Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gwynnbleid

Rozwiązany: Resetowanie hasła do menu BIOS

Polecane posty

Mam problem, już drugi. TO jest pierwszy, który wiąże się z tym. Otóż ktoś mi polecił abym sprawdził w menu bios czy chłodzenie karty jest wykryte, no i wiedziony nadzieją odpalam menu BIOS i spotykam się z kolejną przykrą niespodzianką: otóż BIOS prosi mnie o hasło, a ja nie przypominam sobie bym takowe wgl ustawiał, co więcej wchodziłem do tego menu w przeszłości (nie pamiętam, czy w międzyczasie był format jeśli to ma jakieś znaczenie). Nie potrafię także dowiedzieć się jaką wersję biosa posiadam i pewnie dlatego użycie cmospwd nie poskutkowało. Płyta główna to Gigabyte MA770-UD3. Znowu więc jestem zmuszony prosić was o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zresetować BIOS do ustawień fabrycznych za pomocą specjalnej zworki na płycie głównej. Może ktoś ci zrobił "żart" i bez twojej wiedzy ustawił hasło? Niektóre BIOSy mają założone hasła fabrycznie, no ale skoro mówisz że wcześniej wchodziłeś bez problemu... http://download.gigabyte.asia/FileList/Manual/mb_manual_ga-_ma770-v.2.0_e.pdf - tutaj masz swoją instrukcję od płyty głównej i na stronie 31 jest napisane jak zresetować BIOS (clearing CMOS)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...