Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Revan23

Ocena zestawu i wasze sugestie

Polecane posty

Witam ,w przyszlym tygodniu planuje zakup nowego kompa. Bedzie on mi sluzyl glownie do gier ,ogladania filmow i sluchania muzyki w sumie do wszystkiego po trochu ;) Przegladajac wiele roznych tematow z polecanymi zestawami udalo mi sie zlozyc cos takiego:

Procesor: AMD Athlon II X4 640 lub AMD Phenom II X2 555 BE (tutaj nie wiem na ktory sie zdecydowac)

Płyta główna: AsRock M3A770DE

Ram: GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm HD502HJ

Karta graficzna: Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 (wybralem te karte ze wzgledu na dobre recenzje i zlacze d-sub ktore bedzie mi jeszcze przez ok miesiac potrzebne)

Dvd: Samsung SH-S223C SATA

Obudowa: Cooler Master Elite 330

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN 460W (da rade? czy brac jednak model fsp500)

Za calosc wyszlo by do zaplaty 1731 zl lub 1766 zl w zaleznosci ktory procesor bym wybral. Wszystko skladane w esc.pl bo tam bede zamawial. Co do monitora to poki co przez najblizszy miesiac posiedze na starym CRTku 17' a w przyszlym miesiacu planuje kupic Benq G2020HD oraz przy najblizszej okazji drugie 2GB ramu.

Wiec podsumowujac ocencie ten zestawik i zaproponujcie swoje propozycje , za calosc moge wydac 1800zl wliczajac w to przesylke.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw generalnie OK.

Procesor lepiej wybierz Athlon... Cztery rdzenie to coraz bardziej przydatna rzecz. Nie musi być to koniecznie 640, 635 też da radę.

Płytę główną możesz zmienić na MSI 770-G45. Jest ona nieco lepsza.

Co do karty graficznej, to dobrze by było jakbyś mógł dopłacić do GTX460 768MB, który jest znacznie wydajniejszy. Z tego co się orientuję GTX460 od Palita/Gainwarda posiadają D-Sub; a nawet jeśli nie to każda karta graficzna powinna posiadać przejściówkę DVI -> D-Sub.

Zasilacz 460W spokojnie wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem brac Palita / Gainwarda ,bo slyszalem o slabej jakosci ich wykonania. Co do przejsciowki to one wszystkie sa jednakowe? czy kazdy model karty musi miec dopasowana pod siebie przejsciowke?

bo posiadam jedna z innego zestawu od karty asus gf 8400 i czy ona by pasowala do tego GF 460 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście łopatki wentylatora są bardzo delikatne i sama karta nie sprawia wrażenia zbyt solidnej, ale i tak będzie lepszym wyborem niż HD5770. Te GTX-y mają zarówno złącze HDMI i DVI jak i D-SUB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, co do kart GAINWARD'a i Palita to nie są takie złe. Mój GAINWARD jest jak najbardziej w porządku. A zestaw jest OK. Warto wziąć cztery rdzenie- jest to bardziej przyszłościowe. A wracając do karty- 5770 nie jest zła, ale kosztuje o 50 zł mniej od GTX'a i jest od niego słabsza. Jeśli mógłbyś dopłacić do karty to bierz GTX'a 460.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...