Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

slimshady

FIFA 11 - zacina sie

Polecane posty

Ludzie, ludzie, ludzie... Tłumaczyłem to już trzy razy na tym forum.

O dziwo, gra ma problem z płynnością jeśli w tym samym czasie działają jakiekolwiek aplikacje korzystające z internetu. Wszelkie komunikatory, scroblery last.fm, przeglądarki, antywiry muszą zostać wyłączone na czas grania, a najlepiej w ogóle odłączyć się od internetu. Podobno patch 1.01 ma naprawić problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x1600 i czekam na patcha. Sprawdz czy twoja karta obsluguje Pixel Shader 3.0, jesli tak to najlepiej rob to co ja, wyluzuj i poczekaj :wink:

tak obsluguje pixel shader 3

Wiem jak zrobic zeby sie nie cielo, w kazdym razie mi to pomoglo:

Odpalamy grę => Wciskamy kombinację klawiszy Ctrl+ Alt + Del => Przechodzimy do zakładki procesy=> Szukamy na liście procesu o nazwie: "fifa.exe"=> Klikamy na nim PPM => Wybieramy opcję "Ustaw priorytet" => Jeśli mamy zaznaczony "Wysoki" to zmieniamy na "Normalny" => Potwierdzamy komunikat i wracamy do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koledzy mam z kolei inny problem z grą, wszystko chodzi genialnie na najwyższych detalach i wogóle się nie zacina. Ale gdy kamera zmienia się na inną naprzykład przy powtórkach lub gdy pokazuje niebo, publiczność ogólnie inne rzeczy niż piłkarzy i mórawe to z grafiką dzieje się coś dzwinego. Jakby nakładały się nie te tekstury co powinny, czyli naprzykład jest piłkarz w połowie normalny, a w połowie nie ma tekstur tylko szary odcień tekstury. Ale zaznaczam że nie tnie mi się ani razu podczas grania i tego błędu fifa, tylko właśnie takie rzeczy sie dzieją, Ale jak pojawia się znowu po powtórce normalna kamera od góry to wszystko wraca do normy. Troche trudno to wytłumaczyć ale mam nadzieje że mnie zrozumieliście.

Byłbym wdzięczny o jakiąkolwiek pomoc bo nie po to kupiłem oryginalną gre żeby teraz się z nią męczyć, poprostu EA poleciało po bandzie i to ostro.

Z góry dzieki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: wyszedł patch 1.01. Zaraz zainstaluję i zobaczę czy coś zmienił, jeśli tak, to czy na lepsze, czy na gorsze :P

Po drugie: kolego wyżej, sprawdź, czy Ci się karta nie grzeje za bardzo, ponadto najnowszy DX 9.0c, najnowsze drivery, no i ten patch co wyżej najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodziło wszystko ładnie,zainstalowałem i się czasami tnie.W ustawieniach gry jest nowa opcja,byłą tylko synchronizacja pionowa a teraz jest druga "że skacząca animacja dla kart ATi"coś w tym stylu,trzeba ją chyba włączyć,ja mam Nividia więc jej nie włączałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Pentium 4 3.0 GHz, 2GB ramu i Radeonie HD5670 HIS 512MB tnie tak, że nie można normalnie grać... Porażka z tą Fifą. Możecie wierzyć, lub nie, ale na tym sprzęcie (a procesor swoje lata ma) GTA4 i Dirt2 działały lepiej na średnich detalach niż ta Fifa na niskich. Jak odpalę kompa, to spróbuję waszych rad :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodziło wszystko ładnie,zainstalowałem i się czasami tnie.W ustawieniach gry jest nowa opcja,byłą tylko synchronizacja pionowa a teraz jest druga "że skacząca animacja dla kart ATi"coś w tym stylu,trzeba ją chyba włączyć,ja mam Nividia więc jej nie włączałem.

Faktycznie, po zaznaczeniu tej opcji na HD5850 juz mi nie tnie. Dzieki, bo po zainstalowaniu patcha nie patrzylem czy doszly jakies dodatkowe opcje w konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem patcha, zaktualizowłem sterowniki, włączyłem tą opcję dla kart ATI i nic to nie dało. Najlepsze jest to, że gra działa tak samo zarówno na najwyższych, jak i najniższych detalach. Chyba trzeba czekać na kolejne patche, może wreszcie poprawią to, co spartolili :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie problemu z FIFA 11, przynajmniej u mnie zadziałało. W panelu sterowania invidia w tych głównych opcjach co lewituje ten znaczek firmowy trzeba zmienić opcje na sterowane przez aplikacje. Bo ja zawsze wszystkie opcje ręcznie pod siebie w sterownikach ustawiałem. Teraz jak to zmieniłem to FIFA 11 śmiga u mnie na najwyższych detalach w rozdziałce 1440x900. Wcześniej mi się nie zacinało tylko te artefakty wyskakiwały, czyli u mnie problem rozwiazany i była to wina sterowników, a raczej złych ich ustawień. Może wam też to pomoże.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...