Skocz do zawartości

Rap z USA


Tony_Starks

Freshmani XXL- dobrzy?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no dobrzy czy nie

    • Dobrzy
      14
    • Słabi
      5
    • Popkiller Nudne Wilki leprze
      2


Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A o to, co zamówiłem;

25974025689a37f6.jpg

debiut Big L'a

big-l1.jpg

kolejny znakomity krążek L'a

album-expansion-team.jpg

3 albumy trafia do mnie prawdopodobnie we wtorek i od razu po kolei jeden po drugim przesłucham. Najbardziej się jaram debiutem L'a to genialny album i piękny klasyk chyba nikt temu nie zaprzeczy, że tak jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca na temat, ale materiał mocno związny z rapem. Do teraz sie nie moge pozbierać po obejrzeniu tego

http://vimeo.com/truthrisingpl/videos

O np. Eminemie jest pod koniec wszystko wytłumaczone, ale żeby COKOLWIEK zrozumieć trzeba obejrzeć CAŁOŚĆ. Poświećcie troszke czasu na to. Zapewniam. Warto.

UWAGA. Początek może odepchnąć, ale później przedstawiane są fakty itp. Generalnie pod koniec przedstawione "prawdziwe" i "fałszywe" oblicze Eminema, jest imho bezsensowne, ale reszta jest naprawde interesująca (no może oprócz trans-humanizmu, czyli ostatniej 11 części. Imo przesadzone.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczesniej te wszystkie części i po Polsku i po Angielsku muszę przyznać, że wygląda to sensownie. Te wszystkie znaki (wykonywane przez artystów np. Lady Gaga) i wywiady wyparły na mnie duże wrażenie.

Trochę przesadzą z tym Eminemem jaki to on silny i wyzwolony przez utwór Not Afraid. Moim zdaniem jest on nadal pod kontrola Iluminatów. Nie wspominają o Dre, a przecież:

PS Filmiki też znajdziesz na Youtubie, ale są one konsekwentnie usuwane. Ciekawe dlaczego :wink: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako słaby znawca rapu "zza wielkiej wody" chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych kolegów, od którego albumu rozpocząć znajomość z panem Kool G Rap'em :P ? I jeszcze Scarface'em :).

Od Scarface'a zacznij od "The Fix" albo "The Diary", dwa klasyki, 5 majków od Source, kiedy jeszcze byli w miarę wiarygodni.

Od Giancany zacznij od płyt z DJ Polo albo od 4,5,6. Możesz zacząć też od najnowszej płyty, mocna pozycja, jedna z lepszych płyt z NY w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff. Obejrzałem te jednaście części i muszę przyznać, że jestem w szoku. W szoku z powodu tego, że coś takiego powstało. Zazwyczaj wzbraniam się od osądów, opinii na tema czegoś czego nie rozumiem bądź nie znam, ale teraz muszę to napisać. Ten program nie ma żadnej wartości jak dla mnie. Nie siląc się na jakieś specjalne przemyślenia stwierdzam, że to bzdety i bujda na resorach. Jakbym miał z 5 lat to bym się zastanowił czy to ma sens. W wieku 19 muszę stwierdzić, że to totalnie nie dla mnie a takie filmy nie robią na mnie wrażenia. To tyle od mnie. EOT. Wracamy do rapu.

Czekacie na płytę Drake`a "Take Care"? Po występach Drake`a m.in. na Carterze IV zainteresowałem się tym albumem. Dzisiaj usłyszałem to>>

i jestem pod wrażeniem. Drake jest w formie a na bicie Czterdziestki wypada, moim zdaniem, kozacko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Shady też jest pod wpływem Iluminatów?

Myślałem, że Jay-Z albo Kanye West i ewentualnie Rick Ross (przed którym to ostrzegał Di-Em-Eks).

Jako słaby znawca rapu "zza wielkiej wody" chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych kolegów, od którego albumu rozpocząć znajomość z panem Kool G Rap'em :P ? I jeszcze Scarface'em :).

Jak chcesz poznać 2 strony G Rapa to od początku, 2 początkowe płyty są trochę lżejsze, "Road To Riches" z 1989 to mus, jak grałeś w San Andreas to na pewno znasz tytułowy song, a na "Wanted: Dead or Alive" jest "Erase Racism" o który to utwór ciężko by było podejrzewać G w takim 1995.

Jak od razu chcesz esencjonalny mafioso rap, to "Live & Let Die" z jednym z najlepszych

(
) albo spróbuj "4,5,6", niedoceniona mocno płyta.

Od Face'a to faktycznie, "The Diary" albo "The Fix", epokowe płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsza to "It's a Big Daddy Thing", ale debiut też przepotężny.

"Taste Of Chocolate" również mocne. Potem, jak mówią krytycy, BDK zmiękł, ale, jak to zwykle bywa, krytycy różne rzeczy gadają.

