Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

veronica1999

Myszka do gier do 100zł + podkładka

Polecane posty

Pomocy!! ;D

Ta myszka którą teraz używam jest po prostu do kitu nie dość że się zacina to już nawet ślizgaczy nie ma, ogólnie ciężko chodzi, nie używam podkładki, rozwarstwiła mi się ;d jakaś tania za 2zł była ;d wylała mi się na nią woda i grafika zeszła, rozdzieliły się warstwy i [beeep] ;p Chciałam kupić nową myszkę, tanią gamigową myszkę + podkładkę ;) Spodobała mi się A4tech Bloody V8M ale przeczytałam parę opinii i zrezygnowałam, ponoć dupny sensor, tylko tyle wiem bo w sumie się na tym nie znam. napisałam myszka gamigowa, szybka i precyzyjna ale nie gram w fpsy, raczej cos w stylu skyrim, wiedzmin, risen. czego wymagam od myszki? niewiele ;p po pierwsze nie musi być piękna z jakąś zaje grafiką na górze, bo ona ma być myszką a nie ozdobą ;p chociaż jeśli będzie to ze sobą w parze to będzie nawet fajnie ;) dwa: nie potrzebuje w uj przycisków wystarczą standardowe dwa + w rolce, jak będzie więcej to może mi być nawet trudniej bo nigdy na takiej myszce nie grałam, pewnie bym się przyzwyczaiła, ale... zawsze korzystałam z klasycznych myszek

http://www.test-gear.pl/gripy/ - zrobiłam test, gram tzw. szponami ;d (wat? ;D) czyli claw grip 6-pktowy (5palcow + oparcie dłoni), no biorąc to pod uwage nie potrzebuję dużej podkładki, no a dłoń mam 13cm, a może nawet 14cm (wiem, duża ;p), praworęczna, i teraz tak: podkładka ;] nie znam się na tym wgl, miękkie, twarde, do laserowych, do optycznych, nie mam pojecia, nic nie wiem na temat podkladek, ale wolalabym jednolita, a nie z grafika i zeby mi sie nie rozwarstwila jak ten shit ;p fundusze to 100zł i to max, nie jestem w stanie dolozyc wiecej, 100zł - myszka + 10zł - podkładka, co byscie mi polecili? licze na was, doswiadczeni gracze, starzy wyjadacze ;) z gory dzieki wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starzy wyjadacze wink_prosty.gif
Co prawda od czasu do czasu można się jeszcze na nich natknąć, ale że to raczej spora loteria, to ja się wypowiem wink_prosty.gif

W takim budżecie chyba najrozsądniejszą opcją byłby CM Storm Xornet, tyle że ja przy swoich 15/16cm mam problem z oparciem dłoni, więc o ile pewnie Ty byłabyś w stanie, o tyle mogłoby to nie być wybitnie wygodne, zresztą półeczka na mały palec nie każdemu musi pasować przy tym chwycie.

Pozostaje więc albo nielubiący się z czarnymi podkładkami Genius X-G510, albo dosyć prosty Logitech G100s. Co do podkładki, to generalnie w takim budżecie A4Tech X7 200/300/500 MP nie ma konkurencji, jednak w przypadku Geniusa wypadałoby doinwestować do Tesoro Aegis X1/X2. Co prawda w obu przypadkach po doliczeniu kosztów przesyłki trzeba będzie przekroczyć budżet, ale o tańszych sensownych gryzoniach nie słyszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tych co mi podałeś najbardziej podoba mi się Genius X-G510, nie tyko zewnętrznie ;D CM Storm Xornet wydaje się być niewygodna smile_prosty.gif A Logitech G100s ma bardzo słabe oceny i opinie ;d Więc ostatecznie wybrałabym właśnie Geniusa, nie jest droga sama w sobie ale trzeba będzie dokupić droższą podkładkę confused_prosty.gif Na pewno się na tym nie zawiodę?? wink_prosty.gif mógłby napisać mi ktoś korzystający z tej myszki jak się sprawuje i jak długo wytrzymie i czy jest głośna? Z góry dzięki wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Ci polecić mysz, którą od roku sam się posługuję, mianowicie A4 Tech Bloody R3 USB http://www.morele.ne...ys44058-628170/ Mysz jest bardzo wygodna. Nic się nie zacina, łatwe programowanie przycisków za pomocą dołączonego oprogramowania. Jedyna wadą może być fakt, że odbiornik usb musi być po tej samej stronie ciała co mysz, bo jak jest po przeciwnej, to mysz potrafi gubić sygnał. Tak to wygląda z mojej strony. Gryzonia naprawdę polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprawia dobre wrażenie, ale czy długo wytrzymuje? Tam ktoś w opiniach napisał że wytrzymuje 2 dni, to słabo, spędzam sporo czasu na grach ;d nie chciałabym żeby rozgrywkę przerwało mi rozładowanie, i jak to w sumie wygląda, daje jakieś znaki że się rozładowuje czy po prostu staje? Nigdy jakoś nie korzystałam z bezprzewodówek, tylko czasem podłączam jak z laptopa korzystam jakąś tanią za 30zł i ona jest na baterie i ma tendencje do zacinania się dlatego jak już pisałam wcześniej wolę przewodówki ;d

Nadal nie wybrałam myszy więc możecie podawać propozycje, ale jestem zainteresowana Geniusem X-G510, jeśli ktoś korzysta z tej myszki proszę o napisanie mi jak się sprawuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żywotności myszy, to u mnie trzyma spokojnie 4 dni przy codzienny użytkowaniu po kilka h, więc z tym raczej problemu nie ma. Mysz ma logo firmy, które jest podświetlane i zaczyna ono szybciej migać/pulsować, kiedy mysz zbliża się do wyczerpania energii. Dodatkowo można ustawić w opcjach powiadomienie na ekranie, kiedy poziom energii myszy spadnie poniżej okreslonej wartości. Co do przewodowych myszy to nie pomogę, bo nigdy nie używałem tych z przedziału cenowego 30zł +.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj,

Jedyna wadą może być fakt, że odbiornik usb musi być po tej samej stronie ciała co mysz, bo jak jest po przeciwnej, to mysz potrafi gubić sygnał.

