Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michal089

Słuchawki do grani i słuchania muzyki

Polecane posty

Witam,

chciałbym się Was poradzić jakie słuchawki najbardziej nadają się do (zarówno) słuchania muzyki i grania. Wiem, wiem było takich tematów dużo, ale często nieaktualnych. Ja jednak wytypowałem 2-4 słuchawki:

głowne typy:

-SENNHEISER HD 202 (allegro), SENNHEISER HD 202 (cokupic.pl)

-PHILIPS SHP2700 (allegro) , PHILIPS SHP2700 (cokupic.pl)

opcjonalnie:

-AKG K 512 (ceneo.pl), AKG K 512 (cokupic.pl)

-SENNHEISER HD 201 (allegro.pl) , SENNHEISER HD 201(cokupic.pl) (bądź edycja SENNHEISER HD 201 GAME)

Mikrofon nie gra roli, ponieważ zdecydowałem się kupić zalman'a (niektore słuchawki na allegro mają już go w ofercie). Najbardziej przypadł mi do gustu prodókt Philips'a , pod względem design'u. Jednak czytałem dużo o sennheiser hd-202, i podobno maja najlepszą jakość dźwięku. Głównie chodzi mi właśnie o jakość, a nie o design.

Proszę o podpowiedź.

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zły dział na ten temat, ale pewnie Moderatorzy przesuną go do odpowiedniego, dlatego napiszę już teraz bo przesunięty zostanie cały temat więc nie ma sensu na czekanie na Moderatorów.

Proszę raportować, jeśli temat znajduje się w złym dziale.-org

HD 202 dźwiękowo są gorsze od HD 201, a te z kolei od SHP 2700. Główną wadą jest za duży bass (choć niektórzy lubią go). W K512 będziesz miał większą izolację niż w SHP 2700, jednak nie wiem jak jest z ich brzmieniem i konstrukcją. Co do SHP to konstrukcja jest niezła poza mocowaniem głośników, przez co przy zbyt dużej manipulacji pałąkiem mogą one odpaść. Dla mnie są one wygodne no i zaletą jest to, że kabel jest doprowadzony tylko do jednej strony słuchawek, ponadto materiał wyścielający głośniki jest przyjemny w dotyku. Sam kabel jest mocny i długi, może wytrzymać naprawdę dużo.

Nie podałeś przedziału cenowego oraz długości kabla jaką powinny mieć słuchawki jakie chcesz kupić. Jeżeli cena jest w przedziale do 150 zł to wybór pozostaje pomiędzy:

- SHP 2700 (w przypadku, gdy potrzebujesz słuchawek z długim kablem)

- KOSS UR40T (jako słuchawki z krótkim kablem).

Modele te też różnią się barwą dźwięku. SHP ciepłe, KOSS zimne. W grach nie wiem co będzie się sprawować lepiej, ale wielu poleca KOSS'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedział cenowy do 100zł (oczywiście jeśli słuchawki będą droższe o te 20-30 zł to nie robi różnicy)

Czytałem, że HD 202 są lepsze od SHP2700. Czyli mam wybierać między SHP2700, a UR40T. Tych 2. nie mogę znaleźć na allegro, ani ceneo (może źle szukam). A jeśli chodzi o kabel to długość nie jest ważna dla mnie (powiedzmy średnio-krótki).

edit:

a już mam (chodzi ci o Koss UR-40 - bez dopisku T)?. shp2700 mają ładniejszy design.

A nie wie może ktoś które z tych słuchawek nadaje sie bardziej do grania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 130 zł znajdziesz oba te modele.

Nie wiem, gdzie wyczytałeś że SHP są gorsze od HD 202, no ale pewnie były to słowa jakiegoś fanboya Sennheisera.

SHP możesz zamówić, np. w tym sklepie (który osobiście polecam)

http://www.techsklep.pl/advanced_search_re...&button.y=0

a KOSSy masz tu:

http://www.mp3store.pl/article/koss-ur40t-...2974002041.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 1,2 m kabla ci starczy to bierz KOSS'y. Nie znam osoby, która narzekałaby na to jak grają. Jedyne uwagi co do UR40T tyczą się ich wykonania (wygląd tanich chińskich słuchawek, oraz cienki krótki kabel).

SHP 2700 to można powiedzieć, że najlepsza dla nich alternatywa (biorąc pod uwagę przedział cenowy), w przypadku jak ktoś nie ma jak użytkować słuchawek z krótkim kablem. Co do samego grania to mam je i mi odpowiadają, są też wygodne. Mankamentem jest jedynie plastik z jakiego są zrobione (potrafi trzeszczeć, no i jak już wspomniałem mocowanie głośników może się schrzanić). Inną ich zaletą jest dość duża moc na wyjściu (podgłoszone na maxa potrafią grać dość głośno i można słuchać sobie muzyki nie zakładając ich na głowę, w czym pomaga ponadto obrotowe mocowanie głośników).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w pierwszym poście napisałeś, że wygląd nie ma znaczenia, a teraz piszesz, że z jego powodu nie wybierzesz Kossów. No, cóż.

