Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dragon13131

Nowy komputer - czy warto teraz kupić ?

Polecane posty

Witam

Chciałbym zapytać, czy warto aktualnie kupić nowy komputer czy może poczekać i kupić dopiero po Nowym Roku ? Czy może części będą tańsze albo coś ?

I czy taki sprzęt, jaki mi polecił jakiś czas temu użytkownik Elesshar jest nadal opłacalny za ok. 2000 zł. ? Wspomnieć należy, że komputer chce mieć taki, abym mógł spokojnie odpalać wszystkie nowości.

RAM: GoodRam 2 GB 1333MHz 143 zł

Dysk: Samsung 500 GB HD502HJ 147 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 229 zł

Mobo: Asrock M3A770DE 219 zł

Grafa: Palit GTX 460 675 zł

DVD: Samsung SH-S223L SATA LS czar. bulk 82 zł

Buda: CoolerMaster 310 115 zł

Procek: AMD Athlon II X4 635 372 zł

Za jakiś czas zalecane dokupienie 2 GB RAMu i chłodzenia na procesor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kupno teraz komputera to fajna sprawa, gdzie nie spojrzysz obniżki cen [np. GTXy 470 poniżej 900 zł, GTX 460 ok. 650], a co za tym idzie masz super wydajność w niskiej cenie. Po Nowym roku nie wiadomo jak będzie, bo VAT ma być wyższy.

W cenie ok. 2000 zł polecam:

Procesor AMD Athlon II X4 640 (AM3/95W) BOX 345,34zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 194,99zł

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA 118,12zł

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB 220,99zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E 647,44zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 133,79zł

Nagrywarka DVD Asus DRW-22B2S czarna bulk 83,10zł

Obudowa ATX Midi Gigabyte Luxo M1000 czarna 119,59zł

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W 197,31zł

W sumie: 2060,67 zł [ram.net.pl]

Zestaw podobny do tego wyżej, ale zawiera od razu chłodzenie, 4GB ramu, i grafikę z lepszym chłodzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto teraz składać sprzęt. To co wyjdzie jeśli chodzi o grafikę, będzie dość drogie i obłożone podatkiem od nowości. Im bliżej końca roku, tym ceny będą wyższe. Myślę, że następny dobry moment na zakup to dopiero okolice lutego/marca przyszłego roku, aczkolwiek wyższy VAT może trochę namieszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt się tutaj nie zna na sprzęcie. Płyta główna Asrock??? Panowie to dobre do biura ale nie do grania!!!! Karta Palita??? To ci się spali po miesiącu. Za płyte musisz dać co najmniej 300 zł (Gigabyte, Asus). Grafika Gigabyte jest ok. Asrock ma ostatnio bardzo tandetne płyty. Dysk polecałbym ci WD, no chyba że chcesz nagle stracić wszystkie dane bo z Samsungiem to nigdy nie wiadomo. Czasami potrafią działać wiecznie, innym razem wysiadają po miesiącu. Ja bym ci polecał WD. Mam już 4 takie i do tej pory żaden nie padł (jeden ma 7, drugi 5, trzeci 2, 4 ma pół roku). Za 2000 dobrego sprzętu nie kupisz. Musisz na czymś przyoszczędzić albo dołożyć trochę.

Radzę zapoznać się z aktualną sytuacją na rynku sprzętu komputerowego-w ten sposób unikniesz pisania podobnych bzdur. Kolejne takie posty będę usuwał i "nagradzał" ostrzeżeniem.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucać słowa na wiatr to każdy umie. Nie warto się opierać na stereotypach sprzed lat.

1. Płyta główna Asrocka jest w porządku - owszem, nie jest to szczyt techniki, ale na swoją cenę jest bardzo dobra.

2. Karta Palita jest w porządku, nie słyszałem o żadnych problemach z nią.

3. To samo z dyskami Samsunga - to są bardzo dobre dyski. Sam mam dwa HD502HJ i mogę śmiało polecić. A jak już tak przytoczyłeś ile Ci lat trzymają twoje WD to wspomnę, że mam 11-letniego Samsunga i się dzielnie trzyma, jest w idealnym stanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto się nie zna, jak nie ty. Asrock robił słabe płyty parę lat temu, sam posiadam z kiedyś dwie takie, więc była lipa. Ale teraz to jest firmą, która robi już dobre produkty. Samsung choć w 100% nie jest zawodny to WD tym bardziej. Dyski Samsunga są jak dotąd najlepsze, najszybsze i są bezpieczne. A kto mówi, że dyski WD mają się palić, bo jak nie palą się to jest coś z nimi źle. Jak działają to dobrze. Na każdym dysku można stracić nieoczekiwanie dane. Karty Palit nie są złe, choć niektóre gtx 460 od Palita nie mają chłodzenia na sekcji zasilania ale to szczególnie nie przeszkadza, bo grafy działają. Za płytę można dać nawet 5 zł o ile jest w porządku. Cena to nie wszystko, liczy się wykonanie, "osiągi", niezawodność, stabilność itp. A kompa do grania we wszystkie nowe gry na wysokich to można złożyć nawet poniżej 2k. Aby pograć na medium/high ale niższa rozdziałka i już nie wszystkie gry to potrzeba ok. 1300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda odpowiadać na post użytkownika astek87...

