Skocz do zawartości

PS3 i X-Fi Titanium - brak DTS i DD 5.1


k4cz0r

Polecane posty

Kontynuacja mojego poprzedniego problemu. Kupiłem X-Fi XtremeAudio, żeby podłączyć PS3 pod moje głośniki [Logitech X-540]. Niestety nic mi po tym, bo Audio nie obsługuje DD ani DTS więc byłem skazany na stereo. Mając takie głośniki przez 2 lata zbyt się przyzwyczaiłem do bzyczenia kul za plecami i dźwięku 5.1 więc prędzej lub później musiałem kartę wymienić na przez wszystkich polecaną X-Fi Titanium. Zmieniłem...i nic. Karta podłączona, sterowniki najnowsze zainstalowane, enkodery DD Live i DTS Connect zainstalowane i włączone a DTS i DD jak nie było tak nie ma. Jedyna różnica, że na X-Fi Audio podczas gdy powinno coś grać, było bzyczenie. Teraz po prostu jest cisza...a dźwięki są tylko w menu PS3. Co jest znowu ?!?! Czyżby 300 zł wyrzucone w błoto ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Połącz wyjście optyczne PS3 (Optical OUT) do wejścia optycznego (Optical IN) karty. (to jak sądzę już zrobiłeś, ale tak w razie czego piszę)

2. Ustaw wyjście audio na PS3 na Optical.

3. Ustaw wyjście karty dźwiękowej na analogowe, a wejście na cyfrowe.

Napisz, czy to działa. Jeśli nie, to będziemy szukać dalej, w każdym bądź razie większych problemów być nie powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt numer 3 nie bardzo rozumiem...gdzie to ustawić ? A punkty numer 1 i 2 są raczej oczywiste, bo jak pisałem, dźwięki w menu mam [a tam jest stereo], lecz gdy gra już włącza swoje dźwięki w Dolby to jest cisza. Ważna sprawa być może, w ustawieniach dźwięku w Windowsie, pasek głośności Digital-In jest bez przerwy na max nawet gdy nic nie powinno grać [ screen, bo troszke tak nie jasno może wytłumaczyłem]. Gdy gra jest wyłączona pasek zachowuje się normalnie, czyli skacze razem z dźwiękami. Tu nieustannie na górze...

EDIT: Aha, no też zapomniałem. W screenach z Console Launchera zauważyłem że wszyscy mają dodatkowe zakładki Dolby Digital EX i DTS-ES...mnie ich brak. U mnie CSL wygląda tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak...działa Dolby Digital Plus [Zabójcza Broń - DVD], ale gdy włączam DTS [Kabaret Ani MruMru :) Jedyny prawdziwy DTS jaki mam na DVD] to nie ma kompletnie dźwięku ani żadnego loga w WMP.

EDIT: Działa DTS jednak....ale w PowerDVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal (albo znowu?) jest coś nie tak ze sterownikami do Windows 7. Spróbuj na innej wersji sterowników, jeśli nie pójdzie, to jeszcze można spróbować jakichś alternatywnych. Ale najpierw sprawdź te od Creative'a, jak nie pójdą, to napisz.

[edit]

Jaką wersję sterowników instalowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które masz na myśli ? Bo sterowników oficjalnych jest od cholery, a z nieoficjalnych najlepsze opinie [specjalnie dla Win7] słyszałem o Daniel_K Support Pack 2.0 . Próbowałem na tych z płyty [nie wiem konkretnie jakie, na pewno dość stare] oraz najnowsze [2.17.8]. Spróbuję te tego Daniel'a i dam znać.

EDIT: Niestety, Support Pack nic nie dał, identycznie [tutaj wersja sterownika: 2.17.0007.10].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu jest problem...powinno być tak i tak, a u mnie jest tak, czyli w ogóle brak zakładki Decoder, i nie mogę zmieniać opcji w Input Settings.

