Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SkySurfer

Monitor dla gracza (do 820zł)

Polecane posty

Chciałbym kupić dobry monitor do gier z matrycą TN* (czytałem w teście cda ,że jest najszybsza jeśli chodzi o czas reakcji i lag) o przekątnej od 21,5" do 23", 16:9. Na zakup mam 820zł.

*Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy TN a TFT. Czy jest widoczna różnica pomiędzy czasami reakcji i lagiem? Bo większość monitorów szczególnie Samsunga jest na tej matrycy i zastanawia mnie to czy opłaca się któryś z nich kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TN to typ matrycy a TFT to rodzaj tranzystora. Nie jest to ta sama kategoria, tak więc nie ma czegoś takiego jak matryca TFT jest co najwyżej TFT TN (lub TN+, MVA).

W tej cenie dostaniesz BenQ G2420HD albo E2220HD. Warto byłoby poszukać czegoś na matrycy IPS.

Podaj też konfig kompa bo może się okazać, że FullHD to będzie dla niego za dużo ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja specyfikacja:

System:Microsoft Windows XP Home Edition

Procesor:Intel Core 2 Duo E7400 2.80GHz

Karta graficzna:NVIDIA GeForce GTX 260

Pamięć RAM:2x 2GB RAM DDR2

Płyta główna:Gigabyte Technology EP45-UD3LR

A co myślicie o 22'' iiyama ProLite E2271HDS-1? W teście na monitory do 22" w cda zajął 1 miejsce. Czytałem też apropo IPS ,że mają one lepszą jakość obrazu ,lecz "nie są one zbyt szybkie, co dyskwalifikuje je jako sprzęt dla gracza".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że rozdzielczość mi nie pasuje. Wydaje mi się że 1920 x 1080 to już standard. Ale chciałbym się dowiedzieć właśnie co myślicie o 22'' iiyama ProLite E2271HDS-1.

__________________

Postanowiłem ,że jednak kupię iiyame. Test mnie przekonał. Ale i tak dziękuje za wasze propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...