Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BARTi

kodeki

Polecane posty

A ja mam następujący problem: gdy kupiłem nowego kopma pierwsze co zrobiłem to byął instalacja kodeków. Zainstalowałem K-Lite Codec z opcją full wypas, a następnie ściągnąłem sobie kilka bramek z neta. Ku mojemu zdziwieniu obraz był przyciemniony i to w takim stopniu, żę ledwo co dało sie oglądać. Zainstalowałem te "ffshow cos tam" ale to nic nie dało. Nawet mecze przez tv p2p mam przyciemnione :/ . Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku mojemu zdziwieniu obraz był przyciemniony i to w takim stopniu, żę ledwo co dało sie oglądać.

Może to wina sterownika karty graficznej lub też jego źle ustawionych opcji? Proponuję zainstalować na nowo kodeki po poprzednim dokładnym usunięciu starych.

Również mam bardzo dziwny problem. Otóż po wejściu do folderu z moimi filmami co jakiś czas wyskakuje komunikat uniemożliwiający robienie czegokolwiek a jedyna rada to zamykanie wyskakujących non-stop okienek, z komunikatem ->

cozacholeraag9.th.jpg

Jeśli już po pewnym czasie uda mi się dany film włączyć all jest ok. Co to za licho? Ja pierwszy raz spotykam się z tego typu problemem. :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest coś ciekawego niżej w tym komunikacie (bo widzę pasek przewijania z malutkim suwakiem)? zobacz, czy po usunięciu wszystkich kodeków, problem będzie dalej występował - jeśli nie, to wina kodeków.

pamiętam, że kiedyś xvid robił taki numer przy wejściu do katalogu, z włączonym podglądem filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat można przewijać i przewijać :roll: i są tam tylko takie same literki i cyfry.

Ale robi się dokładnie tak jak wspominasz - gdy tylko folder ma zaznaczoną opcję podglądu, lub gdy kliknę na niego prawym myszy. To dobrze jeśli to jedynie wina kodeków, bałem się, że może procesor lub pamięć siadają. Jak tylko znajdę chwilę usunę kodeki i zainstaluje jakieś najnowsze.

Zauważyłem też inną dziwną rzecz - po wejściu do katalogu z dźwiękami Windows czy jakimiś plikami MP3 - po kliknięciu na odświeżanie folderu - zawiesza się Explorer! - tzn. wyskakuje komunikat -> Wystąpił problem...bla bla bla... Czemu? To też wina kodeków? Dodam, że dzieję się tak tylko w niektórych folderach -> głównie tam, gdzie dźwięki mają rozszerzenie .wav…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Private_Arti radze ci tak jak pisał wies.niak odinstalować wszystkie kodeki. Później polecam zainstalować K-Lite Mega Codec Pack 1.63 z tej strony http://www.pobieralnia.pl/plik-433-klite-m...codec-pack.html

Ja kiedyś miałem problemy z kodekami jak wchodziłęm w jakikolwiek folder, w któym znajdował się plik o rozszerzeniu .avi wyskakiwał błąd explorer'a i ten wyłączał się. Mi K-Lite pomogło i mam je do tej pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rady.

Zainstalowałem te kodeki i faktycznie problem z podglądem juz się rozwiązał :P

Explorer wyłącza się jeszcze jedynie po odświeżeniu folderu z plikami .wav. W komunikacie pojawia się jakaś informacja nt. Memory Range -> czyżby coś w pamięci/z pamięcią?

Dziękuję Wam za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu:

Ten problem wystepuje przy nowych detonatorach do karty graficznej

Pojawia sie powyżej wersji 84.21 na kartach nVidii, tez mialem taka wlasnie sytuacje ale teraz uzywam starszych detonatorow i jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie CYRK

Jak dotąd wszystko dzialalo, az nie sciagnalem ktoregos tam odcinka LOST przez DC++. Pojawil sie film w katalogu "download" i chcialem go wrzucic do katalogu z filmami. Niestety po "podswietleniu" pliku od razu wszystko sie zawiesilo i zamknelo mi wszystkie okna. Poinformowalo mnie ze pojawil sie problem z aplikacja i zapytalo, czy wyslac info o problemie.