A z ciekawości, czy może to być wina złego czytania danych karty czy coś ? Bo karta siedzi w gnieździe PCIe x16 gdzie wcześniej była grafika [mam jeszcze drugie x16 (z prędkością x8) i normalne x1, lecz nie mogę wsadzić do x1 bo kabel Toslink nie sięgnie do PS3]. Everest nie pokazuje mi konkretnego modelu, nie widzi tez pamięci X-Ram [którą przeciez karta ma tam chyba 16 mb].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem najpierw każdy możliwy soft Creative z panelu sterowania. Potem tym programem, ale coś tych wpisów w rejestrze coś nie może usunąć [ale usunął sporo plików]. Mimo wszystko spróbowałem i niestety dalej to samo. Wątpie, że to coś da ale jak wrócę ze szkoły [16:00-17:00] spróbuję wsadzić kartę do drugiego komputera gdzie jest Vista. Może wina systemu właśnie ? [ale wolałbym być pewien, bo nie chcę na darmo odinstalowywać systemu i instalować XP].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w Trybie Awaryjnym też nie daje rady usunąć tych wpisów. Płyta: AsRock A785GXH/128M.

EDIT: Może po prostu format zrobić ? Na partycji systemowej znikło już 40GB a tam nigdy nic nie ma prócz programów [których i tak za wiele i zbyt "ciężkich" nie mam], więc prędzej lub później zrobię. Chyba, że masz inne pomysły...

EDIT2: Wsadziłem kartę do kompa ojca [Athlon X2 4200, 2GB DDR2 Geil, Gigabyte...nie kojarzę która, ale ma bodaj AM2+, DDR2 1066, jedno PCIe x16] i tu jest identycznie. Brak zakładki Decoder, w SPDIF I/O też tylko Default, więc wina musi leżeć po stronie sterowników albo samej karty [czytałem, że OEMy mają zablokowane dekodowanie DTS i DD przez brak licencji dla OEMów....czyżby....? ].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z tego co widzę wszystkie karty Titanium mają odblokowany DTS (to jest blokowane na poziomie sterowników, a te są takie same). Tak spojrzałem sobie na oprogramowanie beta na stronie Creative i sądzę, że już wiem gdzie jest problem.

Wejdź na tą stronę. A następnie ściągnij i zainstaluj

Creative Console Launcher (Beta) 2.61.49. Z tego co jest napisane po kliknięciu Show Details obok wynikałoby, że to to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, też tak myślałem. To jest DTS Connect...to odpowiada za kodowanie DO sygnału DTS. Coś w stylu odpowiednika CMSS-3D [sprawdzałem i działa, z nieco lepszym skutkiem niż CMSS (lepsza jakość jest na tylnych satelitach) ale zbyt cicho]. U mnie brak zakładek Dolby Digital EX i DTS-ES [takich jak tutaj.

Zresztą, co miałby Console Launcher do tego, co jest w Audio Control Panel [jak w poradniku na stronie Creative dot. konsol].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rację, napisałem do supportu Creative i dostałem odpowiedź:

Posiada Pan kartę dzwiękową w wersji Bulk/OEM.

Wersje tych produktów sa tańsze, ponieważ sprzedawane są bez opakowania i wsparcia technicznego ze strony producenta. Za wsparcie techniczne karty w wersji OEM/Bulk odpowiedzialny jest sprzedawca wraz z dostawcą, w przypadku wersji OEM ? integrator systemów komputerowych. Nie jesteśmy w stanie rozwiązać każdego problemu pojawiającego się przy pracy z tymi produktami, ponieważ nie posiadamy dla nich dokumentacji technicznej. W takich przypadkach proszę zwrócić się po pomoc do sprzedawcy /dystrybutora / integratora systemów komputerowych.

Karty w wersji BULK/OEM nie są testowane z oprogramowaniem i sterownikami Creative dla kart w pełnej wersji, które dostepne są dla naszych klientów na naszych stronach internetowych.

Na naszych stronach znajduję sie tylko oprogramowanie i sterowniki dla pełnych wersji produktów.

