Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klej7

Monitor do 1500 zł

Polecane posty

Polecam te Monitory:)

Benq G2420HDBL

LG W2486L-PF

Benq G2420HD

Mając budżet 1500zł kupowanie monitora z matrycą TN jest nieco dziwne.

SAMEdi swojego czasu polecał HP ZR24W - powinien być bardzo dobry. Ma matrycę IPS, więc jakością obrazu bije każdą TN-kę na głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zawodowym graczem, ale uważam, że teraz kiedy są monitory o czasie reakcji 2ms to 7 to chyba trochę dużo.

I jeszcze mnie ciekawi czy przy takim czasie nie będzie trochę mulić przy graniu.Bo sam monitor bardzo mi się podoba tylko to jest jeden problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie mulić. 7ms to jeszcze nie jest spory czas reakcji, widoczne będzie co najwyżej w Windowsie przy przesuwaniu okien czy w starych grach o jednolitych kolorach (np. emulatory starych platform). Przy czym jest to tylko widoczne, w żadnym stopniu nie denerwuje. A w nowych grach czy filmach jest to kompletnie niezauważalne. W zamian otrzymujesz o wiele wyższą jakość obrazu (kolory, kontrast, kąty widzenia) niż w przypadku monitorów z matrycą TN (które mają właśnie wyśrubowany czas reakcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam jeden monitor z matrycą TN (Belinea b.display 2_22", czas reakcji 5ms) i drugi z matrycą MVA (LG L245WP, czas reakcji 8ms).

Różnica w czasie reakcji nie jest widoczna, a w jakości obrazu jest dosłownie kolosalna. Do tej pory pamiętam jak ogromne wrażenie na mnie zrobił ten LG przy zakupie, szczególnie że dostałem go za bezcen (800zł za w pełni sprawny powystawowy model ze sklepu na gwarancji). ;) Matryce IPS i jej warianty są również bardzo dobre. Przy takim budżecie nie ma co się w TN/LED (nie mylić z OLED) pakować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. a co wy na ten monitor panel LCD IIYAMA B2409HDS-B1

nie będe się powtarzał że to TN tylko dopisze jeszcze że ta seria ma bardzo wysoki input lag, co bardzo przeszkadza w szybkich grach

A tak z ciekawości pytam jaki wy macie czas reakcji i jaką matryce.

obecnie w domu używam:

LG M237WDP matryca TN, rzeczywisty czas reakcji ~18 ms

Epson EB-W7 matryca LCD, czas reakcji nie wiem

tego HP możesz podłączyć do xboxa przez kable HDMI-DVI lub przejściówką HDMI-DP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...