Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

A co sądzicie o ostatnim screenie? Według mnie jest trochę sztuczny, szczególnie te beczki pod Geraltem. Ogólnie wygląda ładnie, tylko czemu Wiedzmin znowu nie rzuca cienia? :?

To wszystko są szczegóły do dopracowania. Ale ogólnie trzeba przyznać, że wygląda ładnie, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że na początku gry będziemy mieli taki super wypasiony miecz. Może wiedźmin stracił wspomnienia, oraz ekwipunek, a taki meteorytowy miecz zdobędziemy dopiero w środku gry?

Bo tego wymaga fabuła!!! Taki meteorowy miecz jest w założeniach twórców od początku.... Poza tym wiedźmin to jego miecz... Może będzie można zmienić np. zwykły wiedźmiński (nie ten srebrny) na np. gnomiego gwyhyra...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiii, nie śpieszą się panowie z wiedźmakiem, nie śpieszą. Ale to nic nie szkodzi, bo wiele wskazuje na to, że działać będzie na kompie moim że hey! W końcu technologia nie najnowsza, to może być ciekawie. Ach, ale jednak na tyle długo każą nam czekać, że zdążę przeczytać co najmniej jeden tom wiedźmina. :)

BTW: słyszeliście coś o tym, że naszego serialowy wiedźmin to nawet do Japońskich telewizorów trafił? Widać że gdzie katana, tam się japończykom podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się podoba... Może puszczają to w ramach doskonałego rozśmieszacza. Albo w TV u Chińczyków na pezludnienie sposób- puścić Wiedźmaka i masowe samobójstwa z powodu takiego okaleczenia Sagi.

A co do Wiedźmina PC to czekam z niecierpliwością. A Ciri wiedźminem nie była i być nie mogła- wszak to kobieta! Nie wiadomo jak eliksiry by podziałały na organizm kobiecy, bo robione były "pod mężczyzn". A wolał bym, aby początkowy rozwój postaci był jak w KotOR- czyli nie od początku "wiedźminowanie" ale rozbójnictwo, handel itp. A potem bycie wiedźminem. Ale kobiet NIE!!! I rębajła może mieć gwyhyra albo sihilla, nie tylko ostrze z kamyczka niebiańskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie tak jak w KOTOR... To jest pewne bo wiedźmin cierpi na amnezję, więc na początku będzie musial odzyskać pamięć, co pewnie zajmie jakieś 15% gry... A co do serialu i filmu to podobno na zachodzie ludziom się bardzo podobał... Może nie mają do dyspozycji orginału, albo tak zwalili tłumaczenie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają panowie z CD RED coś już nawet o 2007 roku wspominać, więc sobie jeszcze troche poczekamy :(

Powiedzieli "NAJPÓŹNIEJ początek 2007" a nie 2007.

O, toż to szmat czasu! Całą trylogię się przeczyta! Cuuudo. :) Grunt to niektóre wiadomości odpowiednio odbierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak jesteś pełny pozytywnej energii... Z jednej strony mnie to wkurza... Z drugiej mam nadzieje że gra będzie jak najbardziej dopracowana... Nie wiem co o tym myśleć... Ale wolę żeby wyszła jedna dobra gra niż tak jak z Harrym Potterem (ktorego tez lubie, ksiazke oczywiscie bo film do...) masa gier tyle że kiczowatych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.

Wiedźmin jest dla mnie czymś więcej niż książką.

Poważnie bym się zastanowił czy kupić np spodnie snowboardowe za 240 PLN a czarną edycję wiedżmina bez mrugnięcia okiem!

Dzięki temu -jak to mawiam- Siedmioksięgowi zacząłem dużo czytać a nawt pisać!

Andrzej "AS" SApkowski (tak go zwą. Taki nick a nie inicjały. Lub "Sapek")

to mistrz polskiej fantasy!

Wydaje mi się że wiedźmina czytano w Anglii. Ale pewności nie mam.

Jednak projekt tej gry trochę ma.

Rok 99..........

