Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xSetho

Rozwiązany: Myszka dla gracza ( do 120 zł)

Polecane posty

Witam, zakładam ten temat tutaj bo na innym forum nie otrzymałem pomocy na jaką oczekiwałem ;p

Tak wiec...

Zamierzam kupić sobie nowa myszke. Oczywiscie będzie ona wykorzystywana do gier (gram tylko w strzelanki).

Obecnie posiadam myszke logitech m185, ktorej kursor czasami mi szaleje a oprócz tego trzyma mi się ją niezbyt komfortowo bo myszka jest bardzo mala! Gralem na niej na 600 dpi. Mój chwyt to raczej fingertrip. Mam 15 letnią rekę,średniej wielkości , wiec szukam myszki małej, bądz średniej,

Budżet jaki mogę przeznaczyć na myszke to max 120 zl + jakas tania podkładka do 30 zl średniej wielkości.

Bardzo podobaja mi się modele:

Roccat lua (nie dotykalem ,ale ponoć dobry - wydaje mi sie że to najlepszy wybór)

A4tech bloody v8m, r6 (sprawdzałem i nieźle leżą mi w dłoni + ładnie wyglądają. Nie wiem jak z zresztą bo sprawdzałem ją tylko w sklepie.Słyszałem że maja słaby sensor. To Prawda?)

Logitech g100s ( byłby to mój faworyt ale ponoć piszczą mu klawisze co rzeczywiście jest prawdą, bo tak jak w przypadku a4tech'a sprawdzałem go w sklepie.)

Co o nich sądzicie?, a moze macie lepsze propozycje? Przy okazji nie chce przyciskow bocznych, a jeśli już to żeby były na tyle wysoko,by uniknąć przypadkowego klikniecia.

Pozdrawiam smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 150 złotych jest generalnie 5-6 godnych polecenia modeli pod fingertip i każdy z nich sprawia problemy. Lua ma przestarzały sensor, Saphira słabe kółko, Deathtaker tanie wykonanie, Spawn permanentne problemy z dostępnością, Kana V2 popsute LOD i g100, który jest po prostu nieopłacalny. Jak to mówią pick your poison.

@PyQ - ta rozmiarówka jest mi do niczego niepotrzebna w tym przypadku, bo wystarczają mi informacje, które autor już przekazał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz czas i ochote to prosilbym o odpowiedzi na kilka pytan.

O Co chodzi ze lua ma stary sensor? Jest on slaby ja tle innych modeli?

Bo w kazdej recenzji pisza ze jest on dobry.

I drugie do saphire - jak wysoko ma on przyciski boczne? Bo to dla mnie (prócz) sensora najwazniejsze kryterium :P

I jak ma sie w tych modelach sprawa z klikaniem ? (Preferuje bezproblemowy , łatwy klik)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jest on slaby ja tle innych modeli?

Nie tyle stary co przestarzały. Ma problemy, których nowsze wersje już się pozbyły i jest mniej uniwersalny.

>jak wysoko ma on przyciski boczne?

Na tyle wysoko, że możesz ich nie brać pod uwagę.

>jak ma sie w tych modelach sprawa z klikaniem?

Tu moim zdaniem też wygrywa Saphira. Skok jest niski, ale z dobrym feedbackiem więc nie powinna zaistnieć sytuacja gdy w ferworze walki przypadkowo coś klikniemy. Inaczej mówiąc jest łatwo, ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba Ci zaufam :)

Ostatnie pytanko "Ma problemy, których nowsze wersje już się pozbyły i jest mniej uniwersalny." (O roccacie..) Mozesz to rozwinac to dla mnie bardzo wazne.

I czy saphira nie bedzie dla mnie za duza Bo na pure pc napisane jest ze jest dedykowana pod palma, a ja chce pod fingertripa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sorki ze tak Cie mecze

Od tego tu jestem. Zawsze pytaj o wszystko co chcesz wiedzieć, bo jak to mówią głupich pytań nie ma.

>A Co do dylematu dotyczacego wielkosci?

G100 - 116 x 64 x 36 mm (~80 gram wagi)

Saphira - 115 x 63 x 38 (~100 gram wagi + opcjonalne obciążniki)

>Czy boczne klawisze klikaja sie latwo czy trzeba uzyc troszke sily jak w bloody v8m?

Bliżej im tego drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta napisane jest ze myszka ma 125mm nie 115mm. Kto ja racje?

Znalazlem tez info ze mozna mu wylaczyc przyciski boczne, to prawda?

Co do ozone to jest ponoc ciezki ,sliski i jego najmniejsze dpi to 1000, a to moze stanowic problem. Saphira wydaje mi sie lepszym wyborem, ale dzieki za pomoc :)

Co do ozone to jest ponoc ciezki ,sliski i jego najmniejsze dpi to 1000, a to moze stanowic problem. Saphira wydaje mi sie lepszym wyborem, ale dzieki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozone w czarnej wersji jest imo niesamowicie wygodny i wcale nie jest ciężki, nawet jeśli waży trochę wiecej niż np Lua to ma duże teflonowe ślizgacze i gładko przesuwa się po podkładce, dla sensora warto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Saphira czy xenon?

Pamietajcie ze moje wczesniejsze myszki byly bardzo slabe wiec ktorykolwiek z tych produktow bym zakupil to prawdopodobnie i tak bede zadowolony.

Wydaje mi sie ze i tak nie odczuje roznicy miedzy sensorami tych produktow

.

Ps. Saphira ma 115cm wysokosci czy 125? Nada sie w rece 15latka pod fingertripa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Juz mierze,zaraz napisze

Nie umiem tego mega dokladnie zmierzyc ale wyszlo mi 13-13.5 cm.

To jak saphira i xenon maja odpowiednie wielkosci?

A jaki tak wogole sensor siedzi w ozonie? Avago 3050 czy 3090.

Chyba kupie saphire

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba pisze zeby wziac ozona druga saphire wiec ciezko mi sie zdecydowac.

W ozonie nie podoba mi sie dpi (1000,2000,3000,3500) wolalbym sam je sobie ustawic. Nie wiem czy to nie stanowi problemu..

W saphirze boje sie natomiast ze scroll sie rozwali Bo kilku miesiacach + ma innym forum czytalem ze potrafi mu wariowac sensor..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A ma dla gracza.com pisze ze 3090?

Błędna informacja, która z jakiegoś powodu wyparła prawdę.

>O 3090 nie można powiedzieć, że działa na każdej powierzchni.

Co? Właśnie statystyka jest tu raczej odwrotna i to A3090 wybacza znacznie więcej. Xenon jest akurat wyjątkiem, bo jest naprawdę dobrze skalibrowany, ale i tak ustawione na sztywno minimalne 1000 DPI gdy sensor najlepiej nadaje się do low-sensu uznaję za nieporozumienie.

>ma innym forum czytalem ze potrafi mu wariowac sensor

Odosobnione przypadki. Takie rzeczy zdarzają się na każdym gryzoniu. Mógł też dobrać złą podkładkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...