Wracając do SHP, a ściślej do odpadających głośników.

nn1cok.jpg

W środku tego "stawu" pałąka potrafi pęknąć plastik, przez co słuchawka wtedy trzyma się tylko na kablu, jednak można wetknąć znajdujący się w środku bolec ponownie i założyć wtedy słuchawki na głowę, nie spadają, dopóki się ich nie zdejmie.

Mikrofon powinien się ich dobrze trzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd, chodziło mi o to, że np. hd202 i shp2700 wyglądają dosyć estetycznie (choć bardziej przypadł mi do gustu ten drugi model) i w tym wypadku wygląd nie gra roli. Ale tak jak powiedziałeś kossy mają "wygląd tanich chińskich słuchawek".

Czyli rozumiem, że u ciebie pękł ten plastik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie by się dało, tylko wtedy nie można byłoby obracać głośników.

Fajnie byłoby jakby Philips wydał renowację tej serii tylko jakby zamienił te plastikowe części, metalowymi. Nie skrzypiałyby no i by głośnik nie odpadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o słuchawkach creative fatal1ty hs-800 , lub hs-1000?

PS

Może lepiej kupić jednak hd202? ewentualnie tego koss'a

Ostatnie pytanie co do tych odpadających głośników:

Czy on odpada przy normalnym użytkowaniu, czy trzeba go trochę "pomęczyć" (nadwyrężyć parę razy, zrzucić z biurka itp,)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kossy UR40 oraz Philipsy według różnych opinii grają lepiej niż Senki, ale niestety są mniej wytrzymałe. Same Senki nie są złe, a są jednak bardziej wytrzymałe.

Warte uwagi są jeszcze AKG K44 v2.

Tak więc HD202 nie muszą Ci podejść. Fatal1ty są zauważalnie gorsze od wszystkich pozostałych wymienionych w tym temacie słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie z tych co podałeś warto kupic HD 202. Sam je mam od dłuższego czasu i sa śiwetne. Mają bardzo ładny design oraz mocny bass( jezeli lubisz, ja to uwielbiam :wink: ) oraz dużej jakosci dzwięk. Sam miałem wybór miedzy HD 202 a Phillips 2700 wybrałem HD i nie żaluję. Fatality rowniez mam ale do komputera, 202 slużą głównie do sluchania muzy w i'Podzie. Jedynie do czego można sie przyczepic w HD 202 to wygoda. Po paru godzinach sluchania uwierają. Bierz hd 202 :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki grają inaczej i jednej osobie bardziej odpowiada brzmienie jednych, a innej drugich. Tak naprawdę to najlepiej samemu by było to sprawdzić, ale nie zawsze jest taka możliwość.

W każdym bądź z tego co mi wiadomo, to większość osób uważa, że najlepsze brzmienie z tych słuchawek mają Kossy, potem Philipsy, a potem HD201. AKG K512 też moim zdaniem grają w miarę fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak powiedział zikmu kossy mają"wygląd tanich chińskich słuchawek" który mi osobiście nie odpowiada...

a od philipsów odpada ten ferelny głośnik...

z kolei hd 202 i hd 201 grają trochę gorzej, ale są bardziej wytrzymałe.

no nie wiem w końcu brałbym philipsy gdyby nie ten głośnik

____

ktoś wie, czy w łodzi w manufakturze jest możliwość przetestowania kossów bądź philipsów (hd 201,hd 202 i tycha akg)

____

A czy od czasu do czasu z można wyjść gdzieś z tymi philipsami np. słuchająć muzyki z mp3-ki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zikmu napisał, że

hd 201 bija hd 202 ( a philipsy bija hd 201) jesli chodzi i dzwięk.

WIec nie wiem co wybrac jakośćwykonania czy jakosc dzwieku (rozumiem ze w hd 202 nie jest taki zly)

Jesli chodzi o design i wygode philipsy chyba najlepsze

Nie mu chodziło o basy hd 202 ma mocniejsze i nie kazdy takie lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi ten głośnik odpadł po półtorej roku używania, ponadto ze słuchawkami miały kontakt dzieci.

Co do basu, to HD 202, mają go za dużo względem wyższych tonów. Ponadto bass w KOSS'ach i w SHP 2700 jest bardziej dokładny (co nie zawsze każdemu się podoba).

Jako przenośne słuchawki to oba te modele będą wypadać dość średnio. KOSS'y są otwarte i mają bardzo mała izolację, natomiast kabel SHP 2700 ma około 3 m (musiałbyś go dobrze zwinąć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...