Mam nadzieję, że w ktrótce czekanas spotkanie z Gwynbladem, Białym Wilkiem. Swoją drogą czy Geralt Rivijczyk naprawdę przez 15% będzie miał amnestię?

Swoją drogą należało by wymyślić coś oryginalniejszego choć amnestia to dobry powód by Białowłosy już na początku nie siekł przeciwników na plastry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwynbladem, Białym Wilkiem.

Chyba Gwynbleiddem?

Swoją drogą czy Geralt Rivijczyk naprawdę przez 15% będzie miał amnestię?

Swoją drogą należało by wymyślić coś oryginalniejszego choć amnestia to dobry powód by Białowłosy już na początku nie siekł przeciwników na plastry.

Amnestia? Czyży siedział w kiciu? I przez 15% czego? Wyrażaj się precyzyjnie. I nie używaj słów, których znaczenia nie rozumiesz, ew. zajrzyj do słownika poprawnej polszczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Żniwaizu do domu czas, zmima nastała.

Na żniwa się nie zanosi.

Tedy nim chasmko włączysz się w cudzą dyskusję racz inne posty przeczytać. Rozumiesz o czym prawię?

Dobrze zatem.

Słyasz coż ci powiem!

W poście na, który raczyłem swą odpowiedź dać, czcigodny użytkownik pisał iż przez 15% gry Geralt będzie cierpiał okrutnie, na zanik pamięći.

Tedy misat mnie kultury uczyć, przeczytaj całą rozmowę!

I bacz na swe słowa gdyż w mym mniemaniu mową Krasickiego, Mickiewicza i Kochanowskiego nie władasz biegle.

Zaś kultura twa, -cóz za plugastwo wymówić muszę- wprost z francuskiego dworu! Czasy świetności Luwru mi się na myś przywodzą............

Pamiętaj też, obrażać każdy potrafi, nie sztuka to. A do słownika poprawnej polszczyzny może mnie odesłać Prof Miodek albo sznowa moja pani profesor z polskiego!

Ty zaś wątpię. Kultura na forum zaś nakazuje błąd innego użytkownia poprawić, zwłascza gdy nikogo swą wypowiedzią nie uraził!

Mam nadzieję, że stać cię na trochę więcej eleokwencji i raczeysz me argumenty odeprzeć w spośób kulturalny i wykazać się znajomością ojczystego języka naszego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co?? Pokręcony jesteś :twisted: A tak serio, ja się tylko domyślam że przez 15% gry będzie odzyskiwał utracone wspomnienia... Nawiasem mówiąc w offtopach jest odpowiedni dział dla osób takich jak ty... jest to taki sliczny dział gdzie różne osoby mogą dzielić się swoją twórczością z innymi... a tutaj pisz prozą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencie Dołu => Twoja wypowiedź rozbawiła mnie do łez (to komplement :wink: ). Ale chodziło mi o to, że twój post był jakby mieszanką różnych tematów i niektórzy mogą się po prostu pogubić, czytając go. A amnestia to co innego niż amnezja (tak mi się przynajmniej wydaje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to jego pseudoliterackie bajanie...

Agencie Dołu --> skoro aż tak bardzo ostro reagujesz na upomnienia innych użytkowników, do akcji wkroczę ja i pozowlę sobie zwrócić Ci uwagę. Akurat w tym przypadku zgadzam się 100% ze Żniwiarzem (a Ty SPAWN siedź cicho!), bo to co napisałeś, było chaotyczne, niezrozumiałe, na dodatek od groma w Twoich tekstach jest pomieszanych liter w wyrazach, co skutecznie utrudnia czytanie. Jeżeli tak piszesz swoje teksty gdzie indziej, to współczuję czytelnikom owych. Radziłbym na przyszłość odrobinę przyłożyć się do tego co chcesz napisać i przekazać, a nie później się rzucać na wszystkie strony i wątpliwej jakości grafomańską stylistyką udawać wielkiego pisarza (robiąc tam kolejne błędy i literówki). Odrobinę pokory zalecam i sprawdzenia, czym faktycznie rózni się amnestia (darowanie win lub skrócenie obowiązującego wyroku) od amnezji (czasowej lub trwałej utraty pamięci).