O pomoc w sprawie problemow ze sterownikami dla produktu Bulk/OEM proszę zwrócic się do sprzedawcy/dystrybutora.

Czyli mam jakąś skopaną wersję karty. :/ Więc nie pozostaje mi nic innego chyba jak ją sprzedać i kupić np. , która jest wersją BOX.

Bo gwarancja chyba by nie obejmowała takiego problemu ? To widać nie koniecznie problem samej karty a sterowników.

EDIT: Spróowałem tego, niestety to nic nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni napisali tylko tyle, że nie oferują wsparcia dla tych kart oraz, że ich sterowniki nie muszą na nich działać. Jednakże znam osobę, która ma tą kartę w wersji OEM właśnie i u niej to działa, choć używa ona XP (i jak znam życie jakichś dziwnych sterowników), więc to też może mieć znaczenie.

No nic, skontaktuj się ze sprzedawcą tak, jak zasugerował support Creative, może jeszcze oni będą mieli pomysł jak to naprawić. Jeśli stwierdzą, że się nie da, to sprawdź opis produktu na ich stronie, jeśli jest tam napisane, że obsługuje te technologie (a zapewne jest), to towar jest niezgodny z umową, czyli możesz walczyć ze sprzedawcą.

PowerDVD jak sam napisałeś działa, czyli to nie jest ograniczenie sprzętowe. PowerDVD używa własnego encodera Dolby i dlatego działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione tutaj na Allegro. I racja, nie wspomniane jest jaka to wersja karty - Bulk/OEM czy BOX a opis ściągnięty ze strony Creative [czyli całe zdanie o DTS i Dolby] oraz w tabeli Obsługiwane standardy: DD-EX oraz DTS-ES. Cóż, napiszę, że według opisu aukcji karta powinna obsługiwać formaty ale jednak nie działa a support Creative twierdzi, że to wina producenta.

Mówisz, że na XP działa u kogoś...może zrobię może format na drugim komputerze i wtedy powinienem mieć 100% pewność czego to wina. Jeżeli nawet na XP nie będzie działać, to karta musi się gryźć ze sterownikami [czyli jakaś wadliwa wersja], jak będzie działać...skopane sterowniki pod Vistę/7. Co ty na to ?

EDIT:

Witam

W poniedziałek spróboje sie skontaktówac ze swoim dystrubutorem na temat tej karty, bo szczerze mowiac nie testowalismy tej karty i trudno mi powiedziec czy faktycznie jest ta karta uszkodzona czy może tej funkcji nie ma, opisy bierzemy od nich wiec moze cos sie dowiem, wrazie co dam znac co do tej karty w razie niezgodnosci przyjmiemy zwrot tej karty i oddamy pieniądze

Pzodrawiam

Odpowiedź od sprzedającego....także czekam i dam znać jak dostanę jakąś wiadomość. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc z formatem jest trochę roboty, a znając zdolności Creative'a jeśli chodzi o sterowniki to to nie musi pomóc (czasem trzeba trafić w wersję). Inna sprawa, że czasem mają nieaktualne sterowniki, co widać jeśli porówna się wersję plików sterownika od nich i Auzentecha (korzystają z tych samych bazowych sterowników). Tak jakby coś, to znajomy nie używał sterowników od Creative'a, tylko jakichś zmodowanych, ale nie wiem teraz których dokładnie. Poczekaj lepiej na to, co napisze sprzedawca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz nie będę nic robił, poczekam do poniedziałku co odpowiedzą. Ijakbyś mógł się dowiedzieć jakich sterowników używał kumpel, to byłoby miło. :) A nawet zmodowane muszą mieć podstawę oficjalnych tylko właśnie są zmodyfikowane [jak np. te PAXa].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem małe info. Gadał z dystrybutorem, to powiedzieli mu, że to jest ta sama karta co w wersji BOX i dał im mój numer i oddzwonią. A koleś sam sprawdził u siebie te karty i na XP też mu brak tej zakładki. Będę czekał na telefon, chociaż wątpie, że coś poradzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...