Karty Palit nie są złe, choć niektóre gtx 460 od Palita nie mają chłodzenia na sekcji zasilania ale to szczególnie nie przeszkadza, bo grafy działają

Z tego co widzę, to tylko na początku miały chłodzenia na VRM. Wszystkie GTX460 od Palita, które później oglądałem, obyły się bez niego. Mój jest chłodny i daje się dość mocno podkręcić (850MHz na rdzeniu); jedynym mankamentem może być kiepska jakość wentylatora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że słowa rzucam na wiatr:

Zajmuję się serwisowaniem sprzętu od dłuższego czasu. Złożyłem nie jeden komputer. Sprzedałem nie jedną kartę graficzną. Wszystko co napisałem wynika z doświadczenia. Dobra karta graficzna swoje kosztuje. Tak samo jest z płytą.

Asrock robił słabe płyty parę lat temu, sam posiadam z kiedyś dwie takie, więc była lipa.

Chyba odwrotnie, Kiedyś płyty Asrock były modelami na których Asus testował nowe rozwiązania. Były bardzo dobre za umiarkowaną cenę. Jeżeli ktoś nie wierzy niech poszuka w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że słowa rzucam na wiatr:

Zajmuję się serwisowaniem sprzętu od dłuższego czasu.

I takie głupoty [CIACH] a ja się zajmuję testowaniem sprzętu i mam teraz u siebie 4 asrocki i nie ma źle. Fakt pod x58 średnio im wyszły płyty ale pod AMD robią dobre.

Złożyłem nie jeden komputer. Sprzedałem nie jedną kartę graficzną.

bla,bla bla-> nie ma to jak się dowartościować na forum xD

Wszystko co napisałem wynika z doświadczenia. Dobra karta graficzna swoje kosztuje. Tak samo jest z płytą.

No mam spore wątpliwości.

Chyba odwrotnie, Kiedyś płyty Asrock były modelami na których Asus testował nowe rozwiązania. Były bardzo dobre za umiarkowaną cenę. Jeżeli ktoś nie wierzy niech poszuka w internecie.

E, jak? Chyba za młody jestem, żeby pamiętać takie czasy...

Ekhem ... - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASRock nadal sprzedaje badziewne płyty główne, choć ma ich coraz mniej w ofercie. Płyta płycie nierówna... M3A770DE to sprawdzona płyta, polecana od wielu miesięcy. Masa osób ją ma i do tej pory nie spotkałem się z głosem krytycznym od jakiegokolwiek właściciela tej płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASRock nadal sprzedaje badziewne płyty główne, choć ma ich coraz mniej w ofercie.

No jak by nie patrzyć muszę się zgodzić.

Mam teraz u siebie 4 asrocki i są OK, nie jest to najwyższa półka ale jak jest mało kasy to spokojnie można brać ich sprawdzone konstrukcję takie jak ta w temacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt się tutaj nie zna na sprzęcie. Płyta główna Asrock??? Panowie to dobre do biura ale nie do grania!!!! Karta Palita??? To ci się spali po miesiącu. Za płyte musisz dać co najmniej 300 zł (Gigabyte, Asus).

O płytach AsRock już koledzy się wypowiedzieli. Ale kto powiedział że Pality się palą po miesiącu?! Tożto najzwyklejsze referenty, karta jak karta, Asusy czy Gigabyty też się przecież palą, a o nich wypiowiadasz się w superlatywach...

Za płytę muszę dać conajmniej 300 zł. Tja. Za swój komputer dałem [mobo, ram i procesor] 600 zł w serwisie, potem dokupiłem kartę za 200 zł i w Crysisa pograłem na wysokich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumowując. Ten zestaw można śmiało brać ?

Procesor AMD Athlon II X4 640 (AM3/95W) BOX 345,34zł

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 194,99zł

Chłodzenie CPU Zalman CNPS10X PERFORMA 118,12zł

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB 220,99zł

Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5/256b D/H PCI-E 647,44zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB 133,79zł

Nagrywarka DVD Asus DRW-22B2S czarna bulk 83,10zł

Obudowa ATX Midi Gigabyte Luxo M1000 czarna 119,59zł

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W 197,31zł

Nie zmieniać nic ? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podkręcisz procesor, to pograsz w Crysisa, Assassin's Creed 2, GTA4 czy Mafię 2 w wysokich detalach (ale nie koniecznie na ultra/hiper/mega) w "średnich" rozdzielczościach. Zastanowiłbym się na kupnem Phenoma II X4, ale wiadomo-budżet zawsze jest zbyt mały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...