Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

http://www.gametrailers.com/player/25949.html

Nowy film prezentujący lokacje. Świetnie wygląda miasto i las, troche gorzej potwory i choćby animacja ostrzenia miecza. Ale wg mnie filmik bardzo dobry :wink: . Warto zobaczyć w HD.

Ten sam trailer, tyle że z polskim komentarzem, do obejrzenia TUTAJ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Stało się coś, na co czekali wszyscy maniacy polskiego fantasy od jakichś... Ilu to już? Czterech lat?
Przekopałem gram.pl i thewitcher.com a nie znalazłem takiej informacji. Możesz podać jakiś link?

EdiT do posta poniżej:

Ukończenie prac nad grą, a pojawienie się gry w sprzedaży to 2 rózne sprawy... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Stało się coś, na co czekali wszyscy maniacy polskiego fantasy od jakichś... Ilu to już? Czterech lat?
Przekopałem gram.pl i thewitcher.com a nie znalazłem takiej informacji. Możesz podać jakiś link?

Właściwie link podać można, ale wiadomość, że Wiedźmin wszedł w fazę gold, okazały się tylko plotkami wysnutymi przez sąsiadów zza Odry. Niemcy się trochę pośpieszyli i miast dać informację, że CDPRed po prostu zakończył projekt, to dali wiadomość, że wprowadzili oni swój tytuł w złoto. A prawda była taka, że CDPRed ukończył Wiedźmina i płytkę matkę wysłał nie do tłoczni, a do Atari, gdzie są prowadzone ostatnie testy i szlify.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37096

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37103

BTW: Wie ktoś, co się dzieje z Polską wersją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy się trochę pośpieszyli i miast dać informację, że CDPRed po prostu zakończył projekt, to dali wiadomość, że wprowadzili oni swój tytuł w złoto. A prawda była taka, że CDPRed ukończył Wiedźmina i płytkę matkę wysłał nie do tłoczni, a do Atari, gdzie są prowadzone ostatnie testy i szlify
A już się cieszyłem... cóż, do Atari płytka została wysłana dość dawno, więc może w końcu jednak ozłocą Wiedźmaka.
Wie ktoś, co się dzieje z Polską wersją?

Z tego co mi wiadomo prace lokalizacyjne już powinny być zakończone, jednak pewności nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wiemy co wejdzie w skład angielskiego wydania kolekcjonerki Wiedźmina:

Na dokładnie dwa tygodnie przed zachodnią premierą głośnego, polskiego cRPG The Witcher, pełniący rolę wydawcy produktu koncern Atari ujawnił skład kolekcjonerskiej edycji nadchodzącego dzieła. Co ciekawe, różni się ona kilkoma detalami od wersji, którą CD Projekt zaoferował swym klientom w czerwcu bieżącego roku.

Wśród rzeczy wchodzących w skład specjalnej, angielskiej odmiany Wiedźmina należy wyróżnić następujące elementy:

* pełną wersję gry The Witcher oraz dołączoną do niej instrukcję;

* płytę CD ze ścieżką dźwiękową tytułu (zawierającą łącznie 29 utworów);

* 204-stronicowy album z obrazkami i szkicami koncepcyjnymi;

* płytę DVD z filmem dokumentalnym z cyklu „Making of”;

* dwustronną, kolorową mapę świata The Witcher.

Dwa tysiące szczęśliwców, którym udało się zamówić polską wersję wzbogaconego pakietu, zamiast soundtracka (sprzedawanego oddzielnie) dostanie inne gadżety - koszulkę, grę karcianą oraz wiedźmiński medalion. Ponadto krajowi nabywcy kolekcjonerskiego cRPG mogą liczyć na oprawiony w twardą okładkę bestiariusz, na 150 stronach którego dane im będzie przeczytać o potworach, z jakimi już wkrótce przyjdzie zmierzyć się głównemu bohaterowi całej historii, książkowemu Geraltowi.

Nie ukrywam, że wersja PL prezentuje się o wiele lepiej.

No i po premierze, gra już się tłoczy
To w koncu po premierze, czy gra się tłoczy>> :wink:

P.S. Na oficjalnej stronie, oraz na gram.pl jak na razie nie było żadnego newsa o tym, że gra została ozłocona. A te dwa serwisy są najbliżej źródła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem EK głównie z chęci zysku, w końcu jeżeli gra okaże się dobra to sprzedam ją w sieci za kilka stów (pewnie ponad 500-800 bo za taką sumę zwykle sprzedają się EK które nie są już normalnie dostępne)

