Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

someone1989

Jaki procek wybrać

Polecane posty

Witam .

Jak w tytule znajomy chce wymienic procka i niewie co wybrać lepiej .

Głowny kandydat to Phenom X4 970 BE w cenie 649 zł , konkurencja to I5 tylko problem w tym że za wersje K czyli odblokowana trzeba wydać ponad 1000 zł więc to odpada , natomiast w podobnej cenie niema nic ciekawego z I5 nie wspominając o I7 . Tak samo dobra płyte która upatrzył jest tańsza pod amd niż pod intela . Pamięci będzie miał 6GB więc przydała by się obsługa Triple Channel . Bez niej faktycznie będą pamięci działać aż o tyle wolniej bo słyszałem że działają własnie wolniej na prockach bez obsługi Triple Channel .

Więc pytanie krótkie co byście radzili wybrać i dlaczego z założeniem że cena procka nie może przkroczyć 600 zł . Różnica w taktowaniu Phenoma a 4 rdzeniowych I5 jest duża a procek nie będzie podkrecany znacznie . Co do płyty był to bodajże GIGABYTE GA-890FXA-UD5 dla Phenoma . Kosztuje ok 590 zł więc mobo pod I5 nie mogło by być droższe a z tego co wiem ( o ile dobrze pamietam ) UD5 pod 1156 jest conajmniej te 150 zł droższy .

W tym przypadku nie widze żadnych zalet I5 więc może wy mi je pokażecie ? :) Ma niższe taktowanie , jest droższy , mobo są droższe niż odpowiedniki na amd . Nie wiem jak tam z prądem i temp ale pewnie też gorzej niz w amd .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple Channel obsługują tylko i7 na LGA1366... jak wysokie są to koszty chyba nie muszę mówić. Zresztą na co komu 6GB? Nic tyle nie wykorzysta (jeśli chodzi o gry).

Co do Intela... podstawowa sprawa: nie porównuj taktowań, bo to są zupełnie różne architektury! Prawda jest taka, że mimo pozornie znacznie wyższego taktowania Phenom wcale nie jest wydajniejszy od i5-760. A po podkręceniu Phenom zostaje daleko w tyle. Dobre mobo pod i5 to kwestia ok. 350-400zł (np. DFI Lanparty czy Gigabyte P55-USB3). Co do prądu to Intel działa na znacznie niższych napięciach (ok. 0,2V różnicy). IMHO zdecydowanie lepiej Intela.

A jak koniecznie ma być AMD to bierz 955. Technicznie rzecz biorąc to to samo co 970, tylko domyślnie pracuje na innych ustawieniach - nie ma więc co przepłacać.

A najlepiej podaj ile kasy jest do przeznaczenia na komputer - my tu coś porządnego złożymy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Więc pytanie krótkie co byście radzili wybrać i dlaczego z założeniem że cena procka nie może przkroczyć 600 zł . Różnica w taktowaniu Phenoma a 4 rdzeniowych I5 jest duża a procek nie będzie podkrecany znacznie . Co do płyty był to bodajże GIGABYTE GA-890FXA-UD5 dla Phenoma . Kosztuje ok 590 zł więc mobo pod I5 nie mogło by być droższe a z tego co wiem ( o ile dobrze pamietam ) UD5 pod 1156 jest conajmniej te 150 zł droższy .

Płyta pod i5 nie jest znacznie droższa...

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=...mp;filtr=szukaj lub

http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=...mp;filtr=szukaj.

Obie są dobre, mają dobre chłodzenie i jeśli już dojdzie do O/C będa dobre. W dodatku płyty obsługują SLI jak i CrossFire, pamięci DDR3 z częstotliwością od 1066 MHz do 2200 MHz(Gigabyte) lub 2133 MHz(MSI). ;)

A jeśli chodzi o płyte do i7 to znalazłem http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=...mp;filtr=szukaj. Na pewno nie jest to naj MoBo, ale jest to płyta tania, jak na LGA 1366. Mozna jeszcze http://techplanet.pl/index.php?gk=0&k=...mp;filtr=szukaj, która a złącze USB 3.0 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balduran może i są płyty tańsze nie mówie że nie ale porównaj sobie produkty Gigabyte z serii UD . Cenowo taniej wychodzą na amd niewiem czemu ale tak jest . Wiadomo że można i za 350 zł kupic Asusa czy Msi ale tu chodziło o konktetną forme i serie . Nie pytaj czemu poprostu zdecydował że chce właśnie te mobo a ono tańsze jest na amd .

Co do architektury mimo niższego taktowania ogólnie serii I5 (oczywiście 4 rdzeniowe) są szybsze od Phenomów i lepsze osiągi będa na niżej taktowanym I5 niż wyżej Phenomie ?

Kwota w sumie niewiem nie wypytywałem raczej nie ma limitów upatrzył sobie te mobo ono pod amd kosztuje 595 zł i Phenoma który kosztuje 650 zł więc zapewne w tych granicach trzeba dobrac te podzespoły . Pamięci ma dwie kości po 2 GB 1600 Mhz i planował dokupic jeszcze jedna . Więc jeżeli sugerujecie opcje intelowska to teraz tylko jaką mobo z serii UD wybrać żeby poszły dwie karty i nawet te 3 kosci po 2GB 1600 mhz . Mobo ma się nie grzać ( mostek ma mieć radiator ) no i dobrze jak by się łatwo na niej kręciło ale chyba ta seria gigabyta ma tak w wszystkich ud a nie tylko z high endów czyli ud 5 i zwyż .

Czyli reasumując intel powinien mniej się grzać i mniej pobierać prądu bo ma niższe napięcie ? Mimo niższego zegara ma takie same bądz lepsze wyniki niż wyżej taktowany Phenom . Dobrze rozumuje ?

Który się lepiej kręci ? Phenomy w BE są odblokowane więc jest to łatwe .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...