Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja mam pytania 2:

Jak system walki. Mozesz go opisac?

Czy ta obrzydliwosc NPCow i ich fatalna animacja bardzo przeszkadza?

System walki jest taki jak go opisywali, niestety jeszcze nie mam tych super piruetów tylko 2-3 animacje walki ale i tak nieźle to wygląda. Jedyny problem jaki mam to to ze podczas gry FPP zmiana stylów walki (klawisze z,x,c) jest uciążliwa i problematyczna na szczęście można zmienić te klawisze. W walce nie trzeba chodzić wystarczy klikać myszką postać sama podchodzi do przeciwnika, co jest dobrym rozwiązaniem. Co do NPC to ich wygląd jest super ;] bardzo szczegółowi a animacja jest dobra (nawet poprawili to ostrzenie miecza) tak 9/10, podobają mi się smaczki w ich wyglądzie np. blizna przez całą twarz czy jest wojna klonów to niestety nie wiem jeszcze prologa nie skończyłem :P Za to mimika chyba została poprawiona ponieważ jest znośna, nie rewelacyjna ale też nie zła, dałbym 7+/10, nie psuje klimatu. A i zapomniałem dodać klimat miażdży ;] Nie grałem w Bioshoka więc nie wiem czy ma lepszy klimat ale to gra która ma najlepszy klimat z gier w które grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja czują wzbierajacą jakże ludzką zazdrość czy nie jestem osamotniony? Też już bym sobie pograł:P a co do poprawy elementów, o których pisałeś wiadome było, że nie będą siedziec i bezczynnie patrzeć na narzekanie graczy, ale od czasu, w którym Cormac dostał płytkę ciągle coś poprawiali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Mam Wiedźmina!

Skrócona recenzja już niedługo w tym poscie XD Jak się cieszę! Szaleję z radości!!! 2 powód do radości, i koszulka pasuje.

Ps. A! I jeszcze jedno (co mnie bawi :)) moja nauczycielka (właściwie wychowawczyni) zzieleniała z zazdrości gdy stwierdziłem "a ja wiedźmina będę miał dzisiaj" spoko z niej babka ^^, no i rzecz która mnie nie tak bardzo cieszy, 25 osób prosi mnie o przegranie im wiedźmina czego oczywiście nie zrobię... Argh ale strzelą focha!

Edit: (do dopisania mini-recki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja również się doczekałem swojej paczuszki :faja:

Za jakąś godzinkę zacznę grać i myślę, że jeszcze dziś późnym wieczorem napiszę parę zdań odnośnie gry ;] Koszulka idealnie pasuję (choć brałem rozmiar większą niż normalnie noszę), soundtrack jest świetny, a płyta z Materiałami Dodatkowymi jak zwyżkę bezużyteczna :D

Hmm czy tylko u mnie nie ma mapy? Czy trzeba będzie na nią czekać aż doślą? -_- Oby tylko do przyszłego tygodnia wszytkie elementy EK byłu juz u mnie... -.-

Zaraz wezmę sobie prysznic, zrobię dzbanek herbaty i oby immersja była jak największa o/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterlink ma u mnie dużego minusa. Jutro nagrywam rozmowę i jak mi znów zaczną wciskać bajkę, że przesyłki z CDP wstrzymane... :x to zaczerpnę informacji u źródła, ale coś czuję, że wcisnęli mi niezły kit. Śmierdzący Masterlink!!

Koszulka idealnie pasuję
To w końcu jakich elementów EK brak? W emailu nie było o tym info, o ile mnie pamięć nie myli. Myślałem, że dostaniemy podstawową wersję z brakiem wszystkich dodatków, które potem doślą. A tu taka miła niespodzianka....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

W zestawie EK brakuje breloka i albumu z artami... (chyba nic nie pokręciłem)

A co do masterlinka: Ja nie dostałem jeszcze gry, ale zupełnie nie z winy kuriera, po prostu, gdy przyszedł kurier byłem w szkole :D Ale jutro już będzie :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

W zestawie EK brakuje breloka i albumu z artami... (chyba nic nie pokręciłem)

