Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tazer

Napęd nie chce nagrywać płyt.

Polecane posty

Witam. Mam problem od jakiejś godziny z moim napędem. Może to wina płyt, ale nie mam pojęcia. Ostatnio były to płytki Media Tech, które wymagały maksymalnej prędkości x4, gdyż inaczej w ogóle nie chciały się nagrać. Wcześniej korzystałem z Sony i z nimi nie było żadnych problemów (tak samo z TDK). Teraz chciałem nagrać na płytę Emtec, ale udało mi się nagrać tylko na jedną. Kolejne już niestety nie chciały przyjąć danych. Pytanie brzmi: Gdzie leży problem? Co może być nie tak? Jak mogę temu zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taki problem. U mnie rozwiązaniem było kupno nowej nagrywarki.

Płyty nie chciały się nagrywać, ponieważ nagrywarka wraz z wiekiem traciła na prędkości, aż do momentu gdy nie osiągała już minimalnych prędkości nagrywania dla danej płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży chyba po stronie płyt w większości. Znalazłem inną płytę firmy media tech i na tej nagrało się normalnie (prawie, bo maksymalna prędkość do nagrania to x4, a płytka jest x8, ale to mi aż tak nie przeszkadza). A to mój sprzęt:

Phenom II x4 2.66GHz

4GB RAM

Radeon HD4850 512MB.

No i jak już wspomniałem błąd mam jak na razie tylko na płytach Emtec (a sprawdzałem dzisiaj tylko 2, na razie nie mam innych). Po włożeniu płyty tej firmy komputer zwalnia (ale dla np. nero zwalnia strasznie bo dopóki nie wczyta dobrze płyty (jakieś 30-60 sek) program jest nie do włączenia, uruchamiają się procesy, ale się nie włącza, dopiero bo wczytaniu płyty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o sprzęt w sensie nagrywarka, dość istotny może być jej wiek i model (po prostu poszukaj opinii na jej temat). Poza tym nie wspomniałeś, czy nagrywanie generuje jakiś konkretny błąd i jakiego oprogramowania używasz. Media Tech to nie jest rzecz porządna, ale w większości nagrywarek działają bez większych problemów, Emtec już jakąś historię wytwórstwa nośników danych ma. Oznacza to mniej więcej tyle, że to może być wina systemu, oprogramowania lub nagrywarki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...