Na płycie z 1994 na kawałku "Show & Prove" swoje wersy zapodaje nieznany zupełnie w tamtym okresie Jay-Z.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kool G Rapa to polecam z pewnością Live And Let Die oraz 4,5,6 , które niedawno przesłuchałem.

masz tłumaczenie(mojego wykonania) do Ghetto Knows z tejże płyty.

Scarface znam i polecam The Fix, a Diary muszę jeszcze sprawdzić.

Od Daddy'ego Kanye to na pewno debiut jedyna płyta jaka jego przesłuchałem i zarazem kozacka.

@Tony Że Jay jest pod wpływem Illuminatów było wiadomo od dawna, a Shady to tylko takie moje przypuszczenie. Sarkazm zauważony :wink:

@Ryba nie neguj tych filmów od razu tylko dlatego bo "mam 19 lat, co to za bujda jestem zbyt inteligenty i doświadczony by w takie coś wierzyć" czy cos w tym rodzaju. Coś w tym jest. Dlaczego gwiazdy typu Jay czy Pac mówią o illuminatach w swoich tekstach, w teledyskach widać piramidy z okiem, a różne gwiazdy pokazują ten same znaki np. jak ten z zasłanianiem jednego oka. Dla lansu, a może jest taki trend ? Szczerze wątpię. Ale może mi to wyjaśnisz, jestem ciekaw.

z Rihanną trochę mnie zdziwiło :blink::icon_eek:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać jakiś przykład tekstów o iluminatach z twórczości Hovy albo Shakura?

Jay-Z raczej z dystansem o tym wspominał, np.

, nie pamiętam, by się jakoś identyfikował.

Sam znak R.O.C.

jay-z-iluminati-221x300.png

to chyba trochę za mało.

Poza tym Iluminaci kojarzą mi się ze świetnie ubranymi majętnymi panami pociągającymi za sznurki w cieniu wielkich wydarzeń, piekielnie inteligentnymi i przewidującymi. Rick Ross raczej orłem nie jest.

Jak wiadomo, majątek zbijają (i utrzymują) tylko ludzie inteligentni, ale przecież poczciwy Hov gdzieś tam sobie rapował, że Słońce obraca się wokół Ziemi.

No, chyba że to maska, a Beyonce teraz nosi w brzuchu Antikrajsta. Fani metalu się wkurzą, bo to Varg Vikernes powinien go chyba urodzić.

no i pewnie stereotypowo myślę, ale iluminat typowy dla mnie jest biały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ,ale że ty nie znasz dobrze debiutu Jay'a to sie nie spodziewałem.... Przecież

tu piosenkę, której słowa ocierają się cały czas o temat Illuminatach. Natepnie MASZ wywiad z Paciem czy
gdzie w 1 zwrocie wypowiada słowa "Some say they expect Illuminati take my body to sleep". Nie wspominając o tym, iż wydał utwór, o nazwie Killuminati, a jego ziomki o tej samej nazwie w tym roku wydali album.
także utwór od Snoop'a. I jeszcze Jeden gdzie West wypowiada słowa:

"I sold my soul to the devil thats a crappy deal

Least it came with a few toys like a happy meal

This game you could never win"

Tu masz cos jeszcze:

26917_105373709504711_100000962470901_39

aokwayne2.png

gaga3ld4.gif

rocboysinthebuilding.jpg

ILLUMINATI-ALL-SEEING-EYE.jpg

illuminati-jayz.jpg

Czaemu akurat jedno oko jest zasłonięte ? Przecież to "diament".

To tylko parę przykładach jak sie przyjrzeć teledyskom (ale też bez przesady) znajdziesz więcej.

Co do kawałka z Rick Rossem to Jay starał się zaprzeczyć temu, że jest masonem.

Z Beyonce nie przesadzaj, on tylko sprzedał duszę(i tutaj większośc z was myśli "ale to głupie i przecież niemożliwe).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D'Evils to zwykły uliczny track.

2Pac w wywiadzie wypowiada się o nich krytycznie.

A jakbyś cały wers "Some say they expect Illuminati take my body to sleep" to byś zobaczył, że ton lekceważący.

Poza tym cytat, że chcą go zabić miałby niby wspierać twoją teorię, że do nich należał.

A w wersach Westa to doprawdy trzeba chyba być wielce, przeprzenikliwym by dostrzec cokolwiek związanego z Iluminatami.

Matematycy to też iluminaci, bo lubią trójkąty?

Lepiej sobie znajdź jakąś sensowniejszą ideologię, np. że Tede nosi męski stanik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no widzisz Tony to nie ma głebszego sensu ci tłumaczyć. Mówić do słupa, a słup jak du*a- skojarzyło mi się takie sformułowanie :wink: . Obojętnie co ci nie powiem wyprzesz to. Ja już ci więcej nie nakręcam, a jeśli chcesz więcej przykładów to sobie po prostu obejrzyj filmiki podany wyżej (lub wersje angielska jest lepsza). To, że mówił lekceważąco to już twój domysł, a takie stwierdzenia to jak porównanie do (niech będzie) stanika Tedego - w ogóle mnie nie obchodzą.