Oj kolego, to tylko Twoje pobożne życzenia. Chociaż moje też, bo jestem w podobnej sytuacji. Choć ja zamówiłem sobie po prostu dwie edycje kolekcjonerskie. Jedną handluję, drugą mam dla siebie. Te 500-800 o jakich mówisz to jakaś cena z kosmosu. Mogę dać sobie rękę uciąć, że EK Witchera takiej ceny nie osiągnie przez najbliższe 5 lat. A wiesz dlaczego? Bo zbyt dużo ludzi myślało, że taką właśnie kwotę osiągnie i kupiło EK tylko i wyłącznie z przenzaczeniem na odsprzedaż. I popatrz co się teraz dzieje na Allegro (na około tydzień przed premierą). Wystawionych jest około 25 edycji kolekcjonerskich. Wszystkie unikatowe. ;) A zasada jest prosta i oczywista - tworzy się duża konkurencja, więc i cena będzie spadać! Chociaż optymizm niektórych sprzedających, którzy ustawiają "kup teraz" na poziomie 350-400 złotych, mnie rozbraja. Nie ten czas! Ja wystawiłem swojego kolekcjonera od złotówki i bez cenu minimalnej. Jestem pewien, że mi się zwróci w całości. Liczyłem na zarobek rzędu nawet 200 złotych, ale patrząc na to, co się dzieje, to nawet z tej stówki na plus będę szczęśliwy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł email żądający potwierdzenia zamówienia. Dziwne, zawsze myślałem, że przychodzą 5 dni przed premierą.... czyżby Wiedźmak miał nas nawiedzić 17 :scratch: :P

Ja tam zamówiłem 1 kolekcjonerkę i nie zamierzam jej sprzedawać. Możliwe, że zarobicie parę złotych, ale ja mając tylko jeden egzemplarz EK gry na którą tyle czasu czekałem, straciłem wieeeele godzin na czytanie rozmaitych newsów i innych artykułów... nie nie sprzedam jej!! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie liczyłbym na 17. :) W odpowiednim topicu na gram.pl odpowiedział ktoś wtajemniczony, że paczki pójdą w Polskę 23 października, czyli teoretycznie dotrą na 2 dni przed premierą tak czy owak.

Jeśli nie udałoby mi się zdobyć drugiego egzemplarza EK, też oczywiście bym nie sprzedawał. :) Ale jak dobrze pójdzie, to się może okazać, że będę miał Wiedźmina za darmo. Nawet w najgorszym wypadku będę 50-150 złotych do przodu. Na ziemi nie leży. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie liczyłbym na 17. :) W odpowiednim topicu na gram.pl odpowiedział ktoś wtajemniczony, że paczki pójdą w Polskę 23 października, czyli teoretycznie dotrą na 2 dni przed premierą tak czy owak.

To było pytanie retoryczne... :?

A ten ktoś na forum gram.pl nie musiałbyś wtajemniczony.... generalnie pre-ordery są wysyłane wcześniej.. tak był np. z Jade Empire.

No i mam nadzieję, że uda mi się zdobyć własnego Witchera, skoro wszyscy tak nerwowi
Spróbuj się nie denerwować podczas zbliżającej się premiery TAKIEJ gry... :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem EK głównie z chęci zysku, w końcu jeżeli gra okaże się dobra to sprzedam ją w sieci za kilka stów (pewnie ponad 500-800 bo za taką sumę zwykle sprzedają się EK które nie są już normalnie dostępne)

Oj kolego, to tylko Twoje pobożne życzenia. Chociaż moje też, bo jestem w podobnej sytuacji. Choć ja zamówiłem sobie po prostu dwie edycje kolekcjonerskie. Jedną handluję, drugą mam dla siebie. Te 500-800 o jakich mówisz to jakaś cena z kosmosu. Mogę dać sobie rękę uciąć, że EK Witchera takiej ceny nie osiągnie przez najbliższe 5 lat. A wiesz dlaczego? Bo zbyt dużo ludzi myślało, że taką właśnie kwotę osiągnie i kupiło EK tylko i wyłącznie z przenzaczeniem na odsprzedaż. I popatrz co się teraz dzieje na Allegro (na około tydzień przed premierą). Wystawionych jest około 25 edycji kolekcjonerskich. Wszystkie unikatowe. ;) A zasada jest prosta i oczywista - tworzy się duża konkurencja, więc i cena będzie spadać! Chociaż optymizm niektórych sprzedających, którzy ustawiają "kup teraz" na poziomie 350-400 złotych, mnie rozbraja. Nie ten czas! Ja wystawiłem swojego kolekcjonera od złotówki i bez cenu minimalnej. Jestem pewien, że mi się zwróci w całości. Liczyłem na zarobek rzędu nawet 200 złotych, ale patrząc na to, co się dzieje, to nawet z tej stówki na plus będę szczęśliwy. :)

Wiem, wiem, że to cena z kosmosu ale kto mówił że zamierzam sprzedać toto już po premierze ;)

Poza tym owszem rozumiem podstawowe zasady rynku (jest popyt spada podaż i odwrotnie a z wysokim popytem idą niskie ceny) te 5 stów to było raczej takie rozmarzenie :) bo nie ukrywam że fajnie by było sprzedać wiedźminka za taką sumę...

