Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dark elvis

Rozwiązany: Nowy komp

Polecane posty

Odechciało mi się czekać na nowe Radeony HD 69xx więc postanowiłem teraz kupować kompa.

Takie oto coś udało mi się złożyć:

http://img5.imageshack.us/img5/8183/kompj.jpg

Coś dodać, coś ująć ?

Czy dysk SSD znacznie poprawi wydajność kompa czy dać sobie z nim spokój ?

Jeżeli macie lepsze propozycje to czekam.

Zastrzegam, że płyta ma mieć USB 3.0 oraz RJ-45 (przynajmniej 1), buda może mieć maks 53 cm wys, 24 cm szer oraz 54 cm dł, dobrze by było jakby miała przyciski gdzieś wysoko.

Mam 19" panoramę 1440x900 oraz ~3200zł (oczywiście im mniej tym lepiej :P) na kompa, bez systemu i peryferii - sama buda.

Rozważam kupowanie w techplanet lub esc więc jakby co to proszę rzucać ofertami w tych sklepach (chyba, że będzie gdzieś jeszcze taniej niż we wymienionych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

759 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

399 zł

Wentylator:

Zalman CNPS10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120mm

155 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

230 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

139 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 470 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

930 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

90 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

169 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

285 zł

Suma: 3156 zł /esc.pl/

Komp wybitnie do O/C. Masz bdb procka i dobre chłodzenie. GTXa 470 z lekkim OC, 4 GB RAMu, modularny świetny zasilacz, przewiewna buda i mobo z USB 3.0. Wykręcisz procka, by nie blokował karcioszki i będzie potworek do grania ;)

EDIT: Możesz również to kupić na techplanet powinno wyjść trochę taniej. Tylko na razie mogą nie mieć zasilacza, który podałem, bo wczoraj jak patrzyłem to go nie mieli. Chociaż może nie mają, a na stronie tego nie zaktualizowali? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko do combo

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/ + Gigabyte GeForce GTX 470 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI lub jakikolkwiek inny GF GTX 470

czy to się pomieści tak aby karta nie zasłaniała całkowicie portów SATA II ?

Przeczytałem w teście płyt głównych, że Radeon HD 5850 użyty w tym teście w platformie testowej zasłaniał właśnie wszystkie 6 wejść.

Karta ta ma 28 cm długości pierwszy akapit, jednak nie znalazłem wymiarów tego GTX`a...

Teraz doczytałem powoli :P, że chodzi o drugie gniazdo PCI-E :P

Czyli mając tylko 1 kartę nie ma możliwości abym stracił dostęp do wejść tak ?

Czym tak naprawdę różnią się te 2 zasilacze poza nazwą ? Więcej słów "anty" (antyprzepięciowa, antyprzeciążeniowa) w specyfikacji oraz innymi wiatrakami (wielkość) ?

EDIT: a co z tym zasilaczem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz kartę do górnego slotu to nie ma szans by cokolwiek zasłoniła. I dodam, że kartę trzeba włożyć do górnego, bo dolny pracuje na 4x z tego co wiem. No chyba, że wydajność cię nie interesuje :P

StealthXStream2 od ModXStream generalnie różnią się wszystkim - to różne konstrukcje od różnych producentów. Główna różnica to to, że Mod ma odpinane kable. SXS2 jest dobrej jakości. Nie ma co brać jego poprzedniej wersji (SXS).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zostanę na wersji OCZ Pro oraz płyta Gigabyte + podkręcony fabrycznie Gigabyte (przemówił do mnie widok chłodzenia).

Teraz popastwię się nad RAMem :icon_twisted:

O 5 zł droższe są A-Data mające hmmm.. obudowę/odprowadzacz ciepła (?) na sobie. Czy one nie będą lepsze jeśli chodzi o temp RAMu lub jakiekolwiek "niegołe" kości ?

edit: jak wygląda sprawa z kręceniem proca na BOXowym chłodzeniu ?

a) wytrzyma na pewno

b) powinno wytrzymać

c) wytrzyma, ale nie tyle ile można z tego proca wyciągnąć

d) zaczniesz kręcić a wiatraczek wyleci z boku obudowy

e) buhahahaha <-- noob

edit2:

Czy dysk SSD znacznie poprawi wydajność kompa czy dać sobie z nim spokój ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sama obecność radiatora o niczym nie świadczy. Poza tym RAM nie grzeje się na tyle by potrzebować radiatora.

2. Wytrzymać wytrzyma, ale nie podkręcisz zbyt mocno bo będą Cię ograniczać temperatury.

3. Zależy co rozumiesz przez "wydajność"... w grach to nic nie pomoże (no może nieco skróci czasy ładowania), ale w codziennym użytkowaniu daje to ogromną poprawę komfortu korzystania z komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grach takich jak Wiedźmin ("Wczytywanie: Obrzeża Wyzimy" ;)) powinna być różnica w czasach loadingów, ale IMO nie więcej niż 10% w (na stronie jakiegoś producenta był kiedyś "test"). System też załaduje się szybciej. No, ale kto zainstaluje gry, które obecnie ważą często więcej niż 10GB na dysku SSD ~40GB...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

oczywiście zdaję sobie sprawę z opłacalności takiego rozwiązania ale pytałem teoretycznie.

Widziałem, że wszyscy zachwalają te dyski więc spytałem jakie mają one znaczenie dla graczy :P

edit:

A co mówicie o tym zasilaczu, lub o tym albo o tym bądź o tym jak również o tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsair TX: całkiem wysoka jakość, bardzo dobre okablowanie.

Chieftec CFT: umiarkowanie wysoka jakość, dobre modularne okablowanie.

Tagan: umiarkowana jakość.

ModXStream: kiepska jakość, modularne okablowanie.

Z tych wszystkich to raczej Corsair, chyba że chcesz odpinane kable to wtedy Chieftec. ModXStreama nie bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...