[EDIT] Ja nie twierdze, że 2Pac do nich należał. Tylko o tym , że on nich również nie raz wspominał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomina udowadnianie, że we wszystkim jest ręka boga (obojętnie której opcji).

Mówił lekceważąco- co z tego, że illuminaci chcą mnie zabić, skoro prawdziwy dramat rozgrywa się na ulicy w jego dzielni.

Fajne są takie filmiki, bo to zawsze dobrze wmawiać sobie, że ONI tu kręcą, przez co inni mają sukces, a ja nie. Sądzę, że takie teorie mają największe wzięcie właśnie w takich nienawistnych kręgach jak hip hopowcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wydawało się mi, ze to temat o Rapie a nie o "tajnym stowarzyszeniu" bo jak na razie to rap zjechał na boczny tor a przoduje Zakon Iluminatów :wink: A tu taki mały news Masta Ace wspólnie z MF DOOM nagrali album projekt ma się nazywać MA DOOM: Son of Yvonne ciekaw jestem tego albumu. Data premiery krążka jak i wytwórnia gdzie zostanie wydany album nieznana jak na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, znowu przychodzę po jakieś fajne rapy, bo ostatnio miło trafiliście w dziesiątkę. Tym razem poszukuję czegoś i bardziej na imprezę, i bardziej o imprezie. Inba gimnazjum, prawdziwe rapy tylko o ulicy czarnuchu. Obojętny mi kraj, coś polskiego też możecie przemycić, ale większa szansa, że znam.

Dostarczam dobre przykłady:

Dostajesz 20% za tego "czarnucha".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryba nie neguj tych filmów od razu tylko dlatego bo "mam 19 lat, co to za bujda jestem zbyt inteligenty i doświadczony by w takie coś wierzyć" czy cos w tym rodzaju. Coś w tym jest. Dlaczego gwiazdy typu Jay czy Pac mówią o illuminatach w swoich tekstach, w teledyskach widać piramidy z okiem, a różne gwiazdy pokazują ten same znaki np. jak ten z zasłanianiem jednego oka. Dla lansu, a może jest taki trend ? Szczerze wątpię. Ale może mi to wyjaśnisz, jestem ciekaw.

z Rihanną trochę mnie zdziwiło :blink::icon_eek:

Nie neguje tych filmików bo jestem najmądrzejszym człowiekiem na ziemi, ale dlatego, że wcale do mnie nie przemawiają i nic nie udowadniają według mnie. To moja subiektywna ocena. Iluminaci kojarzą mi się tylko ze stowarzyszeniem, które powstało w celu propagowania idei oświeceniowych. Odnoszę wrażenie, że ten cały materiał został nakręcony tylko po to, żeby ludzie naprawdę myśleli, że "coś się dzieje". Nie chce i nie wierzę, że sukces Hovy czy Ema jest spowodowany zaprzedaniem duszy diabłu. Co do znaków z filmu. Symbol "oka" to oko opatrzności, które symbolizuje Boga i Jego wzgląd na świat. Faktem jest, że oko opatrzności stało się symbolem wolnomularzy, jednak nadal było interpretowane w ten sam sposób. Trójkąt, w którym oko zazwyczaj się znajduje, to symbol Trójcy Świętej w religii chrześcijańskiej. Nie wiem czego tu się doszukiwać. To tylko moje zdanie poparte ogólnie dostępnymi informacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrowski co do bangierów to celuj właśnie Dejwida z Getta. On robi ten pół techno pół(niby)rap. Z takich jeszcze nie całkiem nie asłuchalnych to

ostatnio wyszło. BoB ma fajne kawałki np. ten:
lub
. Wiz Khalifa i jego Balck and Yellow(uwielbiam ta nute)
.Lub pokaz szynkiej nawijki:
. Snoop też ma na swoim koncie ostatnio parę
. Słuchać je można tylko na imprezie i na mocnej bani. Inczej - wyskakuje przez okno.

Ogólnie to kawałki na imprezę na okrągło w vivie lecą.

@Ryba Może TO coś zmieni w twoim przekonaniu. Trochę zbyt dużo tych zbieżności, nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi pewną rzecz:

1. Czym sie różni Recovery Eminema:

http://merlin.pl/Recovery_Eminem/browse/pr...t/4,787645.html

a ta:

http://merlin.pl/Recovery_Eminem/browse/pr...t/4,780179.html

I czemu Recovery na Amazonie ma taką fajną okładke:

http://www.amazon.co.uk/Recovery-Eminem/dp...4258&sr=1-1

A u nas jest taka lipna?

To samo z Marshall Mathers LP... ja kupiłem tą:

http://merlin.pl/The-Marshall-Mathers-LP_E...t/4,205645.html

A na Amazonie - ta sama płyta, tylko 219871928471892x fajniejszą okładką:

http://www.amazon.co.uk/Marshall-Mathers-L...4447&sr=1-1

O co w tym chodzi ?;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...