I prosze mi offtopik na ten temat skończyć. Rozumiemy się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kończymy tego offtopa (nawiasem mówiąc nie mam ochoty na sprzeczki z moderatorem :D )

Albo na sihilla. Ale raczej wątpię. Wiedźmiński jest lepszy. Może to nie to co gwyhyr, ale drugi po nim.

Nie powiedziałbym że drugi... Patrz w księdze "Chrzest Ognia", Po spotkaniu z okogłowem zaczęła się dyskusja na temat metalurgii i mieczy, Geralt powiedział wtedy że miał kiedyś lepszy miecz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amnestia - Akt prawny, cofnięcie wyroków bla bla bla

Amnezja - utrata pamieci na skutek urazu, szoku itp itd.

Rację, miał Żniwiaż ale po co zaraz niegrzecznie i złosliwie?

Wystarczyło się wypowiedzieć i uwagę zwrócić na błąd :D

W każdym razie: Jak mi Witchera zrobią na poziomie Harry Pottet the Game to posmakują mojej klingi :D

Z płaskownika bo z płaskownika ale ostra i poręczna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie: Jak mi Witchera zrobią na poziomie Harry Pottet the Game to posmakują mojej klingi :D

Z płaskownika bo z płaskownika ale ostra i poręczna :D

Szczerze mówiąc wątpię żeby zrobili to na tym poziomie... Harry to książka którą czyta się lekko i przyjemnie a Wiedźmin... No cóż książką dla dzieci z pewnością nie jest :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej nie o lekkość wykonania a o "A zróbmy na odwal" popularne jest sprzeda się"

Może nie tak ostro ale mam nadzieję, że się przyłoża i hp będzie najsłynniejszką książką ostatnich lat a WITCHER będzie cyfrowym symbolem polski i grą RPG na miarę pierwszego baldura :D

No co? Pomażyć nie wolno :D:D:D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o marketing... HP trafi do większej liczby graczy bo jest rozpowszechniony na cały świat jako książka i film... a Wiedźmin... Jeśli recenzenci zachodni nie postawią przed nim zbyt wysokiej poprzeczki i zadadzą sobie trud czytania książki, to może i gra ma szanse na większy sukces...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po częstokroć będzie tak:

-1 za to że z polski

-1 za fabułę a ksiązki nie czytałem

-1 za grafikę bo far cray ma lepszą

-1 za postacie bo bzdurne

-1 za muzykę bo coś tam ma lepszą

więc w sakli 10 p będą oceny 5/6

w Polsce jak dobrze grę zrobią dadzą oceny 8 może 9.

Ale ja jako optymista liczę na 10/10 w CDA

i 8 lub 9 /10 w zachodncih psiamch :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po częstokroć będzie tak:

-1 za to że z polski

-1 za fabułę a ksiązki nie czytałem

-1 za grafikę bo far cray ma lepszą

-1 za postacie bo bzdurne

-1 za muzykę bo coś tam ma lepszą

więc w sakli 10 p będą oceny 5/6

w Polsce jak dobrze grę zrobią dadzą oceny 8 może 9.

Ale ja jako optymista liczę na 10/10 w CDA

i 8 lub 9 /10 w zachodncih psiamch :D

W sumie to możesz mieć rację... ale biorąc pod uwagę fakt że na zachodzie są tzw. recenzenci z cenzusem... Gra nie ma zbyt wielkich szans na wybicie się wysoko poza Polskę... W zachodnich krajach gra by się wybić ponad przeciętność musi mieć piękną grafikę, ma być robiona bardzo krótko (widziałem w jednym z zachodnich pism jak dali minusa za przedłużanie premiery), a więc w stanach zamiast grać w gry klimatyczne i z dobrą fabułą grają w slicznie pokolorowane (przepraszam za wyrazenie) [beeep] w które potrafi grać tylko Chuck Norris... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...