Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Good

Chyba zasilacz mi padł albo coś innego, proszę o pomoc.

Polecane posty

Za dużo to się nie rozpisałeś. ;) Poproszę dokładną konfigurację sprzętową z naciskiem na zasilacz.

Sprawdź również, czy nie poluzował się kabel do monitora, oraz zasilacza.

Wentylatory/Dysk pracują?

Jeśli tak, to zresetuj Bios zworką CMOS (jej umiejscowienie znajdziesz w opisie płyty głównej, lub na necie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale zasilacz jest marki fever lc-8400btx(Pamiętam, że znalazłem go na czarnej liście zasilaczy)

Procesor, to Core 2 Duo e7200

Karta graficzna, to GF 8500GT 512 ram

Reszty niestety nie pamiętam. Dysk i wentylatory pracują.

Próbowałem resetować Biosa, ale to nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja miałem problem z zasilaczem musiałem odczekać 10 min zanim mi się komputer zaczął uruchamiać. Sprawdz czy uruchomi się po 10-15 min. Jeśli tak to masz zasilacz do wymiany.

Jeśli to nie pomoże to proponuje tak jak kolega wyżej spradzanie części. Może zacznij od podłączenia kompa do innego monitora (telewizora) i odwrotnie - monitora do innego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości podłączenia innego zasilacza ani dysku :/ Ale chyba niedługo zaniosę kompa do sprawdzenia. A nie wiem czy może to coś istotnego, ale gdy uruchamiam kompa jest tylko ten długi pisk, a czytałem gdzieś, że jak nie ma krótkiego pisku, to znaczy, że jakiś podzespół jest uszkodzony, ale nie pamiętam jaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm....dla mnie może być problem który może się składać z następujących czynników?

Pierwsza myśl jaka mnie nachodzi to czy ten zasilacz nie ma uszkodzonych wejść(Sata,moleks)

Bo z mojego doświadczenia z takimi przypadkami się spotkałem nie 1 raz

Bo jak opisujesz co robiłeś przez innych co koledzy ci dyktowali za pomysły ciekawe to powiem ci że najczęstsze powody które ja znam są o tuż i takie:

1. płyta główna-czemu iż to może być powodem-płyta główna może mieć wiele uszkodzeń. które spotkałem podczas szukania takich problemów między innymi

mostek dolny może ci paść bądź mostek górny zależy od stanu jaki posiadasz dany model płyty głównej

2.zasilacz-nie za częsty to jest przypadek ale głownie się wiąże z przyczynami które każdy z was zna może i większości która może ich też nie znać- ale to jest skierowane do kolegi:P

więc możesz mieć w zasilaczu wejścia uszkodzone jak (SATA,MOLEKS)

No i usterka konkretna czyli spalenie się zasilacza

3.Kości ram- też są powodem i spotkałem się z tym że komputer nie pokazywał obrazu po przez uszkodzenie się kości.

sprawdź czy też nie masz tego typu problemu między innymi przekładając kości pojedynczo do wejść które posiadasz.

4.karta graficzna- z nią są różne jaja jakie widziałem bez kitu. jeżeli chodzi o kartę graficzną możesz mieć wejście DVI bądź CRT uszkodzone. jest to możliwe uwierz mi:) sprawdź też jej układ chłodzenia w jakim jest stanie? i też stan karty w jakim stopniu się nagrzewa podczas odpalenia komputera

Takie bym ci powiedział najczęstsze czynniki spowodowane które są tego powodem że obraz ci się nie pokazuje..

puki co tyle mogę ci napisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...