Huh? Brakuje breloka, bestiariusza, artbooka, mapy i gry karcianej. Koszulka jest. Ale nie numerowana, a chyba taka miała być -.- BTW: Pierwsze wrażenie z gry: "o kur***, fajne toto". Jak na razie 9/10. Z większymi relacjami się powstrzymam. Pogram jeszcze trochę i zobaczę, czy gra po początkowym świetnym starcie nie traci tupetu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulka jest. Ale nie numerowana, a chyba taka miała być -.-
Nie, z tego co wiem koszulka nie miała być numerowana. Cieszę się, że Wiedźmak Wam się podoba- to musi być dobra gra :> i mam nadzieję, że jutro bd miał część mojej EK!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba jak podoba - jak uruchamiam grę mam komunikat że płyta jest nieoryginalna! (smuggler-coś dla ciebie) a CDP jedyne co do tej pory zrobiło (jest więcej takich przypadków) to kazało wysłać formularz! Normalnie ręce mi opadają. a i tak byłem wkurzony przez brak dodatków - maja dosłać, a "podstawka" jaką dostałem ma pogniecione pudełko(chociaż to już szczegół)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba jak podoba - jak uruchamiam grę mam komunikat że płyta jest nieoryginalna! (smuggler-coś dla ciebie) a CDP jedyne co do tej pory zrobiło (jest więcej takich przypadków) to kazało wysłać formularz! Normalnie ręce mi opadają. a i tak byłem wkurzony przez brak dodatków - maja dosłać, a "podstawka" jaką dostałem ma pogniecione pudełko(chociaż to już szczegół)

To raczej nie jest temat dotyczący pomocy technicznej, ale: wyłącz daemontoolsa lub inny program emulujący. Jak to nie pomoże, to je odinstaluj :D Mi wyskoczyło to samo, ale wystarczyło usunięcie Alcohola i gierka śmiga doskonale...

No właśnie co do gry... RZĄDZI! Dawno nie grałem w coś tak dobrego 8) Pokłony dla CDPR. Jakąś dłuższą relację zdam po spędzeniu z grą jeszcze 10-15 godzin :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, stalo sie... Premiera ruszyla z wielkim impetem... szkoda tylko, ze mi pozostalo jeszcze czekac na ta gre 2 miesiace :oops: ... Przynajmniej dowiem sie od Was czy warto kupic gierke :)

Dlaczego 2 miechy? W US wychodzi 2 dni po premierze europejskiej jeżeli dobrze pamiętam...

Co do samej gry... UMARŁEM I TRAFIŁEM DO NIEBA! Tyle narazie w zupełności wystarczy, walka jest ciekawa i satysfakcjonująca, dziennik ma tyle drobnych podziałków i podtytułów, ze daje wrażenie gigantycznej ilości elementów (kiedy ja nawet nie ukonczylem 1 aktu) grałem dały boży dzień i jestem prawdziwie zadowolony z gry CDP, co prawda wiedźmin troszkę przeliczył moc mojego komputera (początkowo ustawił mi 1600x1200 i wszystko na maxa... starczy rzec że DAŁO się oglądać ale nie DAŁO się grać :P) ale wystarczyło ustawić na średnie i zmniejszyć rozdzielczość by śmigało aż miło, generalnie toto świetna gra jest! Więcej faktów już niedługo (i nie tylko ode mnie :)) a teraz graaa... spać :/ bo jutro buda. Damn it!

ps. Jutro dostanę pałę z Woku ale co tam ^^ nie pierwsza i nie ostatnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem, zaistalowałem, zagrałem. I oto pierwsze wrażenia:

- gra odpaliła mi się na maksymalnych ustawieniach (w 1280x1024) i działa płynnie (jedynie niektóre sekwencje filmowe robione na engine zwalniają) mimo iż nie spełniam rekomendowanych wymagań (mam AMD X2 4000+, GF7600GT, 3GB RAM);

- filmik 'Wiedźmin vs strzyga' jako intro jest słabym pomysłem. Nie dość że wszyscy już go znają to nie ma nic wspólnego z grą;

- wszystkie lokacje (jak do tej pory) są super! Wyglądają naprawdę klimatycznie, są pełne szczegółów no i są duże (a bałem się że będą jak te w NWN2..... uff)

- wiedźmini wyglądają super, ale postacie są bardzo nierówne: od szpetnie zrobionych do super (np. nigdy bym nie powiedział że to straszydło na początku to Triss Merigold.....)

- animacje są ok

- fabuła jak na razie też

- system rozwoju: mimo momentami dziwnych zapowiedzi jest dość klasyczny - i dobrze

- osobiście bardzo podoba mi się realistyczne podejście do ekwipunku. Wiedźmin ma jedynie sakwę (na drobiazgi - mieczy czy pancerzy tam nie włożysz) oraz kilka miejsc "na sobie" do noszenia broni. Koniec z herosami noszącymi w plecaku 18 mieczy, 3 zbroje płytowe i halabardę.

