Skocz do zawartości

Rap z USA


Tony_Starks

Freshmani XXL- dobrzy?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no dobrzy czy nie

    • Dobrzy
      14
    • Słabi
      5
    • Popkiller Nudne Wilki leprze
      2


Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Nie, raczej ze zmęczenia.

Fanjnie, że IT wraca, forma jest:

+ gościnnie u Lowkey'a (link wyżej w poście poprzednim)

__________________________________________________

Lowkey - SoundTrack To The Struggle, przesłuchany juz pare razy i wrażenia sa... pozytywne i to bardzo.

Low wydał już 5 alubmów:

Lowkey - Key to the Game 1

Lowkey - Key to the Game 2

Lowkey - Key to the Game 3

________________________Mixtape'y

Lowkey - Dear Listener 2008

Lowkey - SoundTrack To The Struggle 2011

________________________Albumy

Mix'ów słucha się bardzo fajnie, jest to leciutki rap, z miłym dla ucha podkładem, i fajnym flow. Tematy są różnorodne, czasami opowiadania, nic co by się wyróżniało, ale miło sie całości słucha. Twórczośc momentami podobna do grupy S.A.S.

Fanem więc nie byłem ale czasem jakiegoś KttG posłuchałem.

1 album Lk wypadł całkiem fajnie, pare fajnych kawałków, I'm back, Spacial, znakomite Revolution, In my lifetime, no i skok umiejętności rapera.

A STTTS jak wypada? Tak, że zajmie pewne miejsce na mojej top liście tego roku.

Tracklista:

1. Soundtrack To The Struggle (produced by Nutty P)

2. Too Much ft Shadia Mansour (produced by Nutty P)

3. Voices Of The Voiceless ft Immortal Technique (produced by Sivey)

4. Hand On Your Gun (produced by ShowNProve)

5. Skit 1

6. Terrorist? (produced by Red Skull)

7. Something Wonderful (produced by Red Skull)

8. Dreamers ft Mai Khalil

9. Skit 2

10. Obama Nation (produced by Red Skull)

11. Skit 3

12. Cradle Of Civilisation ft Mai Khalil (produced by Quincey Tones)

13. Skit 4

14. Blood, Sweat and Tears ft Klashnekoff (produced Nutty P)

15. Everything I Am (produced by ShowNProve)

16. Skit 5

17. Long Live Palestine (produced by Nutty P)

18. We Will Rise ft Sanasino (produced by Big G)

19. My Soul (produced by Vendetta)

20. Skit 6

21. The Butterfly Effect (produced by BeatNick & K-Salaam)

22. Obama Nation Part 2 ft M1 (DEAD PREZ), Black The Ripper (produced by Nutty P)

23. Dear England ft Mai Khalil (produced by BeatNick & K-Salaam)

24. Haunted ft Mai Khalil (produced by JetSun)

25. Terrorist? Part 2 ft Crazy Haze & Mai Khalil (produced by Last Resort)

26. Million Man March ft Mai Khalil (produced by Big G)

Wygląda obszernie, jednak mamy niestety "aż" 6 skitów, 20 utworów - bardzo dobry wynik, ale nie ilośc a jakośc, jak z nią? Immortal Tech na płycie to nie przypadek, Lowkey zajął się poważnymi tematami - polityka, życie, rozkminy wyższej klasy.

1. Soundtrack To The Struggle (produced by Nutty P)

Track tytułowy wypada bardzo dobrze, 4,5/6 jak najbardziej należne, żwawy track na którym dobrze wypada raper. 4,5/6

2. Too Much ft Shadia Mansour (produced by Nutty P)

Jak zobaczyłem, że będzie kobiecy wokal to się ucieszyłem, w pamięci miałem Terrorist więc liczyłem na coś mocnego i sie nie przeliczyłem! 5/6, świetny wokal, wspaniale wpasowany w beat, ucho wypoczywa.5/6

3. Voices Of The Voiceless ft Immortal Technique (produced by Sivey)

Chyba tego, ze 6/6 daje nie muszę tłumaczyć. Beat to poezja, Lowkey + IT coś wspaniałego, można słuchac i sluchac. 6/6

