Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tratata

Zasilacz do Geforce gtx 460

Polecane posty

Witam!

W niedawnym czasie padła mi karta grafiki (Geforce 8800), więc postanowiłem zakupić jakąś nowszą. Wybór padł na Gainward Geforce GTX 460 z 756 pamięci ram. Zlekceważyłem jednak sprawę, czy mój stary i wysłużony zasilacz Modecom MC-400 uciągnie bardziej wymagającą niż poprzedniczka kartę. Co ciekawe, sam producent zaznacza, że jego produkt wymaga zasilacza z minimum 450W. No i tu pojawia się problem kolejnego wyboru.

Mój sprzęt:

1. płyta główna: Asus P5GZ-MX (775)

2. procesor: Intel Core 2 Duo E4400 2,0 GHz 775/800/2MB/64 bit

3. karta graficzna: Gainward Geforce GTX 460 z 756 ram

4. pamięć RAM: 2x1024 ddr2 667MHz

Pytanie nr 1: Jaki zasilacz do tego (min 450W) w cenie do 200 zł? (ewentualnie kilkadziesiąt złotych więcej, jeżeli różnica jest znaczna)

Pytanie nr 2: Montaż zasilacza wykonalny dla laika czy wzywać fachowca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz z linku powyżej będzie Ok. Co do montażu to powinieneś dać sobie radę. W końcu należy po odpinać kabelki wyjąć starą zasiłkę, zamontować nową i popodpinać kabelki tak gdzie były wcześniej ;] Ja nigdy tego nie robiłem a na luzie dałem sobie radę .

EDIT: Link- ten sam zasilacz a sporo tańszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michi93, ten zasilacz odpada, bo ma tylko jedno złącze 6-pin PCI-E, a karta wymaga dwóch. No, chyba, że wystarczy jedno podłączyć.

@dawid123007, dzięki za info. Spróbuję bez niczyjej pomocy to zamontować. Może wkrótce będę podrywać dziewczyny na takie bajery. :smile:

@yojo2, obawiam się trochę uruchomić ten komputer w takiej konfiguracji. Nie chcę, żeby się coś popsuło. Poza tym, czy możliwym jest korzystanie z dobrodziejstw GF GTX 460 w wymagających grach przy 400W zasilaczu?

Oczywiście za podane modele zasilaczy dziękuję. Teraz przynajmniej wiem, na jakie firmy zwrócić uwagę. Wcześniej mogłem trafić na jakiegoś no-name'a i byłaby draka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust 400W powinno wystarczyć. MC-400 to porządna zasiłka z zabezpieczeniami - nawet jak się okaże że ma za mało mocy, to nic się nie spali tylko co najwyżej wyłączy. Poza tym twój procesor nie jest zbyt prądożerny. Ja bym spróbował.

Co do podpięcia zasilacza, to w zestawie dostajesz przejściówkę 2x Molex -> PCIEx 6-pin. Brak złącz w zasilaczu to więc nie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zasilacz ma 1x6 pin to się nie przejmuj ja nie miałem wcale w dodatku tylko 2xmolex i dałem rade podłączyć grafę i jeszcze wentylatorek. Co do zasilaczy myślę że mogło by być jeszcze cos takiego :Link Na linii 12v ma bodajże 408W więc jest dobrze ; D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem nową kartę graficzną, ale po podłączeniu wszystkich kabli przy próbie włączenia pojawia się problem. Komp uruchamia się chyba normalnie (piszę chyba, bo do standardowych dźwięków towarzyszących temu procesowi doszedł jeden nowy), ale za to monitor nie reaguje. Pojawia się napis "no signal" i info abym sprawdził, czy jest podłączony. Sprawdzam więc kilkakrotnie kable łączące ekran z kartą, ale tu jest wszystko w porządku. Podłączam raz pod wtyczkę VGA, drugim razem stosuję przejściówkę DVI - ciągle ta sama reakcja.

Moje pytania:

1. Czym to może być spowodowane?

2. Jakie są reakcje, gdy zasilacz nie wyrabia? - Komputer się po prostu nie włącza? (laik ze mnie bardzo)

3. (najważniejsze) Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...