Skocz do zawartości

Rap z USA


Tony_Starks

Freshmani XXL- dobrzy?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no dobrzy czy nie

    • Dobrzy
      14
    • Słabi
      5
    • Popkiller Nudne Wilki leprze
      2


Polecane posty

Gość Altair1404

Te Recovery różnią się wydaniem. Jedna jest zagraniczna, druga polska. Ja na nieszczęście kupiłem tą polską i moja booklet jest ogołocony, raptem dwie karteczki. A wersja zagraniczna ma bogatszą (no i jest te kilka złotych droższa...). A ta okładka z Amazona to (przynajmniej w tej polskiej wersji) druga strona "bookletu". I można mieć taką w każdej chwili, na życzenie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ta "Polska cena" o dla mnie osobiście jakaś masakra. Nie dość że mamy okładkę oszpeconą napisem "polska cena" to jeszcze booklet (książeczka w opakowaniu z płytą) jest ograniczona do jednej kartki zgiętej na pół. Ja kiedyś kupiłem płytę w tej serii i od tej pory trzymam się od tego z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w wersji "Nie polskiej", można też sobie zmienić okładke na tą co na amazonie jest? Bo ja mam np Marshal Mathers LP tą: http://www.empik.com/the-marshall-mathers-...226053,muzyka-p , i nie ma w booklecie opcji, żeby zmienić na tą fajniejszą okładke, co jest np na amazonie...

A już tak odbiegając od tematu, jeżeli chodzi o tech N9ne, to Collabos to po prostu jakaś seria czy jak? Bo szykuje sie nowa płyta:

http://en.wikipedia.org/wiki/Welcome_to_Strangeland I nie wiem za bardzo o co chodzi z tym Collabos ;p

Dodatkowo:

Szykuje sie:

http://en.wikipedia.org/wiki/KLUSTERFUK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polska Cena" to wyjście dla tych, którzy chcą mieć szybko oryginał a nie chcą dawać 50+zł za nowe płyty.

To również wyjście dla tych którzy nie chcą przepłacać (ekonomicznie) fakt kosztem wydania "bookletu" za mało stronek i obrazków :wink: , ale przecież najważniejsze jest zawartość płyty? Mam dwie płyty wydania "Polska Cena" i nie odczuwam jakiegoś nie dosytu pod tym względem, bo liczy się muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Potrzebuje waszej pomocy. Na 18 urodziny potrzebuje 18 bangerowych kawałków. Chce nagrać płytę jako taki malutki upominek. Może być coś nowego, starego, byle nadal nadawało się na imprezę. Wiadomo, że Black and Yellow, How We Do, Where The Hood At, Memories, What You Know, Go To Church, React, Riddin. Co jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Panowie, ciekawostka. Przed wami (tak sądzę) kolejny singiel z Detoxu. Co lepsze, to już trzecia (którą słyszę) wersja tego utworu. Z tego co można przeczytać- oficjalna. Wcześniejsza była z Kannoby'm (nie wiem czy dobrze napisałem), a jeszcze wcześniejsza w ogóle bez refrenu. Dr. Dre - Under Pressure (feat. Jay-Z & Sly)

Niezłe, nie powiem. Ale na szybką premierę nie liczę już niestety.

EDIT. W sumie na stronie Aftermath jest to, więc coś na rzeczy musi być. http://www.aftermathmusic.com/blog/2011/09...under-pressure/

@up- Ja to bym jeszcze dorzucił do tego albo

albo to. Dobre tracki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jaram się "Under Pressure", podobnie jak swojego czasu "Kush"t i "I need a doctor". Chociaż na Detox nie czekam, pewnie za mojego życia to nie wyjdzie.

Co polecacie od Too Shorta? Sprawdziłem tylko jego debiut i bodajże "Still Blowin'".

Patrząc na jego dyskografie nie wiem za co teraz się zabrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie od Too Shorta? Sprawdziłem tylko jego debiut i bodajże "Still Blowin'".

Patrząc na jego dyskografie nie wiem za co teraz się zabrać.

To zależy, bo na początku Shorty The Pimp trochę inaczej nadawał. Pierwsze płyty to raczej humorystyczny, pozytywne klimaty na elektro bitach. Zupełnie inny wizerunek niż ten, z którego znany jest szaleniec.