4. Hand On Your Gun (produced by ShowNProve)

3 dobre tracki z rzedu, no musi sie coś spaprać ale... Nie tym razem, bardzo bardzo fajny męski wokal, super nawijka, i leci kolejna: 5/6

6. Terrorist? (produced by Red Skull)

Track promujący płyte, 5,5/6, znakomite współgranie głosu Lowkeya i Mai Khali. 5,5/6

7. Something Wonderful (produced by Red Skull)

Słabysz track, nie ma tego kopa co wcześniej, przeciętny beat, ale słucha sie tego przyjemnie - 3,5/6

8. Dreamers ft Mai Khalil

Mój chyba ulubiony utwór z tej płyty, refren miazga, słucham i słucham, strasznie wpadł mi ten track w ucho - 6/6

10. Obama Nation (produced by Red Skull)

Mocny utwór, uderzający w rząd USA, z super podkładem muzycznym, 5/6

12. Cradle Of Civilisation ft Mai Khalil (produced by Quincey Tones)

Kolejny utwór który jest znakomity, super podkład, dobre flow, znowu swoim głosem zaszczyciła Mai Khalil, 5/6

14. Blood, Sweat and Tears ft Klashnekoff (produced Nutty P)

Tutaj nie ma co pisac, mocny utwór, z fajnym podkładem, bez rewelacji jak dla mnie więc 4/6

15. Everything I Am (produced by ShowNProve)

4,5/6

17. Long Live Palestine (produced by Nutty P)

5/6

18. We Will Rise ft Sanasino (produced by Big G)

Smutny kawałek, ze stonowanym beatem, dobrym chórem, skrzypce -5,5/6

19. My Soul (produced by Vendetta

Taki troszke oldskul, beat pasuje mi trochę do twóczości... Np GasMask - 5/6

21. The Butterfly Effect (produced by BeatNick & K-Salaam)

Słabysz kawałek, średni beat i Lk jakoś tak przeciętnie wypadl jakby mu rapowanie trudność sprawiało, 3/6

22. Obama Nation Part 2 ft M1 (DEAD PREZ), Black The Ripper (produced by Nutty P)

I szybka poprawka, 5/6

23. Dear England ft Mai Khalil (produced by BeatNick & K-Salaam)

4/6

24. Haunted ft Mai Khalil (produced by JetSun)

3,5/6

25. Terrorist? Part 2 ft Crazy Haze & Mai Khalil (produced by Last Resort)

4,5/6

26. Million Man March ft Mai Khalil (produced by Big G)

Na zakończenie szybki kawałek, z fajnym biciwem i super wokalem. 5/6

Podsumowując:

0/6 - 0

0,5/6 - 0

1/6 - 0

1,5/6 - 0

2/6 - 0

2,5/6 - 0

3/6 - 1

3,5/6 - 2

4/6 - 2

4,5/6 - 3

5/6 - 8

5,5/6 - 2

6/6 - 2

I jeszcze się zastanawiam czy jednej - dwóch 6 by nie dac zamiast 5,5:> a paru 5/5 dac 5,5 - ale teraz jest chyba ok. Średnia? 4,725. Ale ode mnie za calośc będzie ocena wyższa, 5,5/6

Lowkey sporo u mnie zawdzięcza Mai, nie widziałem chyba jeszcze tak dobrze dobranej wokalistki w rapie - gratulacje.

No i moja topka sie zmienia:

0. Lowkey - Soundtrack To The Struggle

1. CunninLynguists - Onierology

2. T9 - 6&7.

3. Swollen Members - Monsters II

4. Snoowgons - Kraftwerk

5. ScholarMan - Existance

Czuje, że to nie ostatnia zmiana, w końcu IT wychodzi, JMT. Może doczekam sie na Deltrona i jego Deltron Event II

Do przesłuchania na jutro Funkoars,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki nasz forumowy pytek(wiadomo o kogo chodzi) siedzi cicho :tongue: to miałbym do Was pytanie jakie płyty od pani Elliott polecilibyście (oprócz tej którą już mam patrz: niżej) ?

