Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bielik42

Brazil(1985) Terry Gilliam

Polecane posty

7130906.3.jpg?l=1185190085000

Sam Lowry (Jonathan Pryce) był zwykłym, szarym obywatelem pracującym w jednym z rządowych oddziałów. Jego dzień niemal zawsze wyglądał tak samo, poza nocą, kiedy to śnił o lataniu i pięknej dziewczynie(Kim Greist). Życie diametralnie się zmieniło, gdy napotkał dziewczynę ze snów w rzeczywistości. W pogoni za miłością życia nasz bohater wplątuję się w gigantyczną sieć kłamstw i iluzji, w której spotyka zbuntowanego mechanika (Robert De Niro), terrorystów, tajnych agentów, oprawców i ...... siatkarzy?

Doskonała opowieść o dorosłym życiu i zagrożeniach, które czyhają na każdego z nas. To jeden z tych filmów, które potrafią wstrząsnąć światopoglądem widza.

Polecam z najszczerszego serca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu ktoś coś o tym filmie napisał :D Oczywiste skojarzenia to Orwell. Ta cała surrealistyczna otoczka świetnie buduje klimat, a samo zakończenie...

Film, imo, nie jest arcydziełem. Oglądałem go raz, dawno temu, poźniej o nim zapomniałem. Ale pewne rysy w pamięci zostawia. Jak słyszę Brazil to myślę - dobry film. Ale czemu? Na pewno z powodu klimatu i zakończenia. Ale o co w nim chodziło? Hmm... Muszę jeszcze raz to obejrzeć. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...