Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dav1d

PC, zakup do 2,5 tys. zł.

Polecane posty

W lecie założyłem podobny temat, dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Różnica jest taka, że wtedy cena była do ok. 3000zł. Szczęśliwie, nie musiałem kupić nowego pudła. Niestety, tym razem jest mi to potrzebne już na 100% no i niestety budżet się zmniejszył.

Chodzi mi jedynie o skrzynkę, monitor mam, oprogramowanie też nie potrzebne (z tym sobie poradzę sam :D).

Zatem, drodzy specjaliści, co proponujecie? (tak powiedzmy w przedziale 2000-2500 zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-760 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

679 zł

Płyta główna:

DFI LanParty DK /intel P55/

330 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

250 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI

699 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

169 zł

Zasilacz:

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

179 zł

Suma: 2544 zł brutto [esc.pl]

Masz tu szybkiego i5, podkręconego GTXa 460 z fajnym chłodzeniem i 4 GB ramu. W przyszłości możesz kupić chłodzenie gdybyś zamierzał podkręcać. Te 44 zł chyba nie powinny być problemem? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO do tej karty nie ma po co pchać się z Xeonem. i5 w zupełności wystarczy. Xeona pchałbym przy współpracy z GTX470 i wzwyż.

Jako że procesory starzeją się wolniej byłby to dobry wybór

Ja odwrócę kota ogonem ;) Jako że procki starzeją się najwolniej, to i5 w zupełności starczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejną osobę ostrzegam xD Mając tą płytę raczej nie pokręcisz kompa a z tym prockiem i tą kartą aż żal nie kręcić - słaby bios i baaaardzo kapryśna podczas OC no i gwarancja - której ta płyta nie ma niestety - nie ma też wsparcia producenta i sterownikami i serwisem/pomocą telefoniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC jest nie o tyle słabe co trudne na tej płycie do wykonania i utrzymania jej stabilności. Jest to spowodowane nie dość dopracowanym oprogramowaniem sterującym płyty oraz dosyć przestarzałym technologicznie biosem. Są to słowa mojego kolegi, który był jednym z polskich przedstawicieli firmy i sam osobiście odradził mi jej kupno. Czekałem osobiście na Foxconny któe już od paru lat pokazują klase ale jakoś się nie doczekałem ^ ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowany nie do końca niestety. On ma pozycje, które masz w nowszych technologicznie biosach jako ich podkatalogi i opcje wyboru. Co do bawienia to raz, ale dwa to bardzo ciężko jest utrzymać stabilność a ponad to nie mamy żadnej gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep już nie udziela gwarancji ^ ^

Proszę zadzwonić i spytać się rzecznika praw konsumenta o ustawę o gwarancjach unijnych z roku 2005 i 2008, które to początkowo wniosły częściową odpowiedzialność za produkt na sklep (2005) a następnie po poprawie ustawy o ustawienie sklepu w tym łańcuchu jako pośrednika między producentem a klientem i uznanie jako gwaranta firmy produkującej lub naprawiającej sprzęt danej marki (2007).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu masz trochę racji, ale DFI jest zawieszone w działalności - zawieszenie w tym wypadku oznacza to, że nie może ono produkować, serwisować i świadczyć usług powiązanych - a w ich wypadku wątpię o ponownej działalności, skoro firma się wyprzedaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh no sam nie wiem, może i sam masz trochę racji. Ale generalnie myślę, że nawet jak płyty głównej na gwarancji nie naprawią to chociaż kasę oddadzą (choć to już tylko moje gdybanie).

W każdym razie... zaczęliśmy od tego, czy są znane jakieś usterki płyty DFI. Z tego co wiem nie stwierdzono takich (nie słyszałem o nich, ani nie natknąłem się na nie czytając pclaba czy inne fora komputerowe), a sama płyta oferuje wiele (cyfrowe fazy zasilania + obsługa SLi/Crossfire 8x/8x - za inne płyty z tymi rzeczami trzeba zapłacić znacznie więcej). Wg mnie jedyne co jej naprawdę można zarzucić to brak obsługi USB3 i SATA3, ale biorąc pod uwagę że do czasu aż SATA3 będzie przydatne jeszcze długa droga, a ponadto obecnie te standardy nie są dobrze zaimplementowane (ich użycie = spadek wydajności karty graficznej) to nie powinien być jakiś problem. No i ta dyskusyjna kwestia gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...