Jak chcesz esencji jego stylu, to "Life Is... To Short", "Short Dog's In Da House", "Cocktalis". Nowe płyty też zacne, "Blow The Whistle" czy "Still Blowin".

Nawet nie wiem, czy wszystko do niego przesłuchałem, gość ma już prawie 20 płyt na koncie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Ja z kolei mam takie pytanko. Co polecacie z twórczości Ricka Rossa na początek? Najlepiej coś gdzie jest dużo fajnych bangierów, bo John z Wayne'em, czy Heavy Artillery z Game'em bardzo mi podeszły i chciałbym poznać więcej z jego twórczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi coś od Kurupta ;p(album). Znam tylko jeden kawałek od niego "

"(świetny track imho).Myśle, że warto sie będzie zapoznac co tam ma w dorobku....;p

BTW, oglądał ktoś z z was serie filmów pt. "Beef"? Jak wrażenia? Bo ogładałem tylko 1 część, i śmiem twierdzić, że jeden z lepszych filmów dokumentalnych jakie przyszło mi obejrzeć. Świetna muzyka, świetne "cut-scenki"xD, fajne intro, fajnie przedstawiona historia, choć może troszke za bardzo chaotycznie, chwilami sie gubiłem. Ogląda sie naprawde przyjemnie. Nie wiem jak z częściami następnymi, bo nie oglądałem...

EDIT: Co myślicie o tej aukcji? http://allegro.pl/eminem-recovery-i1818931847.html Bo wygląda to dość podejrzanie...;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, oglądał ktoś z z was serie filmów pt. "Beef"?

Jeden z lepszych dokumentów jak widziałem o tematyce hip hop. Co prawda już dosyć wcześniej, bo w temacie Rap i Beef był omawiany ten dokument no, ale kolega chyba nie przejrzał zbyt dokładnie :wink: Pozostałe części tez nie są złe , ale przynajmniej w moim przypadku pozostał mały nie dosyt po obejrzeniu 2, 3 ,4. Ogólnie seria Beef zawsze budziła zainteresowanie wśród fanów rapu. Można dużo rzeczy się dowiedzieć, bo to przecież spory kawałek historii rapu. Warto się zainteresować tym dokumentem, ale i nie tylko polecam obejrzeć dokument "Scratch" http://www.filmweb.pl/Scratch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polećcie mi coś od Kurupta ;p(album). Znam tylko jeden kawałek od niego "
"(świetny track imho).Myśle, że warto sie będzie zapoznac co tam ma w dorobku....;p

Debiutancki cd "Tha Streetz Iz a Mutha" prezentuje dobry poziom.

"Kuruption" to niezła dwupłytówka nawet (jest na niej wspomniane "C Walk")

I jeszcze jarałem się zestawem/kompilacją pod nazwą "Originals" z dissem na Daza.

EDIT: Co myślicie o tej aukcji? http://allegro.pl/eminem-recovery-i1818931847.html Bo wygląda to dość podejrzanie...;p

Niekoniecznie podejrzane, płyta ma już ponad rok, a ta z aukcji sprzedawana jest bez folii.

Jakbym ja kupował, to dopytałbym się o stan płyty/pudełka/książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten movie, była chyba nawet gadka o nim w starym temacie "Rap".

Na minus na pewno dobór aktora grającego 2Paca.

Anthony Mackie

On nie wygląda nawet w 1/100 jak Shakur, prędzej jak Cam'ron.

Obiektywnie ciężko było to nakręcić, do dziś są spory o to, co wydarzyło się np. w 1994.

Niemniej jako biografia Biggiego i tylko jego, bez wątków pobocznych, sprawdza się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczęliśmy dyskusje na temat dokumentu poświęconego tematyce Rap to polecam "Tupac: Resurrection" Genialny zresztą dokument opowiadający o życiu, karierze 2Paca Narratorem obrazu jest sam Shakur. Polecam i to bardzo nie zawiedziecie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Oglądałem Notoriousa. I podobieństwo do Paca jest tylko w tym, że aktor był czarny. Jakby dali białego to by było trochę przegięcie. A może znaleźliby podobniejszego z twarzy. :P No a tak na serio, to fajny film, dobrze opowiadał o życiu Biggiego.

A Tupac: Ressurection też widziałem, również bardzo ciekawy. Pomysł z narracją Shakura to już w ogóle geniusz. No i można w dość dobrym poziomie poznać życie tego artysty. Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...