Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zaqwsxcde1

Rozwiązany: Po skanowaniu Avastem w systemie nie pokazuje się zawartość pulpitu.

Polecane posty

No to tak włączyłem skanowanie w Avascie włączyłem jakąś grę laptop się zawiesił zresetowałem go ale gdy pokazuje się pulpit widać tylko tapetę i kursor.

Komputer reaguje tylko na machanie kursorem nie pokazują się żadne ikony ani pasek na dole laptop nie reaguje też na skróty klawiszowe ( F4+alt , ctrl+alt+del ).

Wie ktoś może w czym problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system? System w trybie awaryjnym działa prawidłowo?

Tak na moje oko Avast! wyrzucił jakiś ważny plik systemowy, bo stwierdził, że jest zagrożeniem. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbowałbym trybu awaryjnego (naciskach F*8 podczas ładowania systemu), jeżeli zaskoczy to przywracanie systemu do punktu PRZED zainstalowaniem gry.

wygląda to na uszkodzonego explorera, proponuje wystartować komputer z płyty WinXp, następnie Enter aby rozpocząć nową instalacje, wtedy instalator poinformuje Cie iż znaleziono instalacje i w celu jej naprawy wciskasz klawisz R. Instalator podmieni uszkodzone pliki i (teoretycznie:) ) będzie dobrze.

jeśli nie, postąp jak wyżej, ale niaciśnij R na samym początku, gdy instalator wyświetli komunikat "aby naprawić istniejącą instalacje win xp...". Potem spróbuj naprawić Explorer`a korzystając z konsoli odzyskiwania i polecenia:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

gdzie X to litera napędu (źródło: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?ti...5&pid=86939 , zajrzyj pod ten adres, są tam inne polecenia, które mogą Ci się przydać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czuję, że nie musi, bo skoro autor pisze o notebooku oraz o tym, że nie ma płyty, to oznacza zapewne tyle, że Windowsa ma tylko na partycji Recovery. A w takim przypadku tego, o czym piszesz się nie da zrobić. Właśnie ściągam Avasta, jak go zainstaluję na wirtualnej maszynie, to sprawdzę jak się dopchać do jego kwarantanny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również o czymś takim myślałem, niestety jednak nie mogę znaleźć katalogu kwarantanny Avast!, a więc najprawdopodobniej pliki są szyfrowane i niczego nie da się z tym zrobić z poziomu zewnętrznego systemu. Jedyne co mi przychodzi w tym momencie do głowy to właśnie instalacja nakładkowa, tylko, że nie masz płyty z Windowsem, co stanowi problem. Wciśnij podczas uruchamiania systemu F8 i zobacz, czy nie ma tam opcji, żeby Windows się nie resetował po awarii. Jeśli jest to ją wybierz i zobacz co jest na Blue Screenie. Jeśli nie ma, to popytaj znajomych, może ktoś ma płytę z takim samym Windowsem, jakiego Ty masz i Ci ją pożyczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszyfrowałem (mniej więcej) co tam pisze wyszło coś takiego:

"Pojawił się problem i system Windows został zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz błędu stop ponownie uruchom komputer.Jeśli ten ekran pojawi się ponownie wykonaj następujące kroki:

Sprawdź czy na komputerze nie ma wirusów wszelkie nowe oprogramowanie dyski twarde i kontrolery dysków sprawdź aby upewnić się że jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany uruchom program ( tego nie odczytałem ale zaczyna się chyba na C i ma 5 liter ) /F Aby sprawdzić czy dysk twardy nie jest uszkodzony następnie ponownie uruchom komputer

Informacje techniczne:

***Stop: 0x00000078 (0xF7BE1528,0x(0000034,0x00000000,0x00000000)

I jak pisałem na początku normalnie można było się zalogować i pojawiał się pusty pulpit dopiero jak w Biosie wziąłem Deflauts Setup ten ekran zaczął się pojawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak jest ustawiony tryb pracy kontrolera dysków (najprawdopodobniej będzie to coś ze słowem SATA w nazwie). Może to się przestawiło przy resecie BIOSU. Jeśli nie masz zainstalowanych sterowników do kontrolera w systemie, to należy to przestawić na IDE. Jeśli masz to AHCI, lub SATA.

Ten program, o którym mowa na BSODzie to chkdsk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...