Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Balduran

Nowy RAM i karta.

Polecane posty

Witam! Mam problem odnośnie wybrania tandemu KARTA-RAM do mojego kompa. Mam zasilacz 280W, P2C 2x 2.2 GHz, jak na razie 1GB RAMU, zintegrowana kartę (ale jest złącze PCI na wszystkie nowe :)), firmowy cooler na procesor.

Na RAM mam dwa sloty, na kartę jeden. Aktualnie rozważam kupno ATI Radeon 5670 HIS 512 MB IceQ i RAM'u Kingston 2x 2GB DDR3 1333 MHz lub dołożenie jednej kości 2 GB (firmy GoodRam) do tej 1-gigówki. Za zestaw z 2x2 GB RAM wyjdzie 608 zł, a za 2 GB 468 zł.

Prosze o napisanie, czy na tej konfiguracji dałoby się grać w Bad Company 2 bez problemów i czy jest to dobry zestaw, ew. podać inny, wydajny w grach. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz 280W

Spodziewamy się najgorszego, ale lepiej dla pewności podaj pełną nazwę zasilacza. Odkręć lewy bok obudowy i przepisz markę, model z tabliczki znamionowej.

Zasilacz był już fabryczny, AVG 280 W. Firmy nie znam...ale znalazłem Ciefteca za niecałą 100 z 400 W. Bo za lepsze extrasy mnie nie stać...niestety.

Jaką masz płytę główną i markę zasilacza? Szczerze? Pogubiłem się w Twoich planach ;) Coś mi tu śmierdzi ;)

Płyta jest MSI ( vide: napis na kilku częściach płyty) ze zintegrowanym układem graficznym, ale ze złączem na karte. Kop był u informatyka, kartę da się wsadzić, tylko jie wiem czy 280 W wystarczy, no i jaka karte dobrac. Ten radek jest nawet fajny z tego, co o nim czytałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej poczekać miesiąc-dwa i uciułać te 150 złotych na dobry zasilacz, niż kupić badziew i raczyć się wonią spalonego sprzętu. Ale to Twoje pieniądze...

To raczej poczekam, bo trochę żal kasy :)... A ile taki "porządny" zasilacz kosztuje? Bo też nie chce wydać na niego ze 3 stów :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale znalazłem Ciefteca za niecałą 100 z 400 W. Bo za lepsze extrasy mnie nie stać...niestety.

Jeśli ten Chieftec pochodzi z serii GPS to nie warto się trudzić. Lepiej poszukać markowej używki, ale na gwarancji.

Na Allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-zasilacz-a...1295890616.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że lepiej dołożyć i kupić w sklepie niż za pół ceny na Allegro, ale jeśli autor tematu nie może wygospodarować więcej funduszy... Lepsze to, niż noname, nieprawdaż?

A się znalazły fundusze :) . Pytanie, czy da się zrobić dobrą konfigurację do 1600-1800 zł, bo na tyle mnie stać (Win XP mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK - bardzo mocna karta wsparta nie gorszym prockiem. 2GB RAM starczy do XP. Gdy będziesz przesiadał się na Win7, to przyda się kolejna kość, aczkolwiek nie jest to wymagane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK - bardzo mocna karta wsparta nie gorszym prockiem. 2GB RAM starczy do XP. Gdy będziesz przesiadał się na Win7, to przyda się kolejna kość, aczkolwiek nie jest to wymagane.

No, no. Nawet nieźle to wychodzi i tanio :) A propos Win7 lepsze od XP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy pod jakim względem :) XP jest mniej zasobożerne, ale już przestarzałe. 7 obsługuje DirectX wyższy niż 9, więc z punktu widzenia gracza jest to fajna opcja. Przesiadając się z XP poczułem sporego kopa w wydajności :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas XP nieubłaganie dobiega końca, a w związku z tym kończy się wsparcie Microsoftu. Dlatego sensownie jest od razu rozpocząć współpracę z W7.

Szkoda, że ta przygoda kosztuje...i to z tego co patrze to na komputronik.pl kosztuje od 600 zł w górę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z XP poczułem sporego kopa w wydajności

Ja poczułem bardzo ogromnego kopa na athlonie 64 5200+ 2.7Ghz, 4 GB ram i 9400gt. Np. w Shifcie z niskich ok.25-35 fps na xp po przejściu na win7 otrzymałem ok. 3-45fps na średnich a to bardzo dużo. W innych grach raz więcej, raz mniej. Na moim nowym kompie to bym niczego już nie zauważył z uwagi na to, że grafa niemal zawsze na maksa nie jest wykorzystywana, a proc to w grach już na pewno nie. A taka 9400 jest za słaba, aby maks z tego procka athlona wyciągnąć więc łatwiej określić kopa wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...