Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaZi

Monitor z jaką rozdziałką do mojego PC?

Polecane posty

Witam,

Mam zamiar kupić sobie w najbliższym czasie nowy monitor. Mam problem z wyborem, ponieważ idę za kilka miesięcy na studia i nie chcę kupować czegoś wielkiego, bo będę mieszkał w akademiku. Sensowne wydają się tylko rozdzielczości 22-24 cale. Noby im większy tym lepszy + większa rozdziałka, ale właśnie, czy jest sens pchać się w full hd z moim kompem?

Proc: C2D E7400

RAM: 4 GB

Grafika: GeForce GTX 465

Motherboard: P5Q SE

OS: Win7

W tej chwili mam upatrzony LG W2286L LINK Od gier oczekuje pełnych detali, filtry nie są tak ważne.

BTW Chyba nie ma sensu zwlekać z kupnem (planuję zakup za 2 tygodnie), bo jeśli w przyszłym roku podniosą VAT, a święta jeszcze przed nami, więc ceny pójdą w górę lub zostaną na obecnym poziomie. Nie liczę na wyprzedaże tuż przed końcem roku, bo wiadomo, że zostanie tyle sprzęt, który się wczesniej nie sprzedał.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna ta grafika, nie podoba mi się, czyżby zintegrowana? Co do monitora. Mam W2486L, lepszą i większą odmianę, polecam Ci szczerze, bo wszystko wygląda na prawdę pięknie. Sporo trybów ma, więc jeśli będzie zbyt jasny dla Ciebie, to zaznaczysz odpowiednią funkcję i będzie Ci się sam monitor ściemniał i rozjaśniał. No niby aż takich różnic nie ma w rozdziałkach na odpowiednich pod nie monitorach, ale im większa, tym mniejsze ikony, jakoś tak to można wytłumaczyć. Normalnie poza grami to będziesz miał chyba full HD, ale wątpię by z powodu karty było dostępne w grach. Aaaa.... To jest seria GTX czy GTS? Tzn. nowsza seria od 9xxx, tak? Jak tak, no to śmiało możesz lecieć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o GTX 465.

Właśnie o procka się boję. Podkręcam go do 3650 MHz i daje to poprawę o 30% w GTA 4. Oznacza to że karta jest ograniczona przez procek a większa rozdzielczość wymaga przede wszystkim procka i pamięci na karcie (przynajmniej tak mi się wydaje). Interesują mnie tylko pełne detale w grach (efekty nie koniecznie), a sama rozdziałka nie ma aż tak wielkiego znaczenia bo teraz jadę na 1024x768 19 cali CRT, więc wszystko będzie duuużo lepsze od tego co mam.

Jak to jest w monitorach LCD ze zmianą rozdzielczości na mniejszą od natwnej? Wiem że kiedyś były jakieś zakłucenia w związku z algorytmami, które zmieniały rozdziałkę, ale jak jest teraz jakbym na przykład miał pulpit w full hd a grał w 1680x900?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest różnica bo od kupienia tego kompa mam 4 gb. Przed którymś tam patchem, który wprowadził ustawienia cieni, wystarczyło ustawić wszystko na maxa i nieco tylko podnieść odległości pojawiania się obiektów i w benchmarku uzyskiwałem średnio 33 fps. Zaznaczam że wszystko działo się na rozdziałce 1024x768. Czasami animacja zwalniała tak, że celowanie było utrudnione ale to się działo gdy miałem poprzednią kartę grafiki - GTX 260 core216. (GTX 465 dostałem w ramach wymiany gwarancyjnej :D ).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...