Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

enology

Wielki problem, ktory monitor 1920x1080 LED 23-24cale ew.22!

Polecane posty

Obserwuje od dluzszego czasu monitory LED, zafascynowalo mnie ze np niewiele pobieraja energii, technologia LED sprawia bogate odwzorowanie barw (no i są lekkie i cienkie).

Nastawilem sie dosyc bardzo na Samsung PX2370 , potem zobaczylem ze pojawilo sie cos takiego LG E2360V-PN -co myslicie o tej matrycy TFT-TN w tym modelu?, ktory wybrac, nie mam pojecia... moge dodac ze niezalezy mi na HDMI bo i tak w komputerze mam tuner satelitarny HD i ogladam wszystko na kompie. Tego LG W2486L-PF jakos niechce, zabardzo jest zabojczy i jakby niepierwszej mlodosci.

Zalezy na dobrej jakosci obrazu, obraz ma byc... przyjemny do ogladania, nie meczacy dla wzroku jak sie da, odpowiednie zakresy regulacji - chodzi o to ze wieczorem ekran monitora ma 'nieswiecic' za mocno tylko tyle ze ma byc widoczny, czytalem ze np monitory niektore maja tylko cztero stopniowe zakresy regulacji albo ze moga byc zajasne mimo ze sie ustawi regulacje na zero i kolory za zywe - niewiele mozna je oslabic przez co taki monitor staje sie meczacy do dluzszego uzytkowania (wieczór)

Pozatym sa jeszcze takie monitory LED jak:

http://www.agito.pl/monitory-led/samsung-2...html?attr=1:614 - ale wlasnie sie okazuje ze ma malo opcji regulacji, mozna wyczytac z jednego komentarza: "Oślepiający obraz"...

IIYAMA E2472HDD - 24cale

SAMSUNG BX2335 - 23cale

Samsung SM BX2240 -21.5cala

BENQ V2420 - 24cale

BENQ ML2441 - 23.6cala

BENQ EW2420 - matryca MVA 2xHDMI DVI 2x1,5W

Acer S243HLblmii - 24cale

Acer S231 HLbd - 23cale

AOC E2236SWA - 21.5cala

DELL PROFESSIONAL P2411H - 24cale

HP x23LED - TFT Active Matrix

HP 2310ei - TFT TN

i jeszcze z kilka niewymienionych modeli...

Ktory wybrac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie zapomnij o LED. Jedyny słuszny wybór to IPS i pochodne, które dają znacznie lepszą jakość obrazu (żywe kolory, wyrażny kontrast, świetne kąty widzenia). LED (poprawnie mówiąc: TFT-TN z podświetleniem LED) im do pięt nie dorasta.

Moja propozycja? http://www.ceneo.pl/7660325

Świetnie wykonany monitor wyświetlający wysokiej jakości obraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to co podales musi powalac jakoscią obrazu (sceny filmowe robią wrazenie), ale biorac pod uwage ze mam monitor 17calowy LG L1720B kupiony okolo 5lat temu to kazdy z tych monitorow przewyzsza jakoscią go, pytanie ktory najlepszy, niechce kupowac nic innego jak LED, a ten co podales ma podswietlenie CCFL? mysle ze jakbym kupił nawet taki AOC za 550zl to byłby sporo lepszy obraz niz w 5letnim LG1720B czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze marketing to nie to samo co rzeczywistość

po drugie monitory z podświetleniem LED nie są takie wspaniałe, jest troszeczkę lepsza jakość światła co daje lepszy kontrast przy jasnych kolorach i prześwietlone (fioletowe) czernie

zgadzam się w 100% z yojo2 w tym przedziale cenowym najlepszym wyborem jest monitor z matrycą IPS

jak możesz to kup:

HP ZR22w ~1100 zł

jeśli ma być taniej to ten podany przez yojo2 lub jego mniejszy brat

Dell U2211H ~950 zł

jeśli wołałbyś koło tych 800 zł to

LG W2220P ~800 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, szczegolnie SAMEdi dopowiedzial do konca, ale juz wybralem, niepomyslalo by sie ze ten monitor ukryty w gaszczu innych okaze sie takim cudem, polecil mi sprzedawca jeden, potem z opisow wywnioskowalem ze to rzeczywiscie cos... , teraz przeczytałem kilka informacji, np tytul arytkulu pewnego: "Nowy monitor BenQ VW2420H Full HD w dobrej cenie", pojawil sie chyba jakies kilka tygodni temu i zaciekawiajaca nazwa innego artykulu: "BenQ latest 24? wonder, the VW2420H, now available in Japan"

w dodatku ma 24cale i kamere wwbudowaną jak sie okazalo!

matryca MVA. a te 8milisekund to chyba prawdziwie i moze byc calkiem niezle. Wybieram! aa cena srednio 970zł

jeszcze jest ten sam drugi z tym ze inny design i dolaczone glosniki i jedno HDMI (razem ma dwa), nazywa sie BENQ EW2420

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten monitor VW2420H i musze napisac ze nie jestem zbyt zadowolony, ogolnie niezle, mozna sie nawet zachwycac obrazem HD, mozliwe ze nawet w tej cenie i przy tej wielkosci ten monitor jest jednym z najlepszych wyborów ale to nie jest to co by sie chcialo miec, obraz na monitorze cos lubi wpadac w taki odcien fioletowo rozowy (moze to jest cecha wrodzona matryc MVA), kolory nie sa zywe, takie wyplowiale, na plycie sa jakies sterowniki, jeszcze ich nie dotykalem no i fabrycznie daja kabel D-sub, zobacze co bedzie po dokupieniu kabla DVI-D dual link, uzyciu plyty dolaczonej do monitora, pobawie sie tez sterowaniem kolorow z karty graficznej i bede mial pelen boraz informacji o tym monitorze

Dobre odwzorowanie kolorow szarosci i czerni, na poprzednim 5letnim LG 17calowym byl z tym problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jestem juz po doglebnym poznaniu monitora, wiem dopiero 3dni uzytkuje, ale juz wszystko z niego wyciagnalem co sie dalo, wiec, po calej zabawie z Dvi-D duallink, sterowaniem z karty graficznej wszystkimi opcjami jak swiatlosc kontrast gama odcien kolorow nasycenie dalo sie uzyskac bardzo ladny obraz, poprzez przesuniecie suwaka barw o nazwie Hue kolory juz niewchodza w róż, jednak co do Dvi-D trudno mi wychwycic czy byl lepszy obraz, teraz mam spowrotem na D-sub i moze nieco jakby lagodniejszy jest obraz.

Pierwsze spostrzezenie bylo negatywne, monitor mial ustawiona swiatlosc na 100%, rozdzielczosc nie byla odrazu ustawiona na pelna, wiec jak zobaczylem te krateczki pixelowe przerazilem sie ze kupilem jakis szajs no ale po ostatecznym ustawieniu wszystkiego jest niezle

To co moge teraz podsumowac, to troche za duzy jednak ten monitor, moglby byc jednak format 16:10 i 22cale bo jest troche taki za dlugi ale moze i ma to zalety, naklejka z windows 7 na podstawce byla przerazajaca nie tyle na poczatku ile przy probie jej odklejania, nie dalo jej sie normalnie odkleic, poszla w ruch beznzyna ektrakcyjna, pozostaly slady, potem denaturat, slady byly dalej, pozniej poszla pasta do karoserii K2 no i wkoncu powstala idealna powierzchnia, z powodu glupiej naklejki troche stresu sie przeszlo ze naruszona zostala powierzchnia, ale wszystko lsni - no wlasnie, monitor ma cos takiego jak fortepianowa lsniaca czern - troche to moze byc denerwujace i matryca troche zabardzo odbija, np mozna w niej zobaczyc firanke w dzien. To na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...