Skocz do zawartości

King's Bounty: Legenda - problem z grafiką


Polecane posty

Nie wiem czemu, ale w różnych odstępach czasowych gra mi "mryga" na czarno - wygląda to tak, jakby miała problem z załadowaniem odpowiednich tekstu. Nie jest to może jakiś tragiczny problem, ale zaczyna mi przeszkadzać, szczególnie, że gra się wtedy na chwilę wiesza.

Mój komp:

Windows 7

Dual Core 2,6GHz

2 GB RAM

512 MB w karcie, GeForce 8800 GT

Miał już ktoś coś podobnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak, że ekran mryga na początku i po załadowaniu gry. Po minucie przechodzi. W innym temacie znalazłem info, że to może być wina niedawno zaktualizowanych sterowników od grafiki. Tyle, że problemy dotyczyły posiadaczy Radeonów. Ja testowałem swoją kartę na sterach 10.8 i 10.9 z najnowszym DX i nic się nie zmienia. Ktoś pisał, ze na sterach sprzed roku działa ok. Co ciekawe premierówka, którą też mam nie sprawiała problemów. Była upatchowana do wersji 1.7. Najważniejsza różnica to brak DRM i dlatego zainstalowałem wersję z CDA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam konfig jak w stopce i też zauważyłem kilkukrotne jakby "mrygniecię" ekranu na czarno, a raz (podczas walki) na jakieś 2 sekundy zniknęło niemal wszystko - poza kilkoma obiektami i interfejsem.

Może to coś z GeForce'ami jednak?

Drajwery mam najnowsze, instalka oczywiście z najnowszego CDA. Wszystkie ustawienia na maxa nawet AA x 8 - być może tutaj coś przegiąłem... Ale zasadniczo poniżej 60 FPS nie schodzi (zdziwiłbym się...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam konfig jak w stopce i też zauważyłem kilkukrotne jakby "mrygniecię" ekranu na czarno, a raz (podczas walki) na jakieś 2 sekundy zniknęło niemal wszystko - poza kilkoma obiektami i interfejsem.

Może to coś z GeForce'ami jednak?

Drajwery mam najnowsze, instalka oczywiście z najnowszego CDA. Wszystkie ustawienia na maxa nawet AA x 8 - być może tutaj coś przegiąłem... Ale zasadniczo poniżej 60 FPS nie schodzi (zdziwiłbym się...)

Zainstaluj po prostu starsze sterowniki, choćby z numerkiem 197, mi pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam konfig jak w stopce i też zauważyłem kilkukrotne jakby "mrygniecię" ekranu na czarno, a raz (podczas walki) na jakieś 2 sekundy zniknęło niemal wszystko - poza kilkoma obiektami i interfejsem.

Może to coś z GeForce'ami jednak?

Drajwery mam najnowsze, instalka oczywiście z najnowszego CDA. Wszystkie ustawienia na maxa nawet AA x 8 - być może tutaj coś przegiąłem... Ale zasadniczo poniżej 60 FPS nie schodzi (zdziwiłbym się...)

Zainstaluj po prostu starsze sterowniki, choćby z numerkiem 197, mi pomogło.

Obawiam się, że tamte nie obsługują GeForce'ów 400...

W innych produkcjach nie zauważyłem podobnych problemów - może da radę z tym żyć jak nie będzie zbyt często :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwują te anomalie graficzne, np mrugnięcie ekranu, po wyłączeniu synchronizacji, nawet coraz więcej i gorszych anomalii dostawałem. Raz podczas wejścia do bitwy/walki nagle jednostki były w innym miejscu a paski życia były w innym miejscu-pomogło wyjście do pulpitu i powrót do gry. Mam to samo co wyżej tutaj opisują, mruganie ekranu czyli czarny ekran się pokazuje, mam kumpla który też gra w legendę(ale tutaj chyba nie ma z cda:/) i on ma 8800 geforca i mówi mi że jemu jedynie czasem z gry wychodzi z jakimś błędem, albo sterowniki, albo gra nie lubi geforców gtx 4XX :/ A ja dla legendy kupiłem CDA, bo kumpel mi o niej opowiadał a że lubię HoM serię to i ta grę chciałem zagrać, brakuje tylko princessy do pełni szczęścia:P

Tylko że w innych grach nie ma problemu z takim czymś, więc raczej po prostu coś gra jest źle zoptymalizowana.

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chyba nowe stery do kart gryzą się z Legendą albo na odwrót. U mnie na HD 5850 też to występuje, więc to niekoniecznie jest związany tylko z GF. Jeśli kogoś zainteresuje, to otrzymalem informację, że na radeonach działa normalnie na sterach sprzed roku. Są to catalysty 9.10.

Ten problem dotyczy w sumie tylko wersji z CDA, bo na premierówce w tej samej wersji( 1.7) nie było takich akcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To później zainstaluje sterowniki z płytki od geforca, bo mam iplusa i tylko edge, o sobie nie ściągnę tyle MB bo nie będę czekał wieczność, a do tego mi modem rozłącza się, więc może mi szlag trafić plik. Zobacze, co da się z tym zrobić, gram od nowa bo magiem to tak na próbę grałem a teraz wojownik opwni all .:)

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć? Nie, to jest niemożliwe.

A co do patcha... ktoś tutaj powiedział o 1.7... tylko, że wersja z CD-A też jest 1.7. Hmm... czyli z tym nic nie zrobimy.

Mam więc pytanie do osób, które kupiły Legendę w sklepie - czy w porównaniu do wersji z CD-A działa wam bez błędów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chciałem poinformować że po wgraniu nowych sterowników 260.89_desktop_win7_winvista_32bit_international_whql jak na razie przez kilka dni po kilka godzin sesja gry, nie mam już tych anomalii graficznych nawet po alt+tab itd. Długo nie grałem w grę, ale ostatnio z kilka dni wchodziłem do niej bo trzeba przejść i o dziwo nie ma problemów z grafiką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...