Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Wymianana pasty termoprzewodzącej?

Polecane posty

Bzdura. Po oczyszczeniu nakladasz odrobine past na proca a chlodzenie dociskiem samo ja rozprowadzi. Inaczej bedzie za gruba wartstwa co juz koledze tlumaczone bylo. Spojrzcie jak to wyglada przy boxowym chlodzeniu...kupka pasty na srodku (chlodzenia ale to akurat na procu sie kladzie) i docisk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jak się rozsmarowuje samemu, to trzeba to robić jak najcieniej. Choć z drugiej strony - skoro pasta nałożona "ziarnem grochu" się rozprowadzić pod wpływem nacisku, to czemu pasta nałożona ręcznie miała by się nie rozprowadzić? ;)

Zresztą niektórzy producenci past wręcz zalecają samodzielne rozsmarowywanie, np. Coollaboratory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sam pomyśl - jeśli nacisk miałby idealne rozprowadzić pastę, to przecież nie byłoby różnicy czy rozsmarujesz, czy dasz ziarnko. A jeśli nacisk idealnie nie rozprowadzi pasty, to z ziarnkiem też idealnie nie będzie: na środku warstwa będzie zbyt gruba, na obrzeżach za cienka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma co myslec. Czesto jest tak ze logika jedno a zycie drugie. Jak pisalem...nigdy nie mialem po samodzielnym smarowaniu problemow a kolega stosujacy inna technike juz tak. Ziarenko ma ten plus ze zapewnia spora powtarzalnosc procesu czego sie nie da powiedziec przy recznym rozmarowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem metody na "x" ,lecz ta metoda też się nie sprawdziła bo pasta nie rozlała mi się od temperatury na cały procesor ,tylko w samym Biosie temperatura rosła. A jak otwarłem obudowę nie rozprowadziła się po całym procesorze sama tylko troszkę się stopiła ,lecz dalej był X.

________________

Później spróbowałem metody na całość ,lecz cieniutko tylko na cpu ,a nie tak jak wcześniej na cpu i na jeszcze na radiator.

Gdyż stwierdziłem ,że ziarno nie rozleje się zbyt dobrze na całej powierzchni i będzie tak jak z "X".

_+_+_+_+_+_+__+_

Tak ,wiec zrobiłem kilka prób i testów. Obecnie temperatura cpu ,w spoczynku to ok. 40 stopni ,a w Assassin's Creed 3 to: 90 jak wcześniej. Przy tych testach zauważyłem ,że radiator jakoś nie dolega całą powierzchnią ,bo np. położyłem pastę ,złożyłem chłodzenie, zrobiłem test, zdjąłem chłodzenie i tylko troszkę pasty było na krawędzi radiatora tak gdzieś 30% ,czyli słabo się stykał z procesorem. Przy robieniu testu w programie occt test dalej mi przerywa ,dodatkowo w occt temperatura rdzeni w spoczynku jest nierównomierna tzn. nie jest stała tylko co jakiś czas skacze na chwilę ,później spada o tę samą wartość ,znowu chwilę jest stała. Po czym cykl się powtarza. (Przy okazji tego ,że radiator słabo styka się z procesorem - w trakcie testów urwała się 1 nóżka "1 zaczep" teraz chłodzenie trzyma się na trzech).

+_+_+_+_+_+_+_+_+_

Może konieczna będzie wymiana chłodzenia na coś lepszego???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam 3 temperatury z speedfan'a jaki osiąga obecnie mój procesor:

http://imageshack.us...5/cputemp1.jpg/

http://imageshack.us...0/cputemp2.jpg/

http://img12.imagesh.../2903/cpu3n.jpg

Wydaje mi się ,że są dość nieregularne??

(Jest to 1 pomiar). Pierwszy screen był zrobiony po krótkim przebiegu czasowym ,2 po nieco dłuższym przebiegu czasowym ,a 3 najdłuższym ,gdzie najbardziej widać jak temperatura sobie skacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...