W takim razie jaki jest sens kupowania myszy bezprzewodowej? Już noname którego używa mój tata kupił do netbooka który ma nano odbiornik nie robi takich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żywotności myszy, to u mnie trzyma spokojnie 4 dni przy codzienny użytkowaniu po kilka h, więc z tym raczej problemu nie ma.
Co ta mysz ma w środku? Akumulator wielkości bateryjki z płyty głównej?

bios2_1361186541.jpg

Bo jak kiedyś sam regularnie korzystałem z bezprzewodowej myszy na 2xAA, to musiałem się wymianą baterii/podładowaniem akumulatorów interesować średnio raz na miesiąc, może dwa. Od roku mam takie cudo (swoją drogą nie polecam) i jej dwóch Duracellowych paluszków chyba jeszcze nie tykałem (co prawda dobre pół roku przesiedziała w szufladzie, ale od dwóch-trzech miesięcy jest właściwie stale włączona i kilka razy w tygodniu korzystam z niej przez kilka godzin).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki jest sens kupowania myszy bezprzewodowej? Już noname którego używa mój tata kupił do netbooka który ma nano odbiornik nie robi takich problemów.

Myślę, że to nie jest jakiś wielki problem. Nie wiem, czy to zjawisko częste, czy wada tego konkretnego modelu, ale wystarczy mieć podłączony odbiornik tak, żeby nie znajdował się z naszym ciałem i myszą w jednej linii.

Co do żywotności akumulatora, to na pewno można go znacznie wydłużyć wyłączając całkowicie podświetlanie myszy. U mnie jest ustawione na 75%, więc ma to na pewno znaczenie w kwestii czasu pracy akumulatora.

Oczywiści dałem tylko propozycję. Do niczego nie nakłaniam, tym bardziej, że moje doświadczenie z myszami jest bardzo małe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100 zł dużych wymagań nie ma, jeśli nie grasz wyżej niż rekreacyjnie w gry dynamiczne typu MOBA (Dota 2, League of Legends) czy FPS (Counter-Strike, Battlefield, Call of Duty itp.). Najlepiej będzie brać Logitecha + A4Tech i dobranoc. Niestety w takim budżecie przy intensywnej eksploatacji grafika szybko Ci się zedrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z MOB (MOBÓW? nwm jak to się odmienia) gram tylko w Heroes Of The Storm, a FPS raczej rzadko włączam, jak już to BF3 albo Far Cry, gry dynamiczne to rozumiem przez to też gry akcji jak np. DMC też gram biggrin_prosty.gif Ogólnie potrafię no-lifeić cały dzień, szczególnie teraz w wakacje, a te myszkę muszę koniecznie zmienić. Wiedźmin risen diablo da (nawet ostatnio mnie wzielo na mass effect) itp gram najczęsciej (c-rpgi) a z mmo royal quest. Więc nwm czy można to nazwać graniem "rekreacyjnym" ;p Nie mam zbyt dużego budżetu, jestem niepełnoletnia i nie pracuję więc praktycznie moge dać to co tam mi się uda odłożyć z kieszonkowego ;] Dlatego też nie nam dużych wymagań bo wiem że po takiej myszy nie mam się co spodziewać, pierwszy raz chce kupić "gamingową" mysz więc nie będę szaleć, na pewno taka droga mysz będzie lepsza od tego z czego korzystałam dotychczas (mam taką nadzieję ;d) a na pewno lepszą od tego czym jestem zmuszona posługiwać się teraz ;p o co chodzi z tym, że "grafika mi się zedrze"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa xD A mi od razu myśli zeszły na grafikę, w kontekście karty graficznej i takie wat? Co na wspólnego mysz z grafiką xD Wiem że po długim użytkowaniu zejście grafiki jest nieuniknione, ale tak jak napisałam w pierwszym poście, myszka ma być narzędziem a nie ozdobą, więc się tym raczej nie przejmuje ;d ma mi długo służyć ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Podoba mi się ;) klasyczna czarna, wygląda na solidną, bez niepotrzebnych przycisków, z dyskretnym logiem... Tak moim okiem myślę że by była dobra ;p Ale pytam się tu specjalistów n.t. Takich rzeczy na które przeciętny zjadacz chleba nie zwraca uwagi ;d jak np.sensor :P Do niej potrzebna jakaś specjalna podkładka? Wystarczy najtańsza A4Techa 200MP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Roccat Lua i według mnie jest to genialna mysz bez wad jak na tą cenę która jest wykonana na wysokim poziomie w przeciwieństwie do takiego A4-tech. Polecam jak najbardziej, według mnie najlepsza mysz do 100zł wink_prosty.gif.

@webtom

Tylko że TT Saphira kosztuje 50zł więcej od Roccat Lua która i tak już jest na szczycie budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...