Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LucasNav

Rozwiązany: Mass Effect, wolno działające menu

Polecane posty

mam problem z grą Mass Effect. Wczoraj dostałem ja z gram.pl ale nie miałem szans w nią pograć z powodu problemu. Przeszukiwałem to forum ale nic nie znalazłem.

Gdy uruchamiam grę menu strasznie wolno działa. Nawet na najmniejszych ustawieniach. Sprawdzałem w pomocy technicznej, ale tam pisali że wystarczy usunąć powerDVD. Nie pomogło. Zainstalowałem patch'a bo ktoś na tym forum komuś tak poradził, ale to też nic nie dało. Nie wiem czy gra tnie się tylko w menu czy może podczas gry również (po prostu jeszcze nie zacząłem gry bo żeby odpalić grę trzeba klikać 20 minut a potem jest intro w którym postacie mówią swoje kwestie w dużych odstępach czasu więc po prostu wymiękłem).

Zapomniałem o sprzęcie :P

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,2Ghz

2Gb RAMu

GeForce 9600GT 1Gb

Stery raczej najnowsze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, bo na tym sprzęcie gra powinna plynąć. Ja maiłem problem podczas ładowania się gry: zawieszała się, ale po zrzuceniu do paska i zmaksymalizowaniu gra się odwieszała i było normalnie. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Może masz problem z systemem, mało miejsca na dysku systemowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Wolno działa nie tylko menu ale też gra. Nie da się grać a nawet patrzenie boli! Tak jak napisałem wyżej usunąłem PowerDVD, zainstalowałem nowe stery do grafy (182), ainstalowałem patcha 1.01 a dzisiaj spróbowałem reinstalować grę. Nic to nie dało!! Nie wiem co mam zrobić proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć AMD Dual Core Optimizer. Nie pomoże- wyłączyć jeden rdzeń podczas gry:

[Ctrl] + [Alt] + [Del] -> Procesy -> Klik prawym myszki -> Ustaw koligację -> wyłączyć jeden rdzeń

Przecież Mass Effect ma w wymaganiach podane "wielordzeniowy procesor". Spróbować nie zaszkodzi, ale wątpie czy coś to da bo mam już chyba zainstalowany dual core optimizer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sugerowanie się wymaganiami sprzętowymi, wg których gra powinna działać Ci jak złoto, jest ostatnią rzeczą, jaką powinieneś czynić.

Odpal dxdiag i sprawdź, czy nie wyskoczyła Ci kość RAMu. Upewnij się też, że żaden inny program nie gryzie się z ME. A najlepiej uruchom msconfig i ustaw odpalanie tylko tych procesów niezbędnych do działania komputera i spróbuj zagrać. To zmniejszy zakres poszukiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam ten sam problem. Kupiłem dzisiaj Mass Effect w media markcie ze względu na promocje "bez wat".

Po instalacji główne menu i cała gra się tnie. Tak jak pisał LucasNav.

Mój sprzęt.

Intel Pentium Dual CPU E2200 @ 2.20GHz

Nvidia Gigabite GeForce 8600GT 1GB

2gb ramu

Sterowniki i directx najnowsze

windows xp pro. sp3

Ps. Wyczytałem gdzieś, że problemem może być sp3. Ale chce się upewnić bo usuwanie tego to radykalne podejście :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Za pomocą msconfig uruchomiłem tylko niezbędne programy dla działania Visty. Gra śmiga jak złoto na średnich detalach. Ale po powrocie do starych ustawień problem wraca. I tu pytanie: co należy wyłączyć???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program the ultimate troubleshooter. Wyświetlił mi wszystkie programy działające w tle visty. Jak chce grać w ME, to uruchamiam go i zamykam wszystkie programy, które określa jako konfliktowe (na czerwono), nieznane (biało) i uruchomione przeze mnie (żółto). Teraz ME działa mi płynnie na najwyższych ustawieniach.

Polecam, 3 minuty roboty przed grą i problem z głowy. Wiem że to nie jest idealne rozwiązanie, ale lepszego nie posiadam.

Polecam i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również miałem problem z wolno działającym menu. Okazało się, że to wina...Kaspersky Internet Security 2009. Wystarczyło w ustawieniach filtrowania aplikacji włączyć by nie sprawdzał aktywności aplikacji i ruchu sieciowego dla Mass Effect.exe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również miałem problem z wolno działającym menu. Okazało się, że to wina...Kaspersky Internet Security 2009. Wystarczyło w ustawieniach filtrowania aplikacji włączyć by nie sprawdzał aktywności aplikacji i ruchu sieciowego dla Mass Effect.exe

Też mam Kaspersky'ego więc mam pytanie, czy mógłbyś mi wskazać gdzie znaleźć ustawienia filtrowania aplikacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Ochronie systemu" jest. Klikasz na "Ustawienia" (obok filtrowań). Powinny Ci się pojawić ustawienia reguł.

Odszukujesz na liście Mass Effect, klikasz 2xlpm i w zakładce "Wykluczenia" zmieniasz to co pisałem wcześniej.

PS. Tak jest w wersji 2009 antywirusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Ochronie systemu" jest. Klikasz na "Ustawienia" (obok filtrowań). Powinny Ci się pojawić ustawienia reguł.

Odszukujesz na liście Mass Effect, klikasz 2xlpm i w zakładce "Wykluczenia" zmieniasz to co pisałem wcześniej.

PS. Tak jest w wersji 2009 antywirusa.

Dzięki, ale wczoraj kiedy próbowałem tak zrobić zauważyłem, że mam zainstalowany Kaspersky Anti-Virus 2009, a Internet Secure leży na półce niezainstalowany. Cóż będę musiał spróbować czegoś innego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem z wolno działąjącym menu. Poradziłem sobie z tym, jednak mam teraz nową ,,zagadkę". Kiedy tworze postać pojawia się czarny ekran, dzwięk sie zacina i mogę się ratować jedynie resetem. Wie ktoś co zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem z wolno działąjącym menu. Poradziłem sobie z tym, jednak mam teraz nową ,,zagadkę". Kiedy tworze postać pojawia się czarny ekran, dzwięk sie zacina i mogę się ratować jedynie resetem. Wie ktoś co zrobic?

Jak załatwiłeś wolno działające menu? Możesz napisać? Aha próbowałem ten program wyżej wymieniony, ale on zasugerował, żebym wyłączył sterowniki do karty graficznej :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak z Assasin's Creed. Jeżeli masz kartę Nvidia to zrób tak: Start -> Ustawienia -> Panel Sterowania -> NVIDIA Contorl Panel. Tam wyłącz antiailaising. Sprawdź czy działa jeżeli nie to nie mam pojęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...