Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tyan

Bardzo cicha obudowa

Polecane posty

Witam!

Mam problem w wyborze obudowy, która okazała się kwestią kluczową w uzyskaniu mojego celu - niezwykle cichego kompa. Mam już wstręt do tego buczenia i mam wrażenie, że dłużej z czymś takim bym nie wytrzymał. Dostałem na tym punkcie bzika :teehee: Ale mniejsza o to...

Obudowa musi być wyciszona, mieć wystarczające chłodzenie, do którego dodatkowo zakupię Zalmana Quiet. Maksymalna kwota waha się koło 400 złotych.

Najbardziej zainteresowany jestem propozycją użytkownika yojo2: Fractalem Design Define R3. Jednak parę negatywnych opinii skłoniło mnie do szukania innego wariantu. Trafiłem na firmę Antec, a głównym polecanym był Antec Solo.

Co sądzicie o 2 ww. obudowach? Macie jakieś inne propozycje na niezwykle cichą obudowę za ~400 złotych? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Proszę o poprawę nazwy tematu!

Dziękuję uprzejmie RoZy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie odradzam Anteca. Płacisz głównie za markę, bo obudowa jest znacznie poniżej przeciętnej. Nawet zasilacza nie ma na dole, co w tej cenie jest niemałym absurdem.

Szczerze mówiąc ciężko znaleźć coś w tej cenie co by odpowiadało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zasilacz u góry utrudnia cyrkulację powietrza, a poza tym przyjmuje na siebie całe gorące powietrze z wnętrza obudowy. Nie muszę wspominać, że to znacznie przyspiesza zużycie zasilacza. Szczególnie w przypadku high-endowych zestawów.

Zasilacz na dole to dłuższe życie zasilacza, cichsza jego praca (bo nie ma mowy by Seasonic X-650 pracował pasywnie będąc zamontowanym u góry) i niższe temperatury wewnątrz obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno moge Ci polecić mojego CM Dominator II 692 adv (340 zł) - dużo cichych i wydajnych zasilaczy w komplecie, ładny wygląd i - cisza ^ ^ A jak nie starczy to wystarczy dokupić za jakieś 20 zł płytę wyciszającą - ale dobrym sposobem jest wyłożenie obudowy podkładami pod panele podłogowe - tłumią dźwięk super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o obudowach Lian Li? Obudowy tzw. "high-end", które "są znane z ciszy". Z reguły produkty za ponad 1000 złotych, ale są też tańsze skrzynki, takie jak np. Lian Li PC-7FN. Ktoś się z nimi spotkał? Jak wrażenia?

Tak teraz rozważając to chyba "zaryzykuję" i sprawdzę tego Fractala R3. Recenzje zbiera dobre, opinie na cooling.pl też są pozytywne, tylko czasem występują sporadyczne komentarze frustratów (tak to wygląda). Ale jeszcze poczekam na inne komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lian Li są to generalnie obudowy najwyższej klasy. Zrobione są z grubego aluminium, więc w teorii powinny dawać radę z wyciszaniem. Czy tak jest w praktyce - nie wiem, nie miałem z nimi kontaktu. Nie sądzę jednak by były pod tym względem lepsze od Fractala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...