Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jog

How to Destroy Angels

Polecane posty

How to Destroy Angels

120921-how-to-destroy-angels.jpg

W składzie (od lewej): Rob Sheridan (nie jest członkiem zespołu, ale grafikiem pracującym już ładnych kilkanaście lat z muzykami), Mariqueen Reznor, Trent Reznor i Atticus Ross.

Zespół założony przez legendarnego już Trenta Reznora (nin), wraz z jego żoną i Atticusem Rossem, który towarzyszył mu w czasie nagrywania ostatnich albumów z Nine Inch Nails (Ghosts I-IV). Niedługo po tym jak Reznor zamknął działanie nin, oznajmił że w nadchodzącym roku nagra coś nowego - wiosną 2010 pojawiły się informacje o nowym założonym przez muzyka zespole, który niebawem ma wypuścić bezpłatną EP, która ukazała się 1 czerwca tegoż roku (i do dziś można ją bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony zespołu: http://howtodestroyangels.com/ do czego oczywiście zachęcam). Dość mocna, ciężka, mroczna i momentami noizowa elektronika, połączona z delikatnym głosem Mariqueen od czasu do czasu wspieranym przez buczącego sobie w tle Trenta daje na prawdę świetne owoce. Kawałki takie jak A Drowning albo The Believers dają świetnego kopa.

A co dalej? W 2010 roku Reznor i Ross zajęci byli nagrywaniem OSTu do The Social Network, za który dostali Oscara, w 2011 szedł ost do Dziewczyny z Tatuażem - również w wykonaniu tego duetu. I na tej właśnie płycie pojawił się utwór Is your love strong enough w wykonaniu właśnie HtDA.

W tym roku, niedawno pojawiła się zapowiedź nadchodzącej nowej EP - zatytułowanej An Omen no i myślę, że jest na co czekać, wczoraj ukazał się pierwszy singiel, do znalezienia tutaj:

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=3uBTUMADjGk

nowa płyta - świetna okazja do poznania zespołu dla tych, którzy jeszcze nie znają i przypomnienia sobie go dla tych, którzy już go znają.

Właśnie - jak patrzycie na ten zespół - wielu fanów nin podchodzi do niego bardzo nieprzychylnie i sympatią (do Mariqueen zwłaszcza) nie pałają. Że to nic nowego, że to takie Ghosts z wokalem... że Trent mógłby ninować zamiast nagrywać jakieś tam epki. Inni są wręcz zachwyceni, nowym, nieco bardziej subtelnym i stłumionym Reznorem... ja w sumie zaliczam się do tej drugiej grupy.

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę że mimo wszystko NIN jest lepsze, ale mimo wszystko to coś innego i innego, no i jak najbardziej jestem entuzjastą - Fur Lined akurat lubię najmniej, najbardziej wymienione już Drowning i Believers no i w sumie Parasite... no i Spaces in Between... cholera - spokojnie mogę powiedzieć że moje ulubione kawałki od HtDA to wszystkie kawałki... poza Fur Lined właśnie :)

Trochę za mało tu piosenek do zrobienia jakiegokolwiek rankingu. No i może przełomu tu nie ma, ale świetnie usłyszeć ponure buczenie, bardziej niż nin melodyjne, spokojniejsze i bardziej harmonijne.

Co do OSTów robionych przez Reznora i Rossa - to tak - są absolutnie świetne, takie buczące ambientowe rzeczy dobrze na mnie wpływają. Sobie zaraz posłucham. Najbardziej lubię utwory in Motion i Intriguing Possibilities z Social Network a z Dziewczyny z tatuażem - What if we could, Hidden in Snow i Oraculum. Pozostały najbardziej w pamięci. Oczywiście Immigrant Song i Is Your love strong enough też tu dopisać trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...