Przy probie uruchomienia filmu to samo. Gdy probuje go usunac, wyswietla mi komunikat, za program jest uzywany przez inny program lub osobe.

Zdarzylo mi sie juz tak z kilkoma filmami.

Przeinstalowanie win, nie pomoglo. Mam zainstalowanie kodeki w takiej kolejnosci.

1 Codec DIVX4 FULL installer

2 Dshow pack

3 divXpro502GAINbundle

4 ffdshow 20050416

5 klcodec224f

i jak instalowalem ostatni kodec, to pytalo czy napewno, bo cos tam zgrzytalo po drodze. Jednak zainstalowalem na to jeszcze klcodec 244f.

Do tej pory wszystko dzialalo. Jak nie ruszam tego jednego filmu, to pozostale dzialają.

Czy to mozliwe, zeby JEDEN odcinek wymagal innych kodekow, niz pozostale??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś sobie narobił... to tak jakbyś do samochodu trzy silniki chciał wmontować:)

proponuję wywalić wszystko i zainstalować tylko najnowsze ffdshow + ac3 +xvid (www.free-codecs.com).

co do kodeków, to jest fajny programik gspot - powie Ci wszystko o filmie:).

poza tym, jakby co, możesz użyć virtualdub i przekompresować film (o ile program otworzy ten plik).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz. Tylko cały problem w tym, że szukałem winy we wszystkim, tylko nie w kodekach. Dziwiło mnie, że się windows zawiesza i zamyka wszystkie okna.

Co zrobiłem? Godzine temu, na to wszystko zainstalowałem jeszcze nowsze kodeki klcodec285f i poki co, dziala.

jednak dzięki za objasnienia. Przy najbliższej reinstalce systemu zrobie juz porzadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem.

Kiedy odtwarzam niektóre filmy na kompie to głosy aktorów są tak ciche, że niemal niesłyszalne. Inne odgłosy, muzyka etc. - w normie.

Sprawdzalem ten sam film na nnych kompach i wszystko jest OK.

Inne filmy dzialaja bez zarzutu

Używam

odtwarzacza SubEdit PLayer ale sprawdzalem tez na AllPlayerze

Kodeków K-Lite Codec Pack 2.77, ale testowalem tez Codec Pack All In 1 6030..

Ma ktos jakis pomysl ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich, mam dość nietypowy problem i wydaje mi się, że pasuje właśnie do tego działu. Mam na dysku kilka filmów z roszerzeniem .avi. Po włączeniu komputera mogę je sobie spokojnie oglądać używając ALLPlayer'a 2.4. Lecz hdy chciałbym włączyć te filmy za pomocą Winampa to wszystko leci (czas, dźwięk itp.) ale nie ma obrazu, tylko czarny ekran. Po tym, czym kolwiek bym nie próbował odtwarzać filmów cały czas jest czarny ekran. Jeżeli zrestartuję komputer znowu z ALLPlayera działa, agdy włącze z Winapma problem się powtarza.

Używam kodeków K-Liet Mega Codec Pack 1.62 z zainstalowanymi wszystkimi opjcami.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak problem z kodekami, próbowałeś przeinstalować? albo winamp coś miesza. od zawsze uważałem, że winamp jest on muzyki i tylko muzyki:) pewnie dlatego ciągle korzystam z v2.78c :D

poza tym polecam ffdshow.

możesz też używać programu videolan - nie wymaga kodeków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem po zainstalowaniu RealPlayer, a następnie po dodaniu napisów do filmu poprzez program AVI ReComp, pojawił mi się taki problem, że nieważne z jakiego programu otwieram film/filmik to mam czarny obraz, nic nie pomogła odinstalowanie prawie wszystkich programów do odtwarzania filmów i kodeków a następnie zainstalowanie ich ponownie ( instalowałem paczkę kodeków która zwie się klcodec380f) proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...