- system eliksirów: bardzo fajny. Nie trzeba znać receptur żeby tworzyć! Można swobodnie (w miarę dostępnych składników) eksperymentować. A jak stworzy się coś o pozytywnym efekcie to receptura sama się zapisuje. No i działają długo, a nie jak w większości gier kilka sekund.

- interfejs: mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda na mega-zakręcony, to spełnia swoje zadanie w 100%. Wszystko jest jasno, przejrzyście i logicznie rozplanowane. Łatwe do użycia i wygodne.

- postacie, dialogi, klimat: jak do tej pory doskonale współgra z sagą. Może drobne uwagi do niektórych minimalnie sztucznych lektorów, ale to się czepiam.

A teraz żeby nie przesłodzić, trochę o wadach:

- jak dla mnie każdy z dostępnych sposobów pokazania rozgrywki ma wady: w TPP słabo się walczy, a w widoku z góry (z powodu baaaaardzo ślamazarnie obracającej się kamery) nie można sprawnie się przemieszczać. Trzeba się przełączać, nie jest to jakiś wielki problem ale zawsze zgrzyt;

- niezgodności z sagą: dużo gry nie przeszedłem, a już są dwie nieścisłości (robimy i dajemy eliksir leczący Triss, a ona była uczulona na eliksiry i nie mogła ich przyjmować, oraz niejaki Profesor żyje mimo, że Geralt ubił go w bodajże drugim tomie)

- gra ma problemy z niektórymi czytnikami DVD, albo się nie uruchamia, albo zawiesza przy wczytywaniu większych obszarów (bo mam wrażenie, że gra sprawdza zabezpieczenia przy tej okazji, w każdym razie sprawdza płytę)

Jak do tej pory gra jest super, a pierwszy patch (zapowiadany na 26.10) może poprawi niedociągnięcia.

Wstępna ocena: 9+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam zamówiłeś pre-ordera i masz Wiedźmina kilka dni przed premierą? :D Sam się bardzo zastanawiam nad kupnem, ale nic mi nie wiadomo o wymaganiach systemowych.

Czy na:

C2Duo E4400 @3ghz (x2)

GeForce 8800 GTS (kręcony)

2 GB Ram

gra pójdzie bez problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na:

C2Duo E4400 @3ghz (x2)

GeForce 8800 GTS (kręcony)

2 GB Ram

gra pójdzie bez problemu?

gra odpaliła mi się na maksymalnych ustawieniach (w 1280x1024) i działa płynnie (jedynie niektóre sekwencje filmowe robione na engine zwalniają) mimo iż nie spełniam rekomendowanych wymagań (mam AMD X2 4000+, GF7600GT, 3GB RAM);

Hmm... a czytać umie? Pewnie, że pójdzie.

np. nigdy bym nie powiedział że to straszydło na początku to Triss Merigold...

Na enginie gry faktycznie wygląda niezbyt porażająco. Ale już na karcie "zaliczeniowej" wygląda bardzo ślicznie. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- niezgodności z sagą: dużo gry nie przeszedłem, a już są dwie nieścisłości (robimy i dajemy eliksir leczący Triss, a ona była uczulona na eliksiry i nie mogła ich przyjmować,

w dzienniku jest wyraznie zapis o tym, ze nie moze przyjmowac eliksirow MAGICZNYCH, dlatego robi sie dla niejnaturalne ziolowe lekarstwo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak dla mnie każdy z dostępnych sposobów pokazania rozgrywki ma wady: w TPP słabo się walczy, a w widoku z góry (z powodu baaaaardzo ślamazarnie obracającej się kamery) nie można sprawnie się przemieszczać. Trzeba się przełączać, nie jest to jakiś wielki problem ale zawsze zgrzyt;

Tu się nie zgodzę mi walczy się wyśmienicie w TPP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto by tam czytał dziennik? ;)

Sorki, mój błąd - nie zwróciłem uwagi.

Ace -> tak, mam Wiedźmina EK. A co? W necie są już pirackie kopie?! Jeżeli tak to mam nadzieję, że żaden Polak nie splami się ściągnięciem.

Hehe farciarz z Ciebie :D

A propo: Jak to jest że juz gracie w Wiedźmina? Pozamawiane wszystko wcześniej? Premiera w Piątek :D Wole w dniu premiery zamówić.

PS. Niestety już widziałem pirackiego Wiedźmina. Kumpel mówi że ściągnie - powiedziałem mu że mu ręce połamie jak to zrobi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...