Akurat wróciłem z Wielkiej Brytanii i muszę się pochwalić moim zakupem:

efd9ed67360e2913a52ecfefe5f6fc2d.jpg

Za całość wydałem niecałe 30 funtów, a w środku klasyki takie jak np. "The Fix" Facemoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to co kupiłem jakiś czas temu;

DrDreTheChronic-1.jpg

płyta genialna pod każdym względem, bardzo dobrze znana fanom zagranicznego rapu. Klasyk czekam na "Detox" jeśli się pojawi to oby w połowie dorównał debitowi to chętnie kupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się od Was dowiedzieć czy wiadomo coś na temat nowej płyty od Chamillionaire'a. W internecie ciężko znaleźć coś konkretnego oprócz tego, że album ma się ukazać kiedyś tam w 2012. A wracając do zakupów płytowych ostatnio nabyłem The Adventures Of Bobby Ray oraz Hell The Sequel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się od Was dowiedzieć czy wiadomo coś na temat nowej płyty od Chamillionaire'a. W internecie ciężko znaleźć coś konkretnego oprócz tego, że album ma się ukazać kiedyś tam w 2012. .

Miał być "Venom" w 2011, ale został odwołany. Wielka szkoda. Teraz to nawet nie wiem, co Cham planuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Dziś do sieci trafił kawałek Yelawolfa z Eminemem. Throw It Up. Jakoś nie mam specjalnego jarania, jak na kawałek, chyba najbardziej oczekiwany przeze mnie w tym roku. Tracklista też jakoś nie poraża, ale wierzę, że jednak Yela poradzi sobie i wyda coś ciekawego. Ale kawałek z Eminemem, jak dla mnie, budził większą ciekawość zanim go poznałem niż teraz. Ale polecam posłuchać.

Do tego Jeezy w wywiadzie dla Dja Whoo Kida mówił jakich gości zaprosi na TM103. Są to: Eminem, Jay-Z, Andre 3000, Snoop Dogg, Devin The Dude, Fabolous, Jadakiss, Plies, Ne-Yo, Jill Scott. Czekam na tą płytę z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesłuchaniu A long hot Summer mam mega zajawkę na Maste Ace'a. Pierwszy album jaki przesłuchałem w całości bez większych problemów ze słowami. Jak dla mnie album doskonały (no może prawie bo tych skitów trochę za dużo). Tekstowo świetnie, a pod względem produkcji jeszcze lepiej. Rzadko kiedy każdy bit na albumie mi się podoba. Masta Ace jakiegoś super flow nie ma, ale przyjemnie się słucha. Juz się biorę za DISPOSABLE ARTS . Wiecie może co się teraz z "Mistrzem" dzieje ?

A Was ponownie pytam jakie albumy od Messy Elliot polecacie, oprócz Under Construction.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Słuchał ktoś z was Radioactive, Yelawolfa?

Podoba wam sie?

Ja w sumie jaram sie tylko kawałkami:

Radio

Made in The U.S.A

Growin' Up In The Gutte

I jeszcze pare innych.... ;p

_______________________________________________________________

Gdzie można dorwać Relapse z "My Darling"? A można w ogóle Relapse:Refill z My Darling?

Ten kawałek to most fuckin' epic shit jaki kiedykolwiek widziałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rewelacji niestety "Radioactive".

Ugrzeczniona ekspresja, za mało agresji i bezsensownej przemocy, bycia na przekór i przeciw tylko dlatego, że inni tak chcą. Tekstowo mimo wszystko dobrze, dodać do tego trochę testosteronu, poprawić parę bitów i pozbyć się w bolesny sposób paru paskudnych wokalistek "wykonujących" tu refreny, a mogłoby być nawet fajnie. Wyszły w 100% chyba tylko raperskie featuringi, nawet jeśli Mystikal brzmi pociesznie dość.

No i głosować w nowej ankiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...