

~150zł Cooler Master Elite 370

~150zł Thermaltake V3

~155zł Antec VSK-2000

~170zł Aerocool PGS Vx 9

~190zł Aerocool Vx R

~150zł Apertech Venator

~200zł NZXT Gamma

Z w/w wg mnie najlepsze są CM Elite oraz Thermaltake V3. Luxo też fajne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ten przedział mi najbardziej odpowiada, bo kasy na kompa mi szkoda... Jak odpada koszt zasilacza to spokojnie mogę te 150 zł dać na obudowę... Co do HD4850, to warto zwrócić uwagę na producenta czy poprostu brać najtańszą? i 1gb na karcie nie ma sensu z tego co wiem, czyli 512?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent jest obojętny. Co najwyżej możesz rozważyć dopłatę do modelu z lepszym chłodzeniem (np. Asus CuCore).

Co do pamięci to zależy w jakich rozdzielczościach grasz. Generalnie dopłata do wersji 1GB nie jest wielka, więc można rozważyć.

Aha, co do tej karty muzycznej - z tego co się doczytałem to wtyczka zasilania nie oznacza że ta karta pobiera dużo prądu - po prostu bierze prąd prosto z zasilacza, bo w teorii ma on mniej zakłóceń (tak to opisał producent).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie już chyba pytanie - opłaca się dopłacić do wersji radka z lepszym chłodzeniem? czy znowu, brać co tańsze?

Bo mogę brać tego CuCore (1gb) za 370 w esc.pl, lub zaryzykować normalnego od PowerColor (512mb) za 300 w qblack.pl

obudowę chcę brać CM Elite 370 i cenowo w esc to 170 a w qblack 150...

z przesyłką to 570 vs 470zł...

znacie jakieś jeszcze miejsca na zakup tych dwóch rzeczy? osobiście skłaniam się do esc'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...