A no i jeszcze jedno... Allegro to nie jedyna sieć sprzedaży sieciowej ;) jest jeszcze np E-bay na którym sprzedałem kilka rzeczy (polakom z zagranicy) między innymi 2 edycje kolekcjonerskie Morrowinda (w sklepie kosztowały 99 złociszy) po 400 złotych :) nie dziwi mnie to bo byłem w Anglii i widziałem ich wydania gier na PC. Powiem jedno ŻENADA! wydania jak z tej taniej edycji CDP (dużo reklam+mini instrukcja i coś jeszcze jeżeli dobrze pamiętam to za 15-25 złotych [nie pamiętam dokładnie ile kosztują gry w tej edycji]) i jeszcze domagają się za to 29 funciorów (czyli jakieś 150 złotych!) śmiech na sali! No ale tam problem polega na tym że gry na konsole kosztują tyle samo :/ (a kupienie X-a za 320 funtów to zdecydowanie lepsza opcja niż kupienie kompa za 700) dlatego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Stało się coś, na co czekali wszyscy maniacy polskiego fantasy od jakichś... Ilu to już? Czterech lat?
Przekopałem gram.pl i thewitcher.com a nie znalazłem takiej informacji. Możesz podać jakiś link?

Właściwie link podać można, ale wiadomość, że Wiedźmin wszedł w fazę gold, okazały się tylko plotkami wysnutymi przez sąsiadów zza Odry. Niemcy się trochę pośpieszyli i miast dać informację, że CDPRed po prostu zakończył projekt, to dali wiadomość, że wprowadzili oni swój tytuł w złoto. A prawda była taka, że CDPRed ukończył Wiedźmina i płytkę matkę wysłał nie do tłoczni, a do Atari, gdzie są prowadzone ostatnie testy i szlify.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37096

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=37103

BTW: Wie ktoś, co się dzieje z Polską wersją?

Info pojawiło się na stronie głównej Wiedźmina jakiś tydzień temu, napisali to sami Redzi... Przydałoby się czasem odwiedzić www.thewitcher.com :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info pojawiło się na stronie głównej Wiedźmina jakiś tydzień temu, napisali to sami Redzi... Przydałoby się czasem odwiedzić www.thewitcher.com :P
Racja, teraz go znalazłem... z tym, że było już w archiwum stąd to zamieszanie.... thewitcher.com sprawdziłem w pierwszej kolejności, z tym, że bez archi.... ach to lenistwo :) a na GOLu i gram.pl jakoś cicho o tym... w każdym razie oto ten news

Oraz nowy gameplay.

Jeszcze tylko 11 dni Naturalnie dla pre-orderów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info pojawiło się na stronie głównej Wiedźmina jakiś tydzień temu, napisali to sami Redzi... Przydałoby się czasem odwiedzić www.thewitcher.com :P
Racja, teraz go znalazłem... z tym, że było już w archiwum stąd to zamieszanie.... thewitcher.com sprawdziłem w pierwszej kolejności, z tym, że bez archi.... ach to lenistwo :) a na GOLu i gram.pl jakoś cicho o tym... w każdym razie oto ten news

Oraz nowy gameplay.

Jeszcze tylko 11 dni Naturalnie dla pre-orderów.

10 dni do wysylki a na kiedy dostanie sie to juz lezy w rekach kuriera i kochanej poczty Polskiej... Nowy gameplay zapraszam na http://www.thewitcher.com/community/pl/news/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz nowy gameplay.

Jest dobrze. Ale coś czuję, że gra nie dołączy do kanonu najwybitniejszych erpegów ;]

Największą bolączką gry wciąż jest fatalna mimika twarzy (już chyba leciwy Deux Ex miał ten element lepiej dopracowany...). Do tego powtarzające się modele postaci- czy tylko mi się wydaje, ale np. grabarz i ten staruszek, którego musimy eskortować przez bagna to ten sam model? :roll: Byle tylko nie trzeba było tygodniami czekać na nowe patche by gra była w miarę grywalna :D

W każdym razie premiera coraz bliżej, jedna z EK sprzedana... Pozostaje czekać...

By zabić czas- wracam do genialnego KOTORa. Wątpię, by Wiedźmin był lepszą grą, ale jeżeli tak się stanie to będę bardzo mile zaskoczony ;]

btw: kolejna karta 